Tajski SEC wycofuje wymagania dochodowe dla handlowców walutami cyfrowymi po furii

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdystansowała się od projektu planu, który wymagałby od inwestorów walut cyfrowych spełnienia wymogu minimalnego rocznego dochodu w wysokości 1 miliona bahtów, a także szeregu innych ograniczeń. Potwierdzając, że projekty propozycji miały jedynie przetestować nastroje interesariuszy, SEC wycofała plany w następstwie ostrej publicznej krytyki w kilka godzin po ich ogłoszeniu, poinformował Bangkok Post.

Rozmowa na żywo o środkach została przesunięta o trzy tygodnie w stosunku do pierwotnego harmonogramu, aby pomóc organowi regulacyjnemu poradzić sobie z konsekwencjami jego sugestii. Propozycje okazały się natychmiast niepopularne ze względu na wysoki próg nałożony na handlowców walutami cyfrowymi, który działałby jako zakaz dostępu do walut cyfrowych w kraju dla traderów o niskich i średnich dochodach.

Ruenvadee Suwanmongkol, sekretarz generalny SEC, powiedział, że propozycje miały na celu jedynie ocenę nastrojów społecznych i nadal mogą zostać zmienione w świetle oburzenia. „Zaproponowałem kryteria, które wielu uważało za zbyt trudne, aby skłonić ludzi do wyrażenia opinii w tej sprawie, i nie zamierzałem powiedzieć, że są to dokładne kwalifikacje, które zostaną wdrożone”. Wskazała jednak, że potrzebne będą dalsze środki w celu ochrony inwestorów w walutach cyfrowych, których SEC uważa za w większości nowych i ogólnie niedoświadczonych. „Jeśli SEC po prostu stoi i nic nie robi, byłaby to całkowicie nasza odpowiedzialność, gdyby inwestorzy stracili na kryptowalutach”. Krok ten jest odpowiedzią na gwałtowny wzrost aktywności cyfrowej waluty w Tajlandii w ostatnich miesiącach, który nawet pomógł załamać lokalną giełdę Bitkub, po prostu z powodu wymagań stawianych jej systemom.

Spotkanie przy kolacji z przedstawicielami lokalnych giełd walut cyfrowych w ubiegły piątek również wskazało, że regulator jest otwarty na różne poglądy na temat regulacji cyfrowej waluty w kraju, co wzbudziło nadzieje, że karty mogą zawrócić.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/thai-sec-rolls-back-income-requirements-for-digital-currency-traders-after-furor/


Author: BitcoinSV.pl
CEO