Fundusz kryptograficzny, który jest przekonamy o tym, że Craig Wright to Satoshi, przedstawia aktualne informacje na temat walki prawnej

Fundusz kryptograficzny, który twierdzi, że Craig Wright to Satoshi, przedstawia aktualne informacje na temat walki prawnej

Fundusz twierdzi, że wszystkie dowody wskazują na to, że Craig Wright był twórcą Bitcoina. On z kolei pozywa giganta płatności Square i inne wpływowe firmy Bitcoin i Bitcoin Cash.

Fundusz BSV mówi, że gra jest uczciwa

W dokumencie udostępnionym dzisiaj CryptoSlate fundusz kryptograficzny Unbounded Capital przedstawił szczegółowe informacje na temat toczącej się walki prawnej między rzekomym twórcą Bitcoin Craigiem Wrightem a różnymi firmami związanymi z Bitcoinem.

Firma inwestuje wyłącznie w biznesy i produkty związane z Bitcoin Satoshi Vision (BSV), Bitcoinem wspieranym przez Wrighta i miliardera Calvina Ayre. Na jego czele stoi Zach Resnick i jest wokalnym zwolennikiem BSV – na swojej stronie nazywa go Bitcoinem zamiast Bitcoin „Satoshi Vision”.

W zeszłym tygodniu, Wright przesłał do Bitcoin.com, Bitcoin.org i BitcoinCore.org zawiadomienia o nielegalnym hostowaniu White Paper Bitcoin na ich stronie – stwierdzając, że jest to jego własność i że czyniąc to zarówno naruszyli prawa autorskie, jak i „zignorowali” BTC i BCH jako prawdziwy Bitcoin.

Unbounded powiedział, że nie był zaskoczony rozwojem. „Uważamy, że CSW jest twórcą Bitcoina i słusznie zachowuje prawa autorskie do White Paper Bitcoin, a także innych adresów IP związanych z Bitcoinami”.

„W związku z tym spodziewaliśmy się, że CSW będzie nadal podążać wszystkimi prawnymi ścieżkami, aby bronić swojego nazwiska i wynalazku” – powiedział fundusz kryptograficzny.

Fundusz uzasadnił pozew Wrighta, który powiedział, że forki Bitcoin, takie jak BTC i BCH, starały się wykorzystać wartość nazwy Bitcoin „pomimo odejścia od technologii Bitcoin wprowadzonej przez CSW w białej księdze, a jednocześnie dyskredytując jedyną wersję Bitcoin, który nadal realizuje tę oryginalną wizję jako BSV. ”

Walka o Bitcoina

Zawiadomienia prawne informowały strony, że mają dwa tygodnie na spełnienie żądania lub podjęcie działań prawnych. Datą odpowiedzi tych stron był 3 lutego o 11:00 czasu wschodniego, podczas gdy Square, gigant płatniczy, miał czas do 4 lutego o 11:00 czasu wschodniego.

Bez ich dotychczasowej aktualizacji, kara jest następująca: „W przypadku braku zgodności z żądaniem w podanym terminie, nasze instrukcje mają wszcząć postępowanie bez dalszego powiadomienia, domagając się nakazu, odpowiedniego zadośćuczynienia za naruszenie praw autorskich w białej księdze ”.

Obejmuje to dodatkowe odszkodowania, które należy wypłacić, ponieważ naruszenia są uważane za „celowe i rażące”, koszty oraz publikację odpowiednich powiadomień na Twojej stronie internetowej i reklam o wyniku działania.

W międzyczasie Unbounded wyjaśniło, że pozew Wrighta nie był posunięciem zmierzającym do wykorzenienia White Paper Bitcoin z otwartego internetu. Firmy które nie sprzedają usług pod nazwą BTC czy BCH mogą nadal pokazywać czym tak naprawdę jest prawdziwy Bitcoin.„Zamiast próbować zniknąći, CSW jasno dał do zrozumienia, że ​​zamierza podejmować działania przeciwko osobom, które go używają, aby„ przekazać ”konkurentów Bitcoin, takich jak BTC i BCH, jako Bitcoin” – czytamy w oświadczeniu funduszu.


Author: Bitcoin Feniks