W Korei Południowej wchodzą w życie nowe zasady AML dla waluty cyfrowej

Wyżsi urzędnicy w Korei Południowej zatwierdzili środki, które wprowadzą szereg nowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy dla firm zajmujących się cyfrową walutą, po zaakceptowaniu proponowanych zmian w środkach. Według Financial Services Commission (FSC) koreański rząd pozytywnie ocenia zmienione przepisy, które mają wejść w życie 25 marca.

Nowe przepisy nakładają bardziej uciążliwe warunki na firmy zajmujące się cyfrową walutą i innych dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP) w zakresie zarządzania ryzykiem prania pieniędzy, w tym obowiązek zarejestrowanych VASP w zakresie zgłaszania podejrzanych transakcji i weryfikacji tożsamości klientów od 25 marca. Firmy zajmujące się cyfrową walutą będą również musiały zarejestrować się w FSC, a sankcje za nieprzestrzeganie będą obowiązywać od września. Pakiet środków został przedstawiony jako próba dostosowania koreańskich przepisów do wymogów określonych przez Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Jednak środki te spotkały się ze sprzeciwem w Korei Południowej, zwłaszcza wśród ekspertów, którzy twierdzą, że luki w przepisach mogą postawić krajowe firmy zajmujące się cyfrową walutą w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej. Podsumowując obawy, prawnik techniczny Koo Tae-eon powiedział, że mniejsze firmy zajmujące się walutami cyfrowymi mają już trudności z nawiązaniem relacji bankowych w wyniku nadchodzących środków. „Od czasu ogłoszenia prawa rok temu aż do teraz, tak wiele giełd kryptowalut próbowało przestrzegać nowego prawa, uzyskując rachunki na prawdziwe nazwisko od lokalnych banków, ale to nie zadziałało. Nawet ci, którzy są wyposażeni w system zarządzania bezpieczeństwem informacji i mają prezesów bez rejestru karnego, nie byli w stanie nawiązać partnerstwa z bankami ”.

Istnieją również obawy, że nowe przepisy stanowią nadmierne obciążenie dla mniejszych firm, co może osłabić konkurencję w sektorze walut cyfrowych w Korei Południowej. Niemniej jednak środki już obowiązują od tego tygodnia.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/south-korea-new-aml-rules-for-digital-currency-comes-into-effect/Author: BitcoinSV.pl
CEO