FBI publikuje ostrzeżenie dotyczące kryptowalut w nowym raporcie

W 2023 r. Stany Zjednoczone odnotowały znaczny wzrost oszustw inwestycyjnych związanych z kryptowalutami, a Federalne Biuro Śledcze (FBI) podkreśliło je jako główne źródło strat związanych z oszustwami inwestycyjnymi.

Według FBI w kraju odnotowano oszałamiający 53% wzrost liczby oszustw związanych z inwestycjami w kryptowaluty, a straty wzrosły z 2,57 miliarda dolarów w 2022 r. do około 3,94 miliarda dolarów w 2023 r.

Liczba ta stanowiła około 86% całkowitej kwoty 4,57 miliarda dolarów straconych w wyniku powszechnych oszustw inwestycyjnych.

Raport FBI zwraca uwagę na rosnącą tendencję ofiar wciąganych w oszustwa związane z kryptowalutami, obiecując im wysokie zwroty z inwestycji.

„Oszustwa te mają na celu zwabienie osób będących ich celem obietnicą lukratywnych zysków z inwestycji” – zauważyło FBI.

Wśród nich dominującą metodą stały się oszustwa związane z romansami, podczas których przestępcy tworzą fałszywe osoby w Internecie, aby budować relacje i zaufanie ze swoimi ofiarami.

Następnie wymyślają przekonujące historie, aby przekonać ofiarę do transferu kryptowaluty, ale później znikają.

Firma analityczna Chainalytic w grudniu 2023 r. zidentyfikowała oszustwa związane z romansami jako przyczynę podejrzeń kradzieży kryptowaluty o wartości co najmniej 374 milionów dolarów w ciągu roku.

Ponadto Cointelegraph poinformował 1 stycznia, że oszustwa phishingowe usidliły ponad 324 000 użytkowników kryptowalut, co doprowadziło do utraty około 295 milionów dolarów aktywów cyfrowych na rzecz osób wycofujących się z portfeli tylko w 2023 roku.

Problem ofiar oszustw związanych z kryptowalutami nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych; jest to problem globalny.

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów poinformowała w kwietniu 2023 r., że Australijczycy stracili 221,3 mln dolarów australijskich (146,9 mln dolarów) w wyniku oszustw inwestycyjnych związanych z kryptowalutami w 2022 r.

Oznaczało to wzrost o 162,4% w porównaniu z rokiem poprzednim, co wskazuje na rosnący zasięg i wpływ tych oszustw na całym świecie.

Znaczący wzrost oszustw związanych z kryptowalutami podkreśla pilną potrzebę zwiększenia świadomości i solidniejszych środków ochronnych dla inwestorów na całym świecie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FBI Releases Crypto Warning in New Report (cryptointelligence.co.uk)

Author: BitcoinSV.pl
CEO