Australijska firma miningowa podwaja ostatnią rundę finansowania przed debiutem giełdowym

Australijska firma, która inwestuje w obiekty wydobywcze z nagrodami blokowymi zasilane zieloną energią, podwoiła swoją ostatnią przewidywaną rundę finansowania, drugą co do wielkości akcję finansowania przed pierwszą ofertą publiczną (IPO). Iris Energy podniosła swój cel finansowania do 40 mln AU $, co stanowi równowartość 31 mln USD, w porównaniu z pierwotnym celem 20 mln AU $. Posunięcie to nastąpiło po zaangażowaniu 13 milionów AU $ od zarządzającego kapitałem Platinum Asset Management.

Inwestycja jest kontynuacją pierwszej rundy inwestycyjnej poprzedzającej debiut giełdowy, w której firma zajęła 19,5 mln USD w postaci kapitału własnego oraz 3,9 mln USD w postaci finansowania dłużnego, w rundzie prowadzonej przez Regal Funds Management i Thorney. Obecnie uważa się, że Iris Energy przygotowuje się do letniej oferty publicznej, pod warunkiem uzyskania zgody Australijskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Podobno na giełdzie planowane jest dalsze 39 milionów dolarów, które firma zamierza przeznaczyć na rozszerzenie skali operacji wydobywczych za blokowe nagrody. Firma planuje uruchomienie nowych obiektów wydobywczych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także rozwój infrastruktury w regionie Azji i Pacyfiku. Ta wiadomość oznacza, że ​​Iris Energy staje się najnowszą firmą wydobywającą nagrody za bloki, która zwraca się do głównego nurtu rynków w poszukiwaniu finansów, pobudzona trwającą spekulacyjną hossą na walutach cyfrowych.

W lutym europejska firma wydobywcza Northern Data zapewniła wsparcie Credit Suisse dla swoich planów IPO o wartości 500 milionów dolarów, co stało się jednym z największych tego typu działań w Europie. Zaangażowanie Credit Suisse następuje po tym, jak wcześniej doradzało Canaan Creative (NASDAQ: CAN) w sprawie jej niefortunnej oferty publicznej w 2019 roku. Uważa się również, że rywal Bitmain rozważa ofertę publiczną po nieudanej próbie w 2018 roku, w wyniku której kolejna firma wydobywcza pojawi się na rynkach publicznych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/?p=444235


Author: BitcoinSV.pl
CEO