Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Pozew zbiorowy Coinbase: Firma oskarżona o niechronienie kont klientów

Coinbase (NASDAQ: COIN), najbardziej znana na świecie cyfrowa giełda walut, została oficjalnie zaatakowana pozwem zbiorowym w Północnym Sądzie Okręgowym w Kalifornii. To najnowszy problem prawny firmy, która ma obawy związane z przepisami, działaniami SEC i niezadowolonymi klientami na całym świecie. Zagłębmy się w to, o co jest oskarżona firma, ponieważ otrzymujemy mnóstwo zapytań od osób, które chcą dołączyć do pozwu zbiorowego Coinbase.

Coinbase pozew zbiorowy — co wiemy

Sprawa (Alfia vs Coinbase Global, Inc) została wniesiona przez McCathern LLP i dotyczy obsługi sald klientów przez Coinbase. Jest to sprawa nr 3:21-cv-08689.
Pozew twierdzi, że Coinbase nie zabezpieczył kont klientów i podjął nierozsądne środki, takie jak zamrażanie kont podczas radzenia sobie z naruszeniami.
Oficjalny akt sądowy zawiera następujące skargi: naruszenie umowy, zaniedbanie, oszustwo i niedbałe wprowadzenie w błąd.
Powód, Adam Alfia, twierdzi, że na jego koncie Coinbase dokonano nieautoryzowanego zakupu Ethereum w wysokości 50 000 USD. Twierdzi, że nie dokonał zakupu i nie wyraził zgody nikomu na jego dokonanie.
Po złożeniu skargi do Coinbase, Alfia twierdzi, że firma zablokowała mu jego konto na dwa miesiące, uniemożliwiając mu cofnięcie transakcji o wartości 50 000 USD pobranej z jego konta Bank of America.
Alfia wnosi ten garnitur w imieniu swoim i wszystkich innych podobnie usytuowanych osób.
Dla tych, którzy śledzą wiadomości CoinGeek na Coinbase, te oskarżenia nie będą zaskoczeniem. Firma słynie z zamrażania kont, fatalnej obsługi klienta i wszelkiego rodzaju wątpliwych działań.

Coinbase – krótki przegląd jego wątpliwego postępowania

To nie jest pierwsze starcie Coinbase z prawem i na pewno nie jest to pierwszy niezadowolony klient. Firma ma długą historię podejmowania działań, które są problematyczne zarówno z prawnego, jak i etycznego punktu widzenia. Oto niektóre z tego, o czym pisaliśmy przez lata.

Coinbase słynie z okropnej obsługi klienta. Neutralna i generowana przez użytkowników witryna z recenzjami Trustpilot ma obsługę klienta ocenioną na 1,6/5. Odpowiedź na nawet najbardziej podstawowe pytania może zająć tygodnie lub miesiące.
W marcu 2021 r. Coinbase został ukarany grzywną w wysokości 6,5 miliona dolarów i nakazał CFTC zaprzestanie pewnych zachowań. Został oskarżony o lekkomyślne, fałszywe, wprowadzające w błąd i niedokładne raportowanie i handel praniem.
Wielokrotnie ignorował prośby klientów o pomoc, gdy ich konta zostały zhakowane lub w inny sposób przejęte. CNBC przeprowadziło wywiady z użytkownikami Coinbase, którzy byli tego ofiarami.
Na początku tego roku musiała szybko wycofać się z wprowadzenia swojego produktu LEND, gdy SEC zagroziła podjęciem działań przeciwko niemu. To spowodowało, że dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong rozpoczął tyradę spiskowych oskarżeń przeciwko SEC na platformie mediów społecznościowych Twitter.
Coinbase brał również udział w ataku na Bitcoin SV. Dr Craig Wright (aka Satoshi Nakamoto) obiecał podjęcie działań prawnych przeciwko wymianie, jeśli sytuacja nie zostanie naprawiona w najbliższej przyszłości. Coinbase do tej pory nie odpowiedział i nie ostrzegł swoich inwestorów o toczących się działaniach prawnych.
Coinbase również poszedł do przodu i wystawił Tether, największy tak zwany stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej. Mimo że kilku jej kierowników jest objętych śledztwem w sprawie oszustw bankowych, wielokrotnie nie udało się udowodnić, że jest wspierany w stosunku 1:1 do USD, i został wyrzucony z Nowego Jorku po tym, jak uznano go winnym „lekkomyślnego i niezgodnego z prawem ukrywania ogromnych nakładów finansowych”. strat” i „nielegalny handel wirtualnymi walutami w stanie Nowy Jork”.
Dla wielu fakt, że Coinbase jest notowany na Nasdaq, nadaje mu legitymacji i wiarygodności, na które powyższe fakty sugerują, że nie zasługuje. Ale z drugiej strony Bernie Madoff był prezesem tej konkretnej giełdy przez wiele lat, a Enron był również notowany na NYSE, zanim jego inwestorzy i klienci otrzymali dzwonek alarmowy, którego potrzebowali.

CoinGeek będzie Cię informować o postępach i wynikach pozwu Coinbase Class Action. Do tego czasu użytkownicy, którzy chcą handlować walutami cyfrowymi, powinni zachować szczególną ostrożność przy wyborze giełdy. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony kontaktowej, aby poinformować nas, czy wystąpiły problemy z tą giełdą kryptowalut.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coinbase class action lawsuit: Company accused of not safeguarding customer accounts – CoinGeek