Bitcoin Bridge patrzy na Tuvalu National Digital Ledger z George’em Siosi Samuelsem

https://streamanity.com/video/peiKtrUmuDHL

Co Bitcoin może zrobić dla odległego, archipelagu na południowym Pacyfiku? Całkiem sporo, według założyciela Faiā, George’a Siosi Samuelsa. W tym tygodniu cotygodniowy program CoinGeek koncentrujący się na Azji i Pacyfiku The Bitcoin Bridge przygląda się Krajowemu Rejestrowi Cyfrowemu Tuvalu – projektowi, który cieszy się dużym zainteresowaniem w branży BSV. George jest osobą z regionu APAC, pochodzącą z Australii ze spuścizną Tuvalu i Samoa i przez większość czasu mieszkał w Singapurze.

Część prac doradczych Faiā obejmuje spojrzenie na ludzką i kulturową stronę postępu technologicznego i znalezienie najlepszych rozwiązań. Społeczności są ważne, zarówno online, jak i krajowe, i fakt ten odegrał rolę w narodzinach projektu National Digital Ledger. Wynikało to z rozmowy George’a na temat domeny internetowej .tv i ogólnego rozwoju Tuvalu, która wkrótce przerodziła się w artykuł Medium. Ten artykuł stał się wirusowy w samym Tuvalu, docierając do najwyższych szczebli rządu tego kraju – który skontaktował się z George’em, aby porozmawiać o potencjalnych rozwiązaniach. Byli otwarci na potencjał Bitcoin SV (BSV) jako księga, na której można było oprzeć wszelkiego rodzaju krajowe rekordy, a reszta wyrosła z tego.

Co Bitcoin może zrobić dla Tuvalu?

Ale czym jest „reszta”? Wraz z nChain i Elas Digital, Faiā ma wielkie plany. Obejrzyj cały wywiad, aby poznać wszystkie szczegóły na temat tego, co i kiedy, ale na początek prawdopodobnie będą to dokumenty, takie jak tożsamość i obywatelstwo. George wyjaśnia, w jaki sposób Bitcoin mógłby potencjalnie zastąpić wszystkie rekordy i stworzyć nawet nowy cyfrowy system finansowy dla kraju. „Przy populacji od 11 do 13 000, kraj taki jak Tuvalu mógłby wprowadzić system gotówkowy, który wykorzystuje BSV do wszystkiego”.

Zastąpienie waluty krajowej Bitcoinem (Tuvalu używa obecnie dolara australijskiego) nie jest konkretnym celem, ale nie ma powodu, dla którego użycie BSV nie mogłoby stać się powszechne. Ze względu na lokalizację i geografię, korzystanie z telefonów komórkowych jest powszechne w Tuvalu, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, dlaczego aplikacja taka jak HandCash może stać się przydatna.

George mówi tutaj również o szerszym obrazie; strategiczną rolę, jaką mniejsze narody odgrywają w globalnej geopolityce (w relacjach z większymi krajami) oraz w jaki sposób technologia może pomóc im stać się bardziej niezależnymi i mniej zależnymi od pomocy zagranicznej.

W przypadku Tuvalu istnieją również obawy dotyczące środowiska – kraj ten należy do najniżej położonych na świecie i grozi mu dosłowne zatonięcie, jeśli poziom oceanów wzrośnie. To interesujący wywiad, który pokazuje prawdziwy potencjał Bitcoin z aspektem płatności cyfrowych lub bez, i stwarza poczucie celu. To technologia nie tylko dla bogatych – to powszechny trop w łańcuchu bloków, ale oto prawdziwy przykład współpracy zespołów, aby tak się stało.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-bitcoin-bridge-looks-at-the-tuvalu-national-digital-ledger-with-george-siosi-samuels/


Author: BitcoinSV.pl
CEO