Wpływ BSV może być wydarzeniem „Czarnego Łabędzia” Bitcoina, jeśli uniknie błędów BTC

Odpowiedź na zapowiedź autora Nassima Nicholasa Taleba, że wystąpi na konferencji CoinGeek w Zurychu w tym tygodniu, była zabawna, ale przewidywalna. Mniej przewidywalny (przynajmniej dla tłumu mediów społecznościowych) jest wpływ, jaki BSV miałoby na świat blockchain i Big Data, gdy zrealizuje się jego prawdziwą użyteczność. Może stać się rodzajem wydarzenia „Czarnego Łabędzia”, które Taleb często opisywał – nie tylko dla Bitcoina, ale dla całego świata technologii. Niektórzy wskazywali na związek między pomysłami Taleba a potencjalnym wpływem BSV, ale co to oznacza i jak może stać się rzeczywistością?

Co to jest czarny łabędź? Taleb spopularyzował tę metaforę w swojej książce z 2007 roku „Czarny łabędź: wpływ wysoce nieprawdopodobnego”. Odnosi się do rzadkiego i zaskakującego zdarzenia, które ma duży wpływ, jest prawie niemożliwe do przewidzenia metodami naukowymi, ale często jest racjonalizowane z perspektywy czasu. Szanse na wystąpienie tych rzadkich zdarzeń są wysokie, chociaż ich nieprzewidywalność sprawia, że ​​ludzie nie są na nie przygotowani.

Wydarzenia Czarnego Łabędzia są zwykle destrukcyjne i mają długoterminowe konsekwencje. Przykładami mogą być spektakularne wydarzenia kinetyczne, takie jak wojny lub klęski żywiołowe, lub wolniej palące się, takie jak rozwój Internetu. Rozwiązaniem nie jest próba przewidywania wydarzeń związanych z Czarnym Łabędziem, napisał Taleb, ale wzmocnienie systemów, aby poradzić sobie z faktem, że są one nieuniknione. Książka Taleba, podobnie jak jej poprzedniczka „Fooled by Randomness” i kontynuacje „Antifragile” i „Skin in the Game” stały się bestsellerami i jest szeroko cytowany w branży finansowej. Opisane w nich metafory były często stosowane do Bitcoina lub aspektów sieci.

BSV jako czarny łabędź?

Będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni, zanim usłyszymy bardziej szczegółowe poglądy Taleba na BSV i jeśli uzna, że ​​ma kluczowe punkty odróżniające od BTC i innych blockchainów, aby stać się wydarzeniem Czarnego Łabędzia. BSV z pewnością byłoby wydarzeniem Black Swan dla świata technologii, jeśli zyska szerokie, powszechne przyjęcie. Wszelkiego rodzaju zapisy byłyby przechowywane i zabezpieczane na łańcuchu bloków, który ma nieograniczony potencjał skalowania i możliwości przetwarzania danych. Jego „globalna księga prawdy” może zapoczątkować nową erę odpowiedzialności i integralności danych w sposób, który ludzie dopiero zaczynają sobie uświadamiać.

Gdy przeciwnicy BSV zdają sobie z tego sprawę, ich ataki brzmią bardziej gwałtownie i desperacko. Co może być bardziej frustrujące niż celowe ignorowanie lub rzucanie nieustannych obelg na społeczność użytkowników technologii przez lata tylko po to, aby zobaczyć, jak nadal się rozwija i uniknąć awarii, które wytwarzały inne sieci blockchain? Dwa lata po tym, jak nazwał BSV „czystym pożarem śmietnika”, nawet twórca Ethereum, Vitalik Buterin, musiał ostatnio niechętnie przyznać, że technologia BSV działa i że „ma tak dużo miejsca” do przechowywania danych. Dodał, że nadal uważa, że ​​„aspekty BSV przypominają łapanie pieniędzy”, tylko dlatego, że nie lubi Craiga Wrighta:

Vitalik Buterin comment on Bitcoin SV

Wygląda na to, że BSV staje się Czarnym Łabędziem blockchaina – jest to coś, na co niewielu się spodziewało, na co nie udało się odpowiednio przygotować. Byłby to pozytywny Czarny Łabędź dla technologii, ale negatywny dla jego przeciwników w świecie blockchain. Z perspektywy czasu znajdą sposoby na zracjonalizowanie swojej porażki. Rozumowanie Buterina jest niestety podobne do wielu innych w branży blockchain, które przeprowadzają nieustanne i skoordynowane ataki na BSV i każdego z nim związanego. Każda osoba publiczna, która przemawia na imprezie BSV, niezależnie od tego, czy wyraża poparcie dla technologii, czy nie, staje się natychmiastowym celem dla trolli mediów społecznościowych.

Taleb nie był wyjątkiem od tego, od razu nazwany „oszustem” i „oszustem” (typowe epitety rzucane na kibiców BSV). Trzeba przyznać, że złapał granaty i rzucił je z powrotem w swoim zwykłym, szczerym stylu. Trolle BTC nie miały taktyki, by radzić sobie z osobowością wystarczająco twardą, by poradzić sobie z ich obelgami, poza tym, by nadal być przenikliwym. Byli przyzwyczajeni do „sukcesów”, naganiając przedsiębiorcę Gary’ego Vaynerchuka do odwołania jego występu na CoinGeek Live w zeszłym roku. Poniżej znajduje się dość typowy przykład ataków na BSV ze strony zwolenników BTC i całkowity brak solidnych argumentów na ich przekonanie:

Poglądy Taleba na Bitcoin Jako częsty krytyk tradycyjnego systemu finansowego i reputacji obrazoburcy w branży, Taleb został przyjęty przez wczesną społeczność Bitcoina. Później wyraził poglądy, że podoba mu się „pomysł” Bitcoina, a nawet nabył trochę BTC, jeszcze bardziej powiększając grono fanów w branży. Jednak, podobnie jak wielu innych, Taleb później przekonał się, że BTC nie spełnia swoich oczekiwań. W publicznych wypowiedziach na Twitterze i w wywiadach, takich jak ten z CNBC, powiedział, że „został przez to oszukany”, a nawet cytował porównania uważane za przekleństwo w kręgach Bitcoin, takie jak „Tulipany” i „Ponzi”.

Powiedział o BTC: „Ma cechy otwartego Ponzi (tam wszyscy wiedzą, że to Ponzi). Zasadniczo nie ma związku między inflacją a Bitcoinem. Żaden.” Najlepszą rzeczą dla inwestora jest posiadanie rzeczy, które w przyszłości przyniosą plony, dodał, jak gospodarstwo. BTC, pomimo okazjonalnych rund spekulacyjnych, nie gwarantuje i nie może zagwarantować, że jego „inwestorzy” niczego zyskają. „Myślałem, że Bitcoin (BTC) będzie walutą w sensie czegoś, z czym dokonujesz transakcji.

Okazał się zbyt niestabilny i stał się narzędziem spekulacyjnym. Jest to niezgodne z pierwotnym celem zastąpienia dolara. Nie zastępujesz waluty czymś, co jest tak niestabilne”. Taleb podkreśla tutaj dychotomię istniejącą w BTC i innych sieciach blockchain: czy natywna jednostka rozliczeniowa jest walutą, która ma być używana jako pieniądz, czy aktywem do inwestowania, mając nadzieję, że sprzeda go komuś innemu po znacznie wyższej cenie przyszłość? To nie może być jedno i drugie. BTC jest okaleczony przez swój własny etos „HODL”, w którym faktyczne używanie monety do robienia zakupów jest wyśmiewane lata później, biorąc pod uwagę, ile dolarów mógł mieć użytkownik.

BSV nie jest odporny na spekulacje cenowe, a wielu zwolenników nadal koncentruje się na jego cenie jednostkowej i potencjalnej przyszłej wartości. Ale to nie jest cel BSV, a ci, którzy utrzymują jego protokół i budują jego ekosystem, koncentrują się na prawdziwej użyteczności nad pustymi spekulacjami i szumem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV impact could be Bitcoin’s ‘Black Swan’ event, if it avoids BTC’s mistakes – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO