Branża turystyczna Tajlandii chce przyciągnąć milionerów walut cyfrowych

Tajlandia jest jednym z wiodących kierunków podróży na świecie, a liczba przyjazdów międzynarodowych rocznie do kraju stale rośnie, by osiągnąć miliony – aż do pandemii COVID-19. Rząd dostrzegł szeroki wpływ pandemii, co skłoniło go do zwrócenia się ku innowacjom, aby pomóc tej sytuacji. Teraz uwaga rządu przeniosła się na przemysł turystyczny, aby pobudzić gospodarkę Tajlandii.

Co ciekawe, turystyka przyczyniła się do 18,21% PKB kraju w 2019 r. i spadła do 6,78% w 2020 r. Gubernator Tajlandzkiego Urzędu Turystyki (TAT) Yuthasak Supasorn ogłosił niedawno, że rząd zamierza założyć nową jednostkę emitującą własną walutę cyfrową. nowy ekosystem turystyczny i rozwój portfela.

Według gubernatora TAT, niektórzy milionerzy walut cyfrowych szukają możliwości, co skłoniło agencję rządową do zbadania możliwości stworzenia środowiska w Tajlandii, w którym mogą dokonywać transakcji walutami cyfrowymi bez ich wymiany lub ponoszenia podatków.

„Krypto to przyszłość, więc musimy uczynić Tajlandię kryptopozytywnym społeczeństwem, aby powitać tę grupę wysokiej jakości turystów” – powiedział Yuthasak.

Według raportu Statista, liczba przyjazdów międzynarodowych turystów do Tajlandii spadła drastycznie z 39,8 mln w 2019 r. do 6,7 mln w 2020 r.

TAT jest entuzjastycznie nastawiony, że około miliona turystów będzie podróżować do Tajlandii w pierwszym kwartale 2022 roku i ma nadzieję, że 10% turystów to posiadacze cyfrowej waluty. Od listopada 2021 r. zaszczepieni podróżnicy zagraniczni, którzy przebywali w jednym z 63 krajów przez 21 dni, mogli podróżować do Tajlandii bez poddawania się kwarantannie (z wyjątkiem obowiązkowego pobytu na jedną noc w oczekiwaniu na wyniki testu COVID-19).

Tworzenie tokena narzędziowego TAT

Jak poinformował CoinGeek w październiku, TAT planuje stworzyć własny token użytkowy, aby wykorzystać rosnącą popularność walut cyfrowych.

Moneta TAT wiązałaby się z transferem kuponów na tokeny cyfrowe, które mogłyby pomóc handlowcom zarobić więcej gotówki.

Agencja planuje stworzyć atmosferę „kryptoturystyki”, oferując na lotniskach kartę debetową Bitcoin, z której nomadzi korzystający z cyfrowych walut mogą korzystać podczas swoich podróży bez uiszczania dodatkowej opłaty w bankomacie lub kantorze.

Tendencja do pracy jest również korzystna dla długoterminowych nomadów walut cyfrowych, którzy mogą pracować z dowolnego miejsca i są uważani za duże wydatki w branży turystycznej.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek New York, Rosnące ślady BSV Blockchain na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Thailand tourism industry wants to attract digital currency millionaires – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO