Rohan Sharan: BSV może okiełznać korupcję, zwiększyć produktywność w Indiach

Rohan Sharan, niedawno mianowany ambasador Stowarzyszenia Bitcoin w Indiach i założyciel Timechain Labs, z pasją tworzy świadomość na temat Bitcoin SV w Indiach – stale rozwijającym się centrum technologicznym. Sharan mocno wierzy w edukowanie młodzieży, zwłaszcza studentów college’u, na temat tej technologii, ponieważ jego podróż w tym kosmosie rozpoczęła się podczas jego studiów. Sharan dowiedział się o Bitcoin po tym, jak wygrał jedną jako nagrodę pieniężną w konkursie na studiach, co zaintrygowało go, aby dowiedzieć się o właściwościach Bitcoin i inteligentnych kontraktach oraz o tym, jak mogą one rozwiązać wiele powszechnych problemów w dzisiejszym świecie. Jego badania zainspirowały go do głębszego zanurzenia się i założenia własnej firmy, Timechain Labs, skupiającej się na rozwoju aplikacji onchain.

Odniósł się do niezliczonych tematów podczas wirtualnego wykładu, który wygłosił dla studentów inżynierii elektroniki i komunikacji na Dr. D.Y. Instytut Technologii Patila w Pune. Co to jest blockchain i jak blockchain jest cyfrową księgą? Jak to napędza nową gospodarkę danych; czym są inteligentne portfele? Sharan wyjaśniła te koncepcje uczniom, wskazując później, że ostateczną wizją jest, aby nowy internet zasilany przez blockchain stał się podstawowym protokołem na poziomie HTTP, stąd ogromny wzrost liczby aplikacji w łańcuchu.

„Bitcoin to system ekonomiczny, który tworzy rynek dla produkcji blokowej. Co 10 minut dodawany jest nowy blok, więc górnicy współzawodniczą, aby wyprodukować kolejny blok. Dlaczego współpraca? Ponieważ każdy górnik wymaga, aby drugi budował na szczycie swojego bloku” – wyjaśniła Sharan.

Opisał koncepcję proof of work, wskazując na błędne koncepcje, które przesłaniają tę branżę – skalowalność jest najczęstszym z nich. „Ludzie generalizują, że ta technologia nie jest skalowalna, ale BSV tak; jest zgodny ze skalowalnym modelem łańcucha bloków. Blockchain BSV opiera się na dowodach pracy, co czyni go najbardziej optymalnym systemem na transakcję. Jest nie tylko bardziej optymalny niż pozostałe blockchainy, ale jest też bardzo wydajny” – podkreślił.

Powiedział, że transakcje na blockchainie BSV Enterprise są „super tanie” w porównaniu do wielu dolarów za transakcję na innych blockchainach. Podkreślił różnicę między BSV a innymi blockchainami w oparciu o parametry takie jak prywatność danych, model konsensusu, tokeny, inteligentne kontrakty, koszt utrzymania i niezmienność danych.

„Bitcoin może ułatwić internet oparty na wartościach, czyli ekonomię danych. Użytkownicy będą mogli posiadać swoje dane, zarabiać na danych; i może mieć sieć semantyczną z interakcją onchain p2p” – powiedział.

Po zapoznaniu studentów z ciekawostkami Bitcoina i blockchaina nadszedł czas, aby Sharan zaniosła wiadomość do domu. Sharan powiedział studentom, że kraj taki jak Indie ma kilka możliwości skorzystania z łańcucha bloków BSV, chociaż szczególnie o nich wspomniał. Prawdziwe pytanie brzmi: jaka jest wizja Satoshiego dla Indii? W jaki sposób BSV i blockchain mogą pomóc Indiom i miliardom Hindusów?

Na wiele sposobów: BSV może pomóc okiełznać zagrożenie korupcją, które hamuje produktywność kraju. BSV może zmniejszyć zaangażowanie pośredników i zwiększyć produktywność, zwłaszcza w rolnictwie, gdzie rolnicy tracą większość swoich dochodów na rzecz pośredników. BSV może pomóc w zbudowaniu niezawodnego systemu prawnego działającego w czasie rzeczywistym. BSV może pomóc spieniężyć wolumen transakcji, wykorzystując dużą populację wynoszącą 1,4 miliarda do tworzenia ogromnego bogactwa dzięki mikropłatnościom na dużą skalę.

„Chciałbym nazwać Bitcoin zorientowanym na produkcję” zamiast „zorientowany na konsumpcję”. To przywróci władzę jednostkom, co jest obecnie w posiadaniu właścicieli platform” – podsumował Sharan.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Rosnące ślady BSV Blockchain na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Rohan Sharan: BSV can tame corruption, increase productivity in India – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO