Ripple wygrywa proces przeciwko Tetragonowi, ponieważ SEC przyznaje otwarty status XRP

Sąd odmówił wydania wstępnego nakazu i uchylił nakaz nałożony na Ripple Labs.

W sprawie John E. Deaton przeciwko SEC agencja potwierdziła, że tylko sąd może zdecydować o zaklasyfikowaniu XRP jako zabezpieczenia.

Ripple Labs odniosło wczoraj zwycięstwo w walce prawnej z Tetragon Financial Group Ltd. Firma zarządzająca aktywami była największym uczestnikiem rundy finansowania serii C z kwotą 175 milionów dolarów i pozwała Ripple’a o wymuszenie wykupu akcji po złożeniu pozwu SEC. Aby jak najszybciej wyegzekwować swoje prawo, Tetragon złożył 7 stycznia wstępny nakaz sądowy. Jak ujawnił Stuart Alderoty, radca prawny Ripple Labs, kilka godzin temu, sąd w Delaware orzekł, że roszczenie firmy Tetragon o „niewypłacalność papierów wartościowych” jest fałszywe, ponieważ nie ma oficjalnego orzeczenia w sprawie statusu XRP.

W ten sposób sędzia Morgan T. Zurn odrzucił wniosek firmy Tetragon o wydanie tymczasowego nakazu i uchylił wcześniej wydany nakaz. W uzasadnieniu stwierdzono, że Tetragon nie może wykazać, że zawiadomienie Wells lub działanie egzekucyjne stanowią niewypłacalność papierów wartościowych. W związku z tym zarządzający aktywami nie wykazał wymaganego prawdopodobieństwa sukcesu na podstawie zasadności swojego roszczenia. Sędzia z Delaware stwierdził:

Ale XRP nie jest bardziej zabezpieczeniem po tym, jak SEC złożyła działanie egzekucyjne, niż było przed nim. Ustalenie… rozwiązuje kwestię, czy XRP jest papierem wartościowym. Z kolei postępowanie egzekucyjne stawia to pytanie. Kwestia nie została jeszcze rozwiązana, więc decyzja nie została jeszcze podjęta. A kiedy zostanie zrobione, zrobi to Sąd Okręgowy.

Status XRP nie został jeszcze określony: SEC

Ponadto Alderoty odniósł się również do aktualnego pozwu, którego właściciele XRP – w szczególności adwokat John E. Deaton – wnoszą przeciwko SEC. SEC przyznała, że nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie statusu XRP. SEC stwierdził:

Sąd rozpatrujący sprawę SEC przeciwko Ripple jest „wyłączną metodą sprawdzania zasadności” roszczeń SEC wobec Ripple.

Alderoty skomentował sukces przeciwko Tetragonowi w połączeniu ze zgłoszeniem Deatona:

Orzeczenie w sprawie Tetragon, w połączeniu z wnioskiem SEC w sprawie @ JohnEDeaton1, powinno położyć kres FUD, że SEC jednostronnie ustaliła, że XRP jest „zabezpieczeniem”. Cieszę się, że to załatwione!

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple Labs, również wyraził swoją opinię w obu przypadkach za pośrednictwem Twittera, potępiając SEC:

Dlatego właśnie regulacje poprzez egzekwowanie sieją takie spustoszenie. Wnosząc sprawę o masową egzekucję, SEC przyznaje, że niczego nie „ustalili”, ale rynki kryptowalut – pod presją – zinterpretowały zgłoszenie jako takie, powodując ogromne szkody dla posiadaczy detalicznych, a teraz SEC potwierdza, że nie podjęto żadnej decyzji o XRP i nie nakazał nikomu ani nie poprosił o wstrzymanie handlu / wycofania, więc posiadacze detaliczni nie powinni winić SEC, ale zamiast tego – poczekaj na to – obwiniaj giełdy! Więc kogo oni chronią ?!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.crypto-news-flash.com/ripple-wins-lawsuit-against-tetragon-as-sec-admits-open-status-of-xrp/amp/?utm_source=rss#038;utm_medium=rss&utm_campaign=ripple-wins-lawsuit-against-tetragon-as-sec-admits-open-status-of-xrp&__twitter_impression=true


Author: BitcoinSV.pl
CEO