Kalifornia wprowadza ustawę, która ma na celu utrwalenie rekordów blockchain

Stan Kalifornia wprowadził ustawę, która miałaby na celu wykorzystanie technologii blockchain w publicznym rejestrze, jako stały element zarządzania, co mogłoby zapoczątkować podobne kroki w innych stanach w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami firmy w Kalifornii mogą używać rekordów blockchain do śledzenia transferów i emisji zapasów do 1 stycznia 2022 r.

Nowe przepisy usunęłyby ograniczenie czasowe, skutecznie utrwalając zasady dla firm działających w tym stanie. Nowa ustawa została po raz pierwszy przedstawiona prawodawcom 19 lutego, a teraz przejdzie przez senat przed rozstrzygającym głosowaniem w sprawie włączenia nowych przepisów do zbioru przepisów. Ustawa ma się wysłuchać 7 kwietnia i uczyniłaby korzystanie z zapisów blockchain stałą cechą zarządzania papierami wartościowymi w kraju, gdyby przeszła ostateczne głosowanie w Senacie stanu.

Na wcześniejszym etapie pierwszego czytania w lutym Senat przyjął ustawę w rozmowie 32-4 i uważa się, że przyjęte środki pozostają szerokie. Między innymi, nowe przepisy zmieniają definicję technologii blockchain, aby opisać system zdecentralizowanych, matematycznie weryfikowalnych danych, który opiera się na rozproszonych rejestrach w celu „przechowywania wyspecjalizowanych danych w stałej kolejności rejestrowanych transakcji”. Jest to postęp w stosunku do obecnej definicji, która opisuje blockchain technologicznie jako „zabezpieczoną matematycznie, chronologiczną i zdecentralizowaną księgę konsensusową lub bazę danych”.

Nowa ustawa zostanie przyjęta z zadowoleniem przez firmy, które skorzystały z możliwości wykorzystania rekordów blockchain do śledzenia emisji i transferów zapasów od czasu wprowadzenia środków tymczasowych. Dzieje się tak w czasie rosnącego wsparcia dla technologii blockchain na poziomie rządowym w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, co pozwala na bardziej efektywne prowadzenie rejestrów w kwestiach bezpieczeństwa i wielu innych funkcjach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/california-introduces-bill-to-make-blockchain-records-permanent/Author: BitcoinSV.pl
CEO