Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 kwietnia 2021

Bitfinex mówi, że spłacił Tether za pożyczkę w wysokości 550 milionów dolarów. Sam sobie spłacił..

Giełda kryptowalut Bitfinex ogłosiła w piątek, że spłaciła pozostałe saldo pożyczki w wysokości 550 milionów dolarów swojej siostrzanej firmie Tether, emitentowi stablecoinów (USDT). W 2018 roku giełda pożyczyła ponad 600 milionów dolarów od Tether, z którym dzieli kierownictwo i własność. Transakcja została upubliczniona w kwietniu 2019 r. Po tym, jak nowojorski prokurator generalny (NYAG) stwierdził, że Bitfinex stracił 850 mln USD w postaci funduszy klientów i korporacji na rzecz procesora płatności Crypto Capital Corp. i wykorzystał fundusze z rezerwy Tether, aby potajemnie pokryć niedobór. Bitfinex zapowiadał wcześniej spłatę określonych transz kredytu.

Ostatnia płatność została dokonana w styczniu, a linia kredytowa otwarta przez Tether w 2018 roku została anulowana, zgodnie ze stroną internetową Bitfinex. Według głównego radcy prawnego firmy Tether, Stuarta Hoegnera, na dzień 30 kwietnia 2019 r. Stablecoin USDT był tylko w około 74% wspierany przez ekwiwalenty fiducjarne, z powodu pożyczki i linii kredytowej, którą Tether otworzył dla Bitfinex na pokrycie utraconych środków. Hoegner jest również generalnym doradcą firmy Bitfinex. Ale bank Tether na Bahamach, Deltec, powiedział pod koniec zeszłego miesiąca, że tether stablecoin jest w pełni obsługiwany przez rezerwy, a rezerwa „to więcej niż to, co jest w obiegu”. Bank nie przedstawił zaświadczenia ani audytu niezależnego audytora z trzeciej strony w celu zweryfikowania roszczenia.

Tether, najczęściej używany stablecoin, ma całkowitą kapitalizację rynkową w wysokości 28,31 miliarda dolarów w momencie pisania tego tekstu. Dane z Glassnode pokazują, że kapitalizacja rynkowa Tether wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie pięciu miesięcy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.coindesk.com/tag/tether