Od Memento do Relica: Jak braterska przedsiębiorczość obejmuje cały świat

Nieco ponad rok temu dwóch braci z Australii zaprezentowało swój pomysł na aplikację grupie inwestorów na konferencji Pitch Day w Londynie, zorganizowanej przez Bitcoin Association. Ich propozycja aplikacji do udostępniania zdjęć obsługiwanej przez Bitcoin SV została nazwana Memento. Jest teraz otwarty dla biznesu, jako Relica.

W tym tygodniu CoinGeek Conversations Charles Miller spotyka się ze współzałożycielami Jeremym i Danielem Street, aby zapytać o ich podróż – jak powstała Relica, jak się dzieje i dokąd zmierza.

Przez większość minionego roku oboje nadal wykonywali swoje codzienne prace. Mieszkają na różnych kontynentach – Jeremy w Wielkiej Brytanii i Daniel w Australii. Przekształcenie ich pomysłu w rentowny startup wymagał ciężkiej pracy, ale bracia są zdeterminowani, że to, co oferuje dziś Relica, to dopiero początek ich ambicji.

Co to jest Relica?

Mówiąc najprościej, Relica umożliwia użytkownikom udostępnianie swoich zdjęć – i czerpanie z nich korzyści. Może to brzmieć trochę jak Instagram, ale jest w tym coś więcej niż na pierwszy rzut oka. „Platforma traktuje wszystkich jednakowo, a użytkownicy mogą przesyłać i udostępniać zdjęcia i filmy: polubienie i komentowanie zaowocuje nagrodami pieniężnymi” – wyjaśnia Jeremy.

Jak to działa?

Podobnie jak Instagram, większość zdjęć w Relica jest przechowywana na serwerze. Dan zwraca uwagę, że to, co odróżnia go od Instagrama, polega na tym, że hash poszczególnych zdjęć jest przechowywany w łańcuchu bloków BSV, służąc jako dowód tożsamości i dowód własności. Ponadto mówi, że interakcje, które mają miejsce ze zdjęciami na Relica, są wyłącznie na blockchainie.

W jaki sposób użytkownicy zyskują na używaniu Relica?

Użytkownicy Relica muszą zarejestrować się za pomocą portfela Money Button (lub w przyszłości także portfela HandCash), a następnie zapłacić niewielką kwotę, aby opublikować zdjęcie. Jak wyjaśnia Dan, stracili kilku użytkowników z powodu obecnych wymagań płatniczych, więc pracują nad nowym systemem, który zachęciłby użytkowników do publikowania i dalszego udostępniania. „Zamierzamy zintegrować nowy system, który jest bardzo wyjątkowy dla aplikacji BSV – umożliwiając użytkownikom publikowanie pierwszego zdjęcia za darmo i posiadając prawie„ system osiągnięć ”w Relica, dzięki czemu mogą zarabiać pieniądze poprzez udostępnianie ich na portalach społecznościowych . ”

Jeśli chodzi o użytkowników, którzy muszą płacić za treści, które im się podobają, Jeremy twierdzi, że model motywacyjny jako taki jest dyskusyjny. „Pobieranie od ludzi zbyt dużych pieniędzy za podstawową interakcję, o której wszyscy wiemy, że przychodzi i kocha, lubi lub komentuje, jest dyskusyjne i prowadziliśmy długie dyskusje na temat tego, czy jest to model motywacyjny, który będzie istniał za kilka lat. . ”

W przeciwieństwie do Patreon i innych podobnych stron internetowych, w których ludzie płacą za treści innych użytkowników, Dan twierdzi, że budują coś zupełnie poza pudełkiem, czego nigdy wcześniej nie robiono. „To, co planujemy na drugą fazę, nie dotyczy nawet istniejącego internetu, więc Relica jest prawie rewolucją w aplikacjach [BSV], które stworzyli”. Jeremy dodaje, że ich ostatecznym celem jest obniżenie bariery wejścia do ekosystemu BSV.

Relica wystartowała pod koniec listopada 2020 roku, ale dopiero miesiąc temu w pełni otworzyła aplikację dla swoich użytkowników. Jak dotąd, reakcja była pozytywna, mówi Dan. Relica ma 800 użytkowników i spodziewają się, że po wypuszczeniu ich kampanii marketingowej na pokładzie pojawi się więcej. „Nie rozpoczęliśmy jeszcze kampanii marketingowej, która wymaga zaangażowania wielu wpływowych osób, aby dotrzeć do ich obserwatorów” – mówi Dan. „Chcemy najpierw udoskonalić produkt, a następnie zacząć w pełnym wymiarze godzin sprzedawać Relica osobom wpływowym”.

Obecnie Relica jest samofinansująca się. Ale jak już wspomniano, mają w przygotowaniu nowe, ekscytujące pomysły, które mają przedstawić potencjalnym inwestorom. „W ciągu ostatnich 12 miesięcy sytuacja trochę się zmieniła od Pitch Day. Myślę, że bardziej skupiamy się na tym, gdzie chcemy być, więc naszym planem jest dalszy rozwój, dalsze samofinansowanie i dotarcie do inwestorów w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy, ponieważ mamy kilka ekscytujących nowych pomysły, które tworzymy dla Relica ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/from-memento-relica-how-brotherly-entrepreneurship-spans-the-globe-video/Author: BitcoinSV.pl
CEO