Statystyki nie kłamią: BSV wkrótce osiągnie najwyższą łączną liczbę transakcji Bitcoin w historii

Oto kilka wykresów, które przedstawiają przyszłość Bitcoina z lepszej perspektywy. Całkowita liczba transakcji dla Bitcoin SV (BSV) przekracza teraz 580 milionów – niewiele mniej niż ~ 614 milionów w sieci BTC. Istnieje wszelkie prawdopodobieństwo, że suma BSV przekroczy wkrótce BTC, biorąc pod uwagę nieograniczoną zdolność BSV do skalowania, coraz tańsze opłaty transakcyjne i wciąż odkrywane scenariusze przypadków użycia.

To nie tylko transakcje dziennie, to transakcje w całej historii Bitcoin. Te statystyki położyły kres tak wielu latom bezsensownej debaty na temat tego, czy Bitcoin może skalować się w łańcuchu, po prostu zwiększając jego bloki transakcji i czyniąc poszczególne transakcje tańszymi.

Przywrócenie oryginalnego protokołu Bitcoin na początku 2020 r., Wraz z uruchomieniem oprogramowania „Genesis” firmy BSV, spowodowało gwałtowny wzrost liczby transakcji. Genesis usunął wszystkie limity rozmiarów bloków (pozostawiając je w gestii procesorów) i ustalił podstawowe zasady protokołu „w kamieniu”. Doprowadziło to również do spadku opłat transakcyjnych. Te trzy czynniki spowodowały, że w ciągu tego roku wzrosło kilka projektów, w których ilość danych jest bardzo duża, takich jak WeatherSV, Twetch, TDXP i Preev.

Aplikacje te generują codziennie tysiące mikro- i nanotransakcji; coś, co nie jest nawet możliwe na BTC z blokami 1-4 MB, maksymalnie 3-7 transakcjami na sekundę i opłatami za wysyłkę, które regularnie przekraczają 10 USD.

Typowe obalenia argumentów BSV ze strony osób słabo rozumiejących, w jaki sposób wykorzystywane są łańcuchy bloków, obejmują stwierdzenie, że „te transakcje są fałszywe” i „to nie ludzie wydają pieniądze”. Obydwa są fałszywe. Nie ma czegoś takiego jak „fałszywe transakcje” w łańcuchu bloków – albo występują i są przetwarzane, albo nie ma ich w łańcuchu bloków. Wszystkie te transakcje można prześledzić wstecz do ich użytkowników, z których wszyscy świadczą użyteczne usługi i płacą prawdziwe pieniądze za prowadzenie swoich operacji. Nikt, kto wysuwa takie argumenty, nie może wyjaśnić, dlaczego WeatherSV zapisuje dane w łańcuchu bloków (tysiące razy po ułamek centa za sztukę) jest w jakiś sposób mniej uzasadnione niż jedna osoba płacąca 5 dolarów za kawę. W tej notatce przyjrzyjmy się innemu blockchainowi przeznaczonemu do przetwarzania danych na dużą skalę: Ethereum.

Ethereum sprawia, że ​​nawet BTC wygląda jak okazja od stycznia 2021 roku, a jego własna propozycja wartości wygląda jak kompletna katastrofa:

the-stats-dont-lie-bsv-will-soon-have-the-highest-total-bitcoin-transactions-ever_section3

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że BSV również jest na tym wykresie – ale jego średnia opłata ledwo rejestruje się na skali. Należy również zauważyć, że użytkownicy o dużej ilości danych w sieci BSV zazwyczaj zawierają transakcje z operacjami przetwarzania, co oznacza, że płacą tylko ułamek centa za transakcję.

W miarę jak coraz więcej projektów trafia do sieci, a wykorzystanie BSV rośnie, opłaty te w rzeczywistości spadną – odwrotnie niż w przypadku BTC i ETH. W tym tygodniu ktoś opublikował wściekły tweet, gdy stanął w obliczu „opłaty za paliwo” w wysokości 646 USD za wykonanie kontraktu o wartości 1684 USD na Ethereum. To bluźniercze, ale frustracja jest zrozumiała.

Dodajmy do tego tendencję Ethereum do grzęznięcia w swoich własnych wolumenach danych i regułach protokołów tak chwiejnych, że nie można ich nawet umieścić w formie Jell-o, nie mówiąc już o kamieniu. Nic dziwnego, że ostatnio coraz więcej programistów ETH zwraca się do przedstawicieli branży BSV z pytaniami o przeniesienie ich projektów.

Nieograniczone skalowanie i drobne opłaty: to oczywiste dla każdego projektu blockchain, który szuka masowego wykorzystania.

Bitcoin zawsze był budowany jako sieć przetwarzania danych na dużą skalę; funkcje te istniały w jego protokole od samego początku i były częścią oryginalnej wizji Satoshi Nakamoto. Dlatego tylko Bitcoin BSV reprezentuje tę wizję… i jest jedynym blockchainem, który faktycznie działa zgodnie z obietnicą.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-stats-dont-lie-bsv-will-soon-have-the-highest-total-bitcoin-transactions-ever/


Author: BitcoinSV.pl
CEO