AI Forge Najważniejsze informacje z „Wprowadzenia do zajęć AI i blockchain”.

„AI” to modne hasło roku, które pokonuje blockchain i staje się najnowszą obsesją w niemal każdej branży.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że sztuczna inteligencja i blockchain są ze sobą ściśle powiązane, a wszystko to odnosi się do jakości danych niezbędnych do zasilania „Nowego Internetu”.

Starając się edukować drugą grupę na temat roli, jaką blockchain odgrywa w sztucznej inteligencji i danych, które się w niej znajdują, inkubator startupów AI Forge zorganizował 13 lutego w londyńskim ExCeL kurs mistrzowski „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji i blockchain”.

„To oczywiście dwie ogromne potęgi technologiczne, blockchain i sztuczna inteligencja, i jestem przekonany, że tak naprawdę powinno nastąpić połączenie tych dwóch technologii” – powiedział CoinGeek założyciel i dyrektor generalny AI Forge Craig Massey.

„Po pierwsze, istnieje wiele fałszywych wiadomości i różnych negatywnych aspektów związanych ze sztuczną inteligencją i myślę, że blockchain rozwiązuje wszystkie te problemy. Ale co ważniejsze, inwestorzy chcą to usłyszeć” – powiedział.

„Tak więc, jeśli chodzi o wycenę i wzmocnienie tych firm, jeśli uda nam się przekonać kilku z nich do pomysłu wykorzystania blockchainu jako części ich rozwiązania, będzie to lepsza historia, gdy wyjdziemy do inwestorów” – dodał Massey .

Zajęcia mistrzowskie poprowadziło dwóch ekspertów-prezenterów, Nav Kumar z Astroware AI i Richard Boase z BSV Mint, którzy na zmianę przedstawiali start-upom podstawy blockchain i cytując przypadki użycia wspólnego wykorzystania blockchainu i sztucznej inteligencji.

„Blockchain może ulepszyć sztuczną inteligencję na wiele sposobów, jak widzieliśmy w przypadkach użycia, w których ludzie mogą posiadać własne dane” – powiedział Kumar.

„Ale w tym przypadku masz kontrolę nad swoimi danymi w zależności od usługi. W rzeczywistości możesz udostępnić swoje dane sztucznej inteligencji, aby następnie przetworzyła je w sposób chroniący prywatność, a następnie przedstawiła rekomendacje, które warto wziąć pod uwagę, dzięki czemu będziesz mieć kontrolę nad tym, co jest Ci rekomendowane” – wyjaśnił.

Boase bardzo pasjonuje się NFT i zauważył, że NFT może być wszystko – mapa, samochody na mapie, produkty naszej pracy, a nawet wyniki AI mogą być NFT.

„Zaletą tego jest to, że w sieci skoncentrowanej na Bitcoinie lub w Internecie zbudowanym na Bitcoinie wszystko, co produkujesz, może być tokenizowane, posiadać, przenosić i handlować, a zatem byłby to NFT” – powiedział.

„To dotyczy po prostu plików wykonywalnych, tokenów i tym podobnych rzeczy, więc tak naprawdę możliwości są nieograniczone. A to staje się niezwykle ekscytujące” – dodał.

W sumie w kursie mistrzowskim, zarówno osobiście, jak i wirtualnie, wzięło udział 33 startupy, a podczas sesji było mnóstwo pytań i odpowiedzi. Aktywny udział i pozytywne opinie start-upów pokazały, że treść okazała się hitem i dała im coś nowego, co wzmocniło ich projekty.

„Właściwie to było niesamowite, dzisiaj podczas zajęć mistrzowskich z Navem i Richardem mieliśmy świetne spostrzeżenia na temat blockchain i sztucznej inteligencji” – powiedziała Sreenath Rangapuram, założycielka Ride Commerce, klimatycznego startupu zajmującego się mobilnością ESG.

„Myślę, że dzięki tym kursom mistrzowskim wyciągnęliśmy wnioski na temat możliwości wdrożenia blockchainu w Ride Commerce na podstawie zbiorów danych dotyczących zachowań na drodze, a także pojazdów ciężarowych i dostawczych” – powiedział.

Katrien Grobler, założycielka AI Kat, agencji reklamowej umożliwiającej małym firmom dostęp do marki i treści za pośrednictwem sztucznej inteligencji, powiedziała, że wierzy, że blockchain sprawi, że sztuczna inteligencja będzie uczciwa.

„Myślę, że sztuczna inteligencja będzie kształtować przyszłe poszukiwania w marketingu, ale blockchain prawdopodobnie usprawni wyszukiwanie i pozwoli nam śledzić, skąd pochodzą informacje. To była dla mnie najważniejsza lekcja, jaką mogłem dzisiaj wyciągnąć” – powiedziała CoinGeek.

„Myślę, że prywatność, jaką blockchain zapewni klientom i ich własnym danym, jest czymś, czego klienci nie zawsze rozumieją… ale tak naprawdę chodzi o bezpieczeństwo. Myślę, że naprawdę ważna jest zmiana narracji ze strachu na rzeczywiście bezpieczne miejsce” – dodał Grobler.

Patrząc na sprawy bardziej z perspektywy branży finansowej, Joseph-Francisco Zubizarreta, założyciel Atera Analytics, w swoim startupie koncentruje się na zwiększaniu poziomu bezpieczeństwa płatności, transakcji i oszczędności. Jego głównym wnioskiem z zajęć mistrzowskich było obniżenie kosztów poprzez integrację blockchainu, w szczególności blockchainu BSV, z jego niewiarygodnie niskimi opłatami transakcyjnymi.

„Aby odnieść sukces startupem, musimy uzasadnić nawet dziesięciokrotny poziom ulepszeń, nie tylko marginalnych ulepszeń w porównaniu do zwykłych nowych firm, ale chcieliśmy obniżyć koszty transakcji” – powiedział.

„Jednocześnie wykorzystaj blockchain, aby mieć szybszą platformę do wykonywania całego przetwarzania, znacznie wydajniej i zmniejszając poziom ryzyka zarówno dla konsumentów, jak i graczy finansowych” – dodał Zubizarreta.

Obejrzyj: Sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce podczas szczytu Chatbot w Londynie

Author: BitcoinSV.pl
CEO