Jak Sentinel Node ochronił naszą aplikację przed próbą włamania z Chin

Ten post został po raz pierwszy opublikowany na Medium i opublikowaliśmy go ponownie za zgodą jego autora, Gregory’ego Warda. Aby dowiedzieć się więcej o Sentinel Node, odwiedź ich stronę internetową tutaj.

W szybko rozwijającej się technologii cyberbezpieczeństwo stało się kluczowym wyzwaniem, któremu organizacje muszą aktywnie stawić czoła. W tym artykule opiszę niepokojące wydarzenie, z którym niedawno spotkał się nasz zespół. Incydent ten podkreślił nieocenioną rolę, jaką odgrywa Sentinel Node, przełomowe narzędzie zapewniające wykrywanie cyberbezpieczeństwa, w ochronie naszej platformy przed potencjalnym zagrożeniem cybernetycznym pochodzącym z Chin.

Nieoczekiwane połączenie:

Nasza historia zaczyna się od skonfigurowania Sentinel Node na nowo uruchomionej aplikacji naszej firmy. W ciągu kilku dni od wdrożenia zaczęliśmy otrzymywać ciągłe alerty z węzła Sentinel dotyczące naszego dziennika systemowego. Po dalszym badaniu rutynowe polecenie netstat zaalarmowało nas o połączeniu SSH, którego nie autoryzowaliśmy lub którego nie oczekiwaliśmy. To połączenie pochodziło z adresu IP 180.101.88.245 w Chinach, co wzbudziło natychmiastowe obawy dotyczące bezpieczeństwa naszego systemu.

Kopać głębiej:

Zrozumienie kontekstu tego połączenia ma kluczowe znaczenie w ocenie jego potencjalnego zagrożenia. Geolokalizacja adresu IP ujawniła, że należał on do różnych miast w chińskiej prowincji Jiangsu. To odkrycie, w połączeniu z dowodami z AbuseIPDB wskazującymi na wcześniejsze powiązania z podejrzanymi działaniami, pogłębiło nasze zaniepokojenie.

Węzeł wartowniczy na ratunek:

Jako zespół, dla którego priorytetem jest cyberbezpieczeństwo, uspokoiła nas kluczowa rola, jaką w tym incydencie odegrał Sentinel Node. Węzeł Sentinel nie tylko zaalarmował nas o nieautoryzowanych zmianach w dzienniku syslog, ale także dostarczył ostrzeżenia niezbędne do podjęcia proaktywnych działań.

Podkreślanie odpowiedzialności:

Tym, co odróżnia Sentinel Node od innych narzędzi cyberbezpieczeństwa, są niemal natychmiastowe alerty oraz zaangażowanie w przejrzystość i odpowiedzialność. Każde działanie podjęte po wystąpieniu alertu było skrupulatnie rejestrowane, dzięki czemu mamy jasny obraz aktywności administratora na naszej platformie. Nie byliśmy zależni od zewnętrznej walidacji; Węzeł Sentinel umożliwił nam zachowanie pełnej kontroli i widoczności.

Odbicie:

Doświadczenie to potwierdziło nieprzewidywalny charakter krajobrazu cybernetycznego i podkreśliło znaczenie systemów ostrzegania z wyprzedzeniem, takich jak Sentinel Node. W obliczu zarówno widocznych, jak i ukrytych zagrożeń, Sentinel Node działał jako nasz cyfrowy opiekun, chroniąc nas w potencjalnie krytycznej sytuacji.

Sentinel Node to pierwsza aplikacja firmy CERTIHASH z pakietu narzędzi opartych na frameworku cyberbezpieczeństwa NIST. Odporna na kolizje funkcja kryptograficzna skrótu SHA-256 zapewnia niezrównane bezpieczeństwo. Co więcej, natychmiastowe alerty i niezmienne transakcje eliminują potrzebę stosowania zewnętrznych jednostek zaufania, zapewniając kontrolowaną, stabilną i bezpieczną infrastrukturę dla Twojej organizacji.

Dzięki możliwościom monitorowania dzienników, zapewnianiu wykrywania i odpowiedzialności, Sentinel Node oferuje najwyższe bezpieczeństwo cybernetyczne. W erze, w której szacuje się, że do 2025 r. koszty cyberprzestępczości osiągną oszałamiającą kwotę 10,5 biliona dolarów rocznie, wykorzystanie narzędzi takich jak Sentinel Node ma kluczowe znaczenie w walce z takimi zagrożeniami. Nie tylko zapewnia zaawansowane i skuteczne rozwiązania w zakresie nowoczesnego bezpieczeństwa informacji, ale także oferuje trwałe środki zabezpieczające Twoje dane w dłuższej perspektywie.

Wniosek:

Podsumowując, incydent związany z nieoczekiwanym połączeniem SSH uwypuklił system ostrzegania z wyprzedzeniem, działający w czasie rzeczywistym, jaki zapewnia Sentinel Node. W miarę jak organizacje poruszają się w stale rozwijającym się środowisku cyfrowym, korzystanie z narzędzi takich jak Sentinel Node jest niezbędne, aby ograniczyć ryzyko związane z zagrożeniami cybernetycznymi. Dzięki najnowocześniejszej technologii i naciskowi na odpowiedzialność, Sentinel Node stanowi kluczowy element ochrony przedsiębiorstw przed potencjalnymi zagrożeniami cybernetycznymi, zapewniając niemal natychmiastowe wykrywanie, przejrzystość, możliwość kontroli i pewność w coraz bardziej bezbronnym świecie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How Sentinel Node protected our application from a hacking attempt from China – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO