Domniemany oszust i podmienione karty SIM. Kradzież BTC na 150 000 USD od prywatnych osób.

Według doniesień, organy ścigania w Nowym Jorku oskarżyły mężczyznę w związku z rzekomym oszustwem polegającym na wymianie karty SIM, w wyniku którego ofiary straciły środki w wysokości 150000 USD w walucie cyfrowej. Mieszkaniec Alabamy, Joseph Chase Oaks, lat 22, stoi w obliczu szeregu zarzutów w związku z oszukańczym systemem kryptowalut, w tym wielkiej kradzieży, kradzieży tożsamości i włamania do komputera.

Według prokuratorów Oaks przeprowadził oszustwo, w ramach którego zebrał dane dotyczące 50 kont internetowych, których użył do kradzieży cyfrowej waluty w okresie od sierpnia 2018 do października 2019. Korzystając ze strategii zamiany kart SIM, Oaks był rzekomo w stanie przenieść numery telefonów około 300 osób na posiadane urządzenia, skutecznie pozwalając mu ominąć dwuskładnikowe uwierzytelnianie. To rzekomo pozwoliło Oaksowi uzyskać dostęp do kont kryptograficznych, na których był w stanie ukraść tokeny od swoich ofiar.

Organy ścigania powiedziały, że podejrzewają Oaks o współpracę z innymi w oszustwie, sugerując, że dotarło ono do całych Stanów Zjednoczonych i Kanady, do około 60 urządzeń i setek pojedynczych kart SIM. W oświadczeniu dla prasy Cy Vance, prokurator okręgowy na Manhattanie, powiedział, że przypadki oszustw związanych z wymianą kart SIM, takie jak to rzekomo wyciągnięte przez Oaksa, rosną, dwa lata po tym, jak pierwszy tego rodzaju przypadek został ścigany w stanie.

Oszustwa związane z wymianą karty SIM polegają na oszukiwaniu lub współpracy oszustów z pracownikami sieci komórkowej w celu przeniesienia numerów telefonów komórkowych na nowe urządzenia – bez zgody pierwotnego właściciela urządzenia. Uzyskanie dostępu do numeru pozwala oszustom na odblokowanie portfeli kryptowalut zabezpieczonych uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, skutecznie usuwając tę ​​warstwę ochrony środków kryptograficznych przechowywanych w portfelach. Dopiero okaże się, czy zarzuty przeciwko Oaks doprowadzą do wniesienia oskarżenia do czasu zakończenia procesu w tej sprawie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródłó : https://coingeek.com/alleged-150k-sim-swap-scammer-charged-in-new-york/


Author: BitcoinSV.pl
CEO