Craig Wright publikuje nowy blog dotyczący „Bitcoina jako zabezpieczenia”

Istnieje mnóstwo mitów i plotek na temat tego, jak Bitcoin został stworzony i wydany, ale dopiero dr Craig S. Wright opublikował swój najnowszy wpis na blogu, kiedy naprawdę usłyszeliśmy wyjaśnienie, w jaki sposób Bitcoin został stworzony i zwolniony z osoba, która jest najbliżej źródła — dr Wright aka Satoshi Nakamoto, autor białej księgi Bitcoin. W „Bitcoin as a Security” dr Wright zagłębia się w historię Bitcoina, a także w podróż Bitcoina w różnych epokach. Dr Wright prowadzi nas przez Bitcoin i różne etapy, jakie miał w swoim życiu, a także przypadki użycia, jakie miał w różnych momentach. Ostatecznie dr Wright wyjaśnia, dlaczego Bitcoin nie jest zabezpieczeniem, ale towarem, i podkreślając to, dr Wright mówi nam o rzeczach, za które Bitcoin jest często fałszywie opisywany. „Na przykład niewiele osób zdaje się uznawać, że nawet szeroko promowana koncepcja „odporności na cenzurę” nigdy nie była elementem projektu Bitcoina. Taka terminologia zaczęła się w 2011 roku, kiedy dziennikarz i pisarz związany z Electronic Frontier Foundation (EFF) fałszywie opisał Bitcoin” – mówi dr Wright. „Bitcoin i jakikolwiek system pochodny nie są w żaden sposób kryptowalutą.

Chociaż jest to powszechnie błędnie zgłaszane i błędnie przedstawiane w faktach, w Bitcoin nie stosuje się szyfrowania. Transakcje Bitcoin są realizowane, wysyłane, tworzone i podpisywane bez szyfrowania w dowolnym momencie.” Widząc, jak dr Wright wyjaśnia wszystkie rzeczy, którymi Bitcoin nie jest, nasuwa się pytanie, czym jest Bitcoin? „Bitcoin to towar, który jest wymieniany w standardowych umownych warunkach handlowych” – mówi dr Wright. „Oczywiście, ponieważ jest również używany jako pieniądz, może mieć różne zabezpieczenia prawne, ale to inny problem, dla innego stanowiska”.

Czym mógł być Bitcoin

Jak wiemy, zajęło Bitcoinowi prawie dekadę, aby pozostać wiernym wizji Satoshiego, a po drodze pojawiło się wiele rozwidleń na ścieżce Bitcoina. Ale mniej osób wie, że rząd australijski prawie stał się właścicielem własności intelektualnej Bitcoina i że wykorzystanie Bitcoina w darknecie nie było czymś, czego Satoshi się spodziewał. „Ponieważ zakładałem australijskie firmy, których celem było budowanie rozwiązań opartych na Bitcoinie, korzyści finansowe byłyby uzyskiwane pośrednio – nie poprzez działania innych osób, ale przez moje własne oraz poprzez działania firm, które konstruowałem. Założyłem wiele firm. Jednak australijski urząd podatkowy (ATO) i ja mieliśmy wiele nieporozumień co do charakteru tego, co robię” – mówi dr Wright. „Innymi słowy, gdyby ATO zdołało skutecznie złożyć wniosek o upadłość, aktywa, które osobiście powierzyłem, byłyby dostępne do redystrybucji. Dostarczyłoby to australijskiemu rządowi własności intelektualnej stanowiącej podstawę Bitcoina”.

Dr Wright mówi o tym, że Bitcoin jest używany na rynkach darknetowych i jak ten przypadek użycia kontrastował z pracą, którą dr Wright wykonywał w tamtym czasie jako świecki pastor. Następnie dr Wright opowiada o swojej pracy w świecie gier online, dlaczego rozwój Bitcoina jest oprogramowaniem typu open source i dlaczego Bitcoin nie jest zabezpieczeniem. „Tak więc Bitcoin nie jest zabezpieczeniem, ponieważ po pierwsze jest systemem towarowym – zdefiniowanym bez konta – i działa, mimo że cyfrowo, jako stała, statyczna standardowa oferta towarowa. Ethereum nie jest. Ethereum to system oparty na koncie, a nie system oparty na tokenach” – mówi dr Wright. „Następnie nie ma wymogu inwestowania pieniędzy we wspólne przedsiębiorstwo, ponieważ węzły Bitcoin działają konkurencyjnie. Wyemitowany przeze mnie bitcoin jest dystrybuowany po mojej emisji w 2009 roku, na podstawie ustalonej umowy, z której nie wynika żaden zysk. Tu, po części, leży jeden z głównych powodów, dla których nie trzymałem bitcoinów ani pre-mine.

Gdybym to zrobił, rezultatem byłby system, w którym skorzystałbym z wysiłków promotora lub osoby trzeciej”. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak i dlaczego Bitcoin został wydany w taki sposób, dlaczego Bitcoin nie jest zabezpieczeniem i dlaczego rząd australijski prawie stał się właścicielem własności intelektualnej Bitcoin, przeczytaj najnowszy wpis na blogu dr Craiga S. Wrighta, „Bitcoin jako zabezpieczenie” na CraigWright.net.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright posts new blog tackling ‘Bitcoin as a security’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO