Oblężona giełda Binance

Oblężona giełda kryptowalut Binance nadal ogranicza swoje ekscesy, aby uniknąć losu niektórych witryn hazardowych online w USA. 26 lipca Binance ogłosiło, że jej klienci wkrótce stracą możliwość angażowania się w transakcje oparte na marży z udziałem dolara australijskiego, euro lub funta brytyjskiego. Pary walut cyfrowych oparte na tych walutach fiducjarnych nie będą już akceptowane od 10 sierpnia, natomiast istniejące zamówienia i pary zostaną automatycznie rozliczone i usunięte z listy do 12 sierpnia. Ogłoszenie pojawiło się dwa tygodnie po tym, jak Clear Junction, główny europejski partner płatniczy, ogłosił, że nie będzie już zezwalać na wpłaty lub wypłaty w euro lub funtach na Binance.

Ten ruch był ostatnim z długiej linii finansowych kolei, które Binance straciło w wyniku ostrzeżeń organów nadzoru finansowego na wielu kontynentach. Lista produktów Binance również kurczy się pod presją regulacyjną. Na początku tego miesiąca Binance ogłosiło natychmiastowe wstrzymanie nowej sprzedaży tokenów giełdowych, a istniejącym posiadaczom tokenów przyznano 90 dni na zamknięcie swoich pozycji. Posunięcie to nastąpiło po ostrzeżeniu Komisji Papierów Wartościowych i Przyszłości w Hongkongu, że Binance jest „nielicencjonowanym operatorem platformy”, wobec którego regulator nie zawahałby się podjąć działań egzekucyjnych.

Zerwanie z kimś jest trudne

Tokeny giełdowe są również oferowane przez giełdę FTX, w której Binance był pierwszym inwestorem. Nie tak dawno temu firma FTX nazwała Binance „godnym zaufania partnerem i silnym zwolennikiem”, którego „doświadczenie i know-how pomogą FTX szybciej i bardziej się rozwijać”. Ale Binance pozbyło się całego swojego udziału w FTX w zeszłym tygodniu podczas rekordowej rundy finansowania tej ostatniej firmy o 900 milionów dolarów. Dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao powiedział Forbesowi, że wykupienie udziałów przez FTX było „częścią normalnego cyklu inwestycyjnego”, ale trudno nie zauważyć, że założyciel FTX Sam Bankman-Fried stara się zachować jak największy dystans między swoją firmą a toksyczna zupa regulacyjna, którą stało się Binance. Bankman-Fried powiedział Decrypt, że odbył „serdeczną dyskusję” z CZ na temat ich rozwodu, ale szef FTX powiedział również, że „kiedy wydajesz się mniej elastyczny lub reagujesz [na kwestie regulacyjne], myślę, że jest to bardziej prawdopodobne prowadzą do przypadków, w których organy regulacyjne mogą czuć, że nie mają innego wyjścia, jak zacząć przynosić młotek”. W porównaniu z Zhao, Bankman-Fried może (na razie) mieć nieco większy listek figowy szacunku, ale, jak ujawnił niedawny profil New York Times, FTX zadał sobie równie wiele trudu, aby uwolnić się od szponów amerykańskich organów regulacyjnych, jednocześnie oferując produkty dla obywateli USA bez lokalnej zgody.

Delewarowanie towarów

Dawny związek Binance i FTX sprawił, że obie firmy stały się magnesem dla inwestorów, którzy chcą przełożyć małe stawki na wielkie bonanzy, oferując transakcje dźwigni nawet 125x. Pomimo publicznie ogłoszonego rozpadu ich partnerstwa, obie firmy wydały w weekend niemal jednoczesne oświadczenie, że dźwignia na tych produktach zostanie teraz ograniczona do 20-krotności. Bankman-Fried nieuczciwie napisał na Twitterze, że ograniczenie było „częściowo dlatego, że staramy się zachęcać do odpowiedzialnego handlu”, podczas gdy CZ powiedział, że zrobiono to „w interesie ochrony konsumentów”, ale także dlatego, że Binance „nie chciał tego robić”.

Obawy związane z produktami oferującymi nadmierną dźwignię finansową były już „rzeczą” organów nadzoru finansowego, w tym brytyjskiego Urzędu ds. Postępowania Finansowego (FCA), który w czerwcu wydał ostrzeżenie dotyczące braku zgody Binance na działalność w Wielkiej Brytanii, co przekonało większość brytyjskich banków do unikaj kontrowersyjnej wymiany. W 2019 r. FCA położyła nacisk na firmy oferujące kontrakty różnicowe o wysokiej dźwigni, po tym jak doszła do wniosku, że neofity detaliczni są zabierani do pralni. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie FCA działalnością Binance – i wynikające z tego działania partnerów FCA w innych jurysdykcjach – było tylko kwestią czasu, zanim produkty o wysokiej dźwigni znalazły się pod mikroskopem.

Rzucanie cyfrowymi kośćmi

Badania wykazały, że ponad 80% traderów CFD traci pieniądze — mówi się, że liczba ta jest jeszcze wyższa w przypadku ogólnych transakcji z depozytem zabezpieczającym — więc zarówno Binance, jak i FTX skutecznie szukały graczy, gdy wprowadzili swoje instrumenty pochodne o wysokiej dźwigni. A teraz, gdy regulatorzy rzucają światło w centrum uwagi, obie giełdy deklarują, że są zszokowani – zszokowani! – że przewaga kasyna w ich kasynach jest tak ułożona przeciwko ich klientom. Jako ktoś, kto zajmuje się branżą hazardową od 2006 roku, poszukiwanie klientów z problemami matematycznymi nie jest jedyną paralelą, jaką można znaleźć w dzisiejszych giełdach cyfrowych walut. W rzeczywistości obecny klimat regulacyjny jest uderzająco podobny do sytuacji, która poprzedziła ograniczenie przez władze USA międzynarodowych licencjonowanych witryn hazardowych obsługujących klientów z USA. W obu przypadkach wiele głośnych witryn spoza USA deklaruje deklarację prawnego obowiązku blokowania amerykańskich klientów, jednocześnie potajemnie akceptując wszystkich Benjaminów, których mogliby dzięki wykorzystaniu wirtualnych sieci prywatnych i opracowywaniu schematów finansowania kont.

Nie skończyło się to dobrze dla operatorów witryn hazardowych, z których większość korzystała z zarejestrowanych w USA domen dot-com, które można było przejąć bez ostrzeżenia. Dzięki tradycyjnie ekspansywnemu poglądowi Waszyngtonu na eksterytorialną jurysdykcję, nie tak nieuchwytne kontakty witryn z amerykańskim systemem bankowym umożliwiły również władzom federalnym ukierunkowanie działań witryn na inne rynki. W dzisiejszych czasach giełdy walut cyfrowych często pomijają wiele stanów USA ze swoich obszarów działania i odmawiają klientom z USA dostępu do niektórych produktów walut cyfrowych. Witryny hazardowe z USA blokowałyby klientów w stanach, w których obowiązują bardziej rygorystyczne przepisy, i ograniczały ich bardziej wątpliwe pod względem prawnym działania – a więc żadnych zakładów sportowych, tylko poker – w odpowiedzi na coraz bardziej wojownicze oświadczenia władz lokalnych. Biorąc pod uwagę te podobieństwa, czujemy się pewnie w przewidywaniu krótko- i średnioterminowej przyszłości tych giełd cyfrowych walut. Zasadniczo, gdy Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podejrzewa, że ​​giełda żeruje na wrażliwych konsumentach lub angażuje się w przestępczość, w tym – świadomie lub w inny sposób – pomagając przestępcom w przenoszeniu pieniędzy, Departament Sprawiedliwości nie zawaha się działać. A kiedy tak się stanie, wszystkie teatry zgodności na świecie nie umyją rąk Binance do czysta.

IP-NIE

W zeszły piątek CZ Binance zabrał kolejną stronę z poradnika hazardu online, deklarując, że jego firma szuka nowego dyrektora generalnego z „bardzo silnym zapleczem regulacyjnym”. W rzeczywistości to, czego szuka CZ, to zastępca o świeżej twarzy, o słabej woli, który zapewni iluzję przyzwoitości, podobnie jak PartyGaming zatrudniło Mitcha Garbera w związku z problemami prawnymi w USA. CZ ujawnił również, że amerykańska filia Binance (i wabik zgodności) Binance.US „przyglądała się potencjalnej drodze IPO”, aby złapać niektóre z tych słodkich działań na rynku publicznym. CZ zastrzegł, że plan IPO „nie został w 100% ustalony”, co jest jakby stwierdzeniem, że Władimir Putin wciąż jest zagrożony, jeśli chodzi o kandydaturę czarnego konia na prezydenta USA w 2024 roku.

Musisz dać CZ rekwizyty za próbę wyjścia z bardzo złej ręki. Biorąc pod uwagę doniesienia o tym, że Binance jest badane przez władze USA w związku z domniemanym praniem pieniędzy i uchylaniem się od płacenia podatków, trudno wyobrazić sobie firmę, która ma mniejsze szanse na uzyskanie zgody na umieszczenie na liście w Nowym Jorku. I chociaż dyrektor generalny Binance.US lubi twierdzić, że jego strona jedynie licencjonuje markę i technologię Binance, obecnie marka Binance jest niezgodna z przepisami, co generalnie nie podoba się organom nadzoru papierów wartościowych. Zgodnie ze swoimi przodkami hazardu online, CZ i inni „cyfrowi nomadzi”, tacy jak Bankman-Fried, wydają się wierzyć, że mogą nadal kopać zgodność z przepisami, jednocześnie czerpiąc korzyści z operacji w USA i unikając skutków prawnych. To zły zakład. Śledź serię Crypto Crime Cartel firmy CoinGeek, która zagłębia się w strumień grup — od BitMEX po Binance, Bitcoin.com, Blockstream, ShapeShift, Coinbase, Ripple i Ethereum — które dokooptowały rewolucję zasobów cyfrowych i przekształciły branżę w pole minowe dla naiwnych (a nawet doświadczonych) graczy na rynku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance takes page out of online gambling playbook as regulators bring hammer down – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO