China mining crackdown, US sharpens CBDC focus, Domineum teams up with nChain

Chiny rozbijają swój cyfrowy rynek walutowy, zmuszając firmy wydobywcze w kraju do drastycznych zmian w ich działalności. Władze w Chinach podobno wywierają presję na krajowe firmy płatnicze i finansowe, aby ograniczyły transakcje związane z walutą cyfrową. W zeszłym tygodniu trzy główne chińskie stowarzyszenia handlowe wydały skoordynowane ostrzeżenia przed wydobyciem i handlem walutami cyfrowymi.

Doprowadziło to do tego, że kilku górników BTC zdecydowało się zaprzestać działalności w Chinach w zeszłym tygodniu, w związku z doniesieniami, że władze planują rozprawę z wydobyciem cyfrowej waluty. Trzy pule wydobywcze BTC, w tym BTC.TOP, ogłosiły plany wstrzymania działalności. W Mongolii, uważanej za centrum wydobycia BTC, uruchomiono nawet telefony zaufania, aby zachęcić obywateli do zgłaszania nielegalnych działań wydobywczych.

To nie pierwszy raz, kiedy ekonomiczne supermocarstwo narzuca represje, ale zapowiedzi nadal zakłócają działalność biznesową i wpływają na globalną przestrzeń waluty cyfrowej. Wiele firm wydobywczych rozważa obecnie przeniesienie swojej działalności za granicę, zwłaszcza do Ameryki Północnej. To kolejna okazja dla regionu do oceny aktualnych przepisów i polityk dotyczących tej branży. Mówiąc o Ameryce Północnej, Lael Brainard z Rezerwy Federalnej wezwał Stany Zjednoczone do skupienia się na rozwoju cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w celu utrzymania roli dolara amerykańskiego jako globalnej waluty rezerwowej.

W niedawnej transmisji internetowej gubernator Brainard omówił rosnącą rolę prywatnych pieniędzy cyfrowych, migrację do płatności cyfrowych i plany wykorzystania zagranicznych CBDC w płatnościach transgranicznych. Brainard zwróciła uwagę na obawy związane z wykluczeniem finansowym, wyjaśniając, że dystrybucja przedpłaconych kart debetowych w ramach ulgi dla gospodarstw domowych, które nie mają aktualnych informacji bankowych przekazanych do Urzędu Skarbowego (IRS), zajęła „tygodnie”. Powiedziała, że ​​pandemia COVID-19 „przyspieszyła migrację do płatności cyfrowych” wśród amerykańskich gospodarstw domowych.

W zeszłym tygodniu prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że firma opublikuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy dokument dyskusyjny, który skupi się na możliwym stworzeniu CDBC. W międzyczasie Domineum, londyńska firma programistyczna, ogłosiła w tym tygodniu, że nawiązała współpracę z nChain i BSV blockchain. Domineum oferuje szereg aplikacji danych dla przedsiębiorstw i instytucji rządowych w kilku sektorach, ze szczególnym uwzględnieniem wschodzących i rozwijających się rynków w Afryce.

Firmy będą współpracować, aby zidentyfikować dalsze komercyjne możliwości migracji obecnych rozwiązań danych Domineum do produktów „Blockchain-as-a-Service” opartych na BSV. BSV to publiczny blockchain klasy korporacyjnej, działający zarówno jako elektroniczny system kasowy peer-to-peer, jak i globalna księga danych dla aplikacji rządowych i korporacyjnych. Z innych wiadomości, pierwszy hackathon RUN odbędzie się w Internecie 4-6 czerwca. Będzie to pierwszy hackathon crowdfundingowy w ekosystemie BSV.

Jego obecna pula nagród wynosi obecnie prawie 130 BSV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 46: China mining crackdown, US sharpens CBDC focus, Domineum teams up with nChain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO