Square rzuca wyzwanie twierdzeniu Craiga Wrighta dotyczącego Bitcoin White Paper

Odpowiedź zawiera ogólne pytania dotyczące twierdzeń Craiga Wrighta.

Cryptocurrency Open Patent Alliance (COPA) sprzeciwia się nakazowi zaprzestania działalności wysłanemu przez głównego naukowca nChain Craiga Wrighta z własnym żądaniem: Po pierwsze, udowodnij, że jesteś Satoshi Nakamoto, twórcą White Paper.

  • „COPA oznacza otwarty system finansowy i został utworzony, aby usunąć bariery hamujące innowacje”, stwierdza tweet grupy . „Prowadzimy oficjalny dokument dotyczący Bitcoinów i wspólnie z naszymi członkami oraz społecznością kryptowalut zajmujemy się tym problemem. Oto nasz list w odpowiedzi na zaprzestanie działalności w zeszłym tygodniu ”.
  • List COPA został wysłany do przedstawiciela prawnego Wright, Ontier LLP, w imieniu Square Crypto, jednego z członków organizacji, w odpowiedzi na nakaz zaprzestania działalności z dnia 21 stycznia 2021 r
  • Jest to ostatnia z serii listów o zaprzestaniu działalności wysłanych przez Wrighta, próbujących dochodzić swoich praw autorskich do białej księgi Bitcoin. W styczniu 2021 r. Podobne zagrożenia zostały skierowane do bitcoincore.org i bitcoin.org.
  • Wright złożył w maju 2019 r. Skargę dotyczącą praw autorskich do amerykańskiego Urzędu ds. Praw Autorskich w sprawie oryginalnego kodu Bitcoin i białej księgi Satoshi. Jednak samo zgłoszenie roszczenia nie musi oznaczać, że przeniesienie własności jest ostateczne. (Nie umieszcza się go również w serwisie internetowym czasopism naukowych SSRN (dawniej Social Science Research Network).
  • Podczas gdy podstawa prawna roszczeń jest nadal przedmiotem debaty, bitcoincore.org postanowił uniknąć potencjalnego kosztu przedłużającego się procesu, usuwając go. To skłoniło inne strony do opublikowania na licznych stronach White Paper jako pokazu solidarności, w tym Square, który uruchomił COPA we wrześniu 2020 roku.
Pamiętajmy o tym że sprawa nie dotyczy stron rządowych czy prywatnych w których nie są sprzedawane produkty BTC czy BCH, tylko podmioty które sprzedają BTC na podobieństwo White Paper - twórcy Satoshi Nakamoto.


Author: Bitcoin Feniks