Ghana regulacyjna piaskownica do nadawania priorytetów projektom blockchain

Bank centralny Ghany uruchomił piaskownicę regulacyjną i innowacyjną, koncentrując się na projektach opartych na technologii blockchain. Piaskownica jest zgodna ze zobowiązaniem banku dotyczącym sprzyjania integracji finansowej poprzez innowacyjne cyfrowe usługi finansowe. Będzie dostępny dla banków, dostawców usług płatniczych i instytucji przyjmujących depozyty. Bank of Ghana uruchomił piaskownicę we współpracy z EMTECH Service LLC. Firma jest odpowiedzialna za technologię, na której będzie działać piaskownica. W komunikacie prasowym bank ujawnił, że będzie traktował priorytetowo firmy posiadające produkty i usługi działające w technologii blockchain. Będzie również wspierać „produkty przekazów pieniężnych, produkty i usługi finansowania społecznościowego, platformy e-KYC (elektroniczne poznaj swojego klienta), RegTech (technologia regulacyjna), SupTech (technologia nadzorcza), bankowość cyfrową, produkty i usługi ukierunkowane na włączenie finansowe kobiet i innowacyjne płatności handlowe rozwiązania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMSP). ”

Aby zakwalifikować się do piaskownicy, firmy muszą udowodnić, że rozwijają nowe cyfrowe modele biznesowe, których nie obejmują obecne przepisy, lub innowacyjne cyfrowe usługi finansowe, które mogą sprostać obecnym, uporczywym wyzwaniom – stwierdził bank. Regulator uważa, że ​​piaskownica skróci czas wprowadzenia na rynek firm z Ghany zajmujących się cyfrowymi usługami finansowymi. Będzie to również korzystne dla organów regulacyjnych, ponieważ szybciej dowiedzą się o innowacjach. Inne korzyści obejmują obniżenie kosztów innowacji, zapewnienie organom regulacyjnym wglądu, który będzie kształtować skuteczne regulacje, oraz zachęcanie istniejących przedsiębiorstw do eksperymentowania z nowymi pomysłami.

Przedstawiciel Banku Ghany rozwinął dalej: „Do piaskownicy zostaną dopuszczone innowacje, które nie zostały objęte wszystkimi istniejącymi statutami w zakresie regulacji ekosystemu płatniczego w Ghanie. Podmioty posiadające takie innowacje mogą złożyć wniosek do Banku Ghany w celu oceny i rozważenia. ” Ujawnił również, że gdy kandydat zostanie przyjęty do piaskownicy, będzie miał 90 dni na pilotowanie swojego projektu. Bank of Ghana po raz pierwszy ogłosił, że osiem miesięcy temu uruchomi piaskownicę. W tym czasie zastępca gubernatora twierdził, że jednym z jego celów po uruchomieniu piaskownicy będzie CBDC. Stwierdził, że CBDC będzie uzupełnieniem szybko rosnących płatności mobilnych w kraju Afryki Zachodniej.

Podczas gdy Ghana dąży do rozwoju walut cyfrowych, sąsiadująca z nią Nigeria przyjęła surowe stanowisko przeciwko Bitcoinowi. Bank Centralny Nigerii niedawno zakazał bankom przetwarzania transakcji związanych z walutami cyfrowymi. Nakazał im również zidentyfikować konta, na których dokonano transakcji w walutach cyfrowych, i zamknąć je. Gubernator CBN bronił ostatnio tego stanowiska, twierdząc, że leży to w najlepszym interesie Nigeryjczyków.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/?p=443959


Author: BitcoinSV.pl
CEO