Bitfinex podobno spłaca 750 milionów dolarów pożyczki Tetherowi – dlaczego teraz?

Bitfinex twierdził, że spłacił 750 milionów dolarów pożyczki, którą zaciągnął od siostrzanej firmy Tether i która jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez New York Attorney General’s Office (NYAG). Według NYAG pożyczka została zaciągnięta w celu pokrycia straty w wysokości 850 mln USD połączonych funduszy klientów i korporacji, spowodowanej powierzeniem swojej płynności panamskiej firmie Crypto Capital. Od tego czasu firma stanęła przed sądem ze strony wielu rządów na całym świecie, w wyniku czego jej fundusze zostały zamrożone, a tym samym niedostępne dla Bitfinex.

NYAG szczególnie niepokoi fakt, że straty i pożyczka nie zostały ujawnione inwestorom, pomimo tego, że pożyczka została prawdopodobnie wyciągnięta bezpośrednio z rezerw gotówkowych Tether, które mają w całości lub w większości zabezpieczać token Tether w zależności od tego, kto organizację, o którą pytasz i kiedy ich o to pytasz. Ogłoszenie jest podejrzanie lakoniczne, czytając:

Tether przyznaje, że w styczniu został spłacony pozostałe saldo w wysokości 550 000 000 USD niespłaconej pożyczki odnawialnej zaciągniętej przez Bitfinex. Bitfinex dokonał tej płatności w walucie fiducjarnej przekazanej na konto bankowe Tether. Wszystkie odsetki należne od pożyczki zostały zapłacone. Pożyczka została spłacona przedterminowo iw całości, a linia kredytowa została anulowana.

Nie podano żadnych szczegółów, w jaki sposób Bitfinex zdołał spłacić tę pożyczkę wcześniej. Podobnie jak w przypadku, gdy Tether nadal nalegał, aby waluta była wspierana 1: 1 przez dolara amerykańskiego, firma nie oferuje żadnych danych finansowych na poparcie tego roszczenia.

Historycznie rzecz biorąc, Tether i Bitfinex przyznają się o sobie tylko tak mało, jak tylko mogą. Na przykład dopiero po otwarciu śledztwa w sprawie NYAG Tether przyznał, że „stablecoin” nie był w rzeczywistości wspierany przez dolara amerykańskiego, po latach nieuwagi i nalegania na coś innego. Wygląda na to, że rzeczywisty skład wsparcia Tethera ponownie się dramatycznie zmienił, a część kapitalizacji rynkowej Tethera podobno właśnie przekształciła się z pożyczki w gotówkę fiducjarną w mgnieniu oka. Jest mało prawdopodobne, aby sama spłata pożyczki miała wpływ na dalsze kroki dochodzenia NYAG.

NYAG skupił się na okolicznościach obciążenia i niepowodzeniu któregokolwiek z Tether z Bitfinex w ujawnieniu go inwestorom i klientom, a także wprowadzających w błąd twierdzeniach Tether o stopniu, w jakim waluta jest naprawdę wspierana przez fiat. To powiedziawszy, nagła możliwość spłaty pożyczki budzi podejrzenia. Nic nie wskazuje na to, że dochodzenie kryminalne Crypto Capital zbliża się do jakiegokolwiek rozwiązania, więc setki milionów dolarów, które powierzył im Bitfinex – bez pisemnej umowy – są prawdopodobnie nadal niedostępne.

Pamiętaj, że jest to firma, która wymusiła 36% redukcję wartości sald wszystkich swoich klientów, aby utrzymać się na powierzchni po włamaniu na 70 milionów dolarów w 2016 roku i która nie była w stanie obsłużyć wypłat klientów, ponieważ stracili wsparcie bankowe w 2018 i 2019 roku, ostatecznie zmuszając ich iść i zwrócić się do Crypto Capital, więc nagła płynność wymagana do pokrycia tej pożyczki wymaga wyjaśnienia.

Okoliczności stają się bardziej podejrzane, gdy weźmie się pod uwagę, że na tle zawirowań finansowych, rzekomo bezprecedensowego zbierania funduszy na pokrycie prawie miliarda dolarów długu i zbliżającego się śledztwa NYAG, w międzyczasie drukarki Tether pracowały na najwyższych obrotach.

Od marca do grudnia 2020 roku ilość Tether w obiegu wzrosła z 4 do 20 miliardów, osiągając kulminację w styczniu, w którym w ciągu 48 godzin wybito 1,5 miliarda Tether.

Jak to zwykle bywa, gdy drukowany jest Tether, cena BTC również cieszyła się ogromnymi wzrostami, w tym obecnym wzrostem do rekordowych poziomów w grudniu i styczniu, kiedy drukowany Tether osiągnął szczyt.

W miarę jak dochodzenie NYAG trwa, czy może to być cyniczny ostatni wysiłek, aby wycisnąć ostatnie spadki wartości z maszyny drukarskiej Tether, zanim władze ostatecznie zablokują operację „stablecoin”, która od początku działa na wątpliwych podstawach ?

Czy wiadomość, że pożyczka została spłacona, to zwykła pomoc reklamowa mająca na celu przypływ widzów do czasu, gdy NYAG podejmie decyzję w sprawie śledztwa? Z pewnością moment tego ogłoszenia – zbiegający się prawie idealnie z terminem przekazania dokumentów do dochodzenia – sugerowałby pewien stopień kalkulacji ze strony Bitfinex, zwłaszcza gdy pierwotnym terminem spłaty pożyczki był listopad 2021 r.

Oficjalnie nie ustalono jeszcze wyniku śledztwa prowadzonego przez biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku. Bitfinex i Tether mieli przekazać wszystkie dokumenty istotne dla śledztwa w dniu 15 stycznia 2020 r.

Prawnicy w imieniu Bitfinex i Tether napisali do sądu, potwierdzając, że przekazanie dokumentów zostało w dużej mierze zakończone i strony spodziewają się, że będą w stanie to zrobić. zaktualizować sąd co do stanu postępowania do 18 lutego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitfinex-supposedly-repays-750m-loan-to-tether-why-now/


Author: BitcoinSV.pl
CEO