Fałszywa strona upadłej giełdy QuadrigaCX pojawiła się, aby oszukać inwestorów.

Pojawiła się fałszywa strona internetowa imitująca nieistniejącą już cyfrową wymianę walut QuadrigaCX, próbując zwabić jej byłych użytkowników. Witryna klonowania korzystała z adresu URL używanego przez QuadrigaCX przed upadkiem dwa lata temu. Od tego czasu witryna została usunięta. Miller Thomson, kancelaria prawna reprezentująca byłych użytkowników giełdy, opublikowała publiczne ostrzeżenie stwierdzające: „Powiernik poinformował, że pod adresem www.quadrigacx.com została opublikowana nowa witryna internetowa, która jest imitacją oryginalnej strony internetowej / portalu Quadriga („ Imitacja witryny internetowej ”).

Witryna Imitacja nie jest autoryzowana przez Powiernika i nie jest powiązana z Powiernikiem, Przedstawicielem, Oficjalnym Komitetem Użytkowników Obciążonych ani kontynuacją zarządzania postępowaniem upadłościowym Quadriga. ” Kancelaria ostrzegła opinię publiczną przed podawaniem jakichkolwiek danych osobowych, w tym swoich poprzednich danych logowania do Quadrigi.

Ernst & Young, firma audytorska, która obecnie pełni funkcję syndyka masy upadłości dla giełdy, podobnie ostrzegła opinię publiczną przed witryną. Firma audytorska „wielka czwórka” stwierdziła w swoim zawiadomieniu: „Powiernik [EY] uważa, że ​​strona imitująca została opublikowana przy użyciu kopii zapasowych strony internetowej Quadriga, która jest publicznie dostępna w Internecie. Strona imitująca może być wykorzystywana przez osobę lub podmiot w celu uzyskania osobistych i poufnych informacji użytkowników, których dotyczy problem. ” Od tego czasu EY usunęła notatkę. Obie firmy korzystają ze strony internetowej QuadrigaCX, aby informować opinię publiczną o postępowaniach sądowych. W ostatnim poście opublikowali aktualizację dotyczącą orzeczenia Sądu Najwyższego Nowej Szkocji o upadłości. Obaj mieli również sekcję pytań i odpowiedzi, w której odpowiadali na wiele pytań często zadawanych przez byłych użytkowników.

QuadrigaCX była niegdyś największą giełdą walut cyfrowych w Kanadzie. Jednak dwa lata temu jego użytkownicy zaczęli mieć trudności z wypłacaniem środków i wkrótce potem ujawniono rzekomą śmierć jego założyciela Geralda Cottena. Według doniesień Cotten zmarł z kluczami prywatnymi do cyfrowych walut użytkowników. Od tego czasu Powiernik, wierzyciele i użytkownicy toczą niekończące się bitwy prawne dotyczące strategii zwrotu pieniędzy. W najnowszym wydaniu EY zobowiązał się zwrócić się do sądu w celu ustalenia, w jaki sposób należy wycenić aktywa cyfrowe znajdujące się na giełdzie.

Wierzyciele zostali ostro podzieleni co do tego, czy waluty powinny być wyceniane według dzisiejszych kursów rynkowych, czy też według kursu rynkowego w momencie spadku kursu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/fake-quadrigacx-website-pops-up-to-scam-investors/


Author: BitcoinSV.pl
CEO