Potrzebujesz osobistego trenera AI? Google dba o zdrowie i dobre samopoczucie dzięki aktualizacjom Fitbit

Po wprowadzeniu na rynek modeli generatywnej sztucznej inteligencji (AI), Bard i Gemini, Google (NASDAQ: GOOGL) pragnie dodać kolejny model do swojej oferty, aby zwiększyć przewagę nad rywalami.

W swoim ogłoszeniu Google poinformował, że pracuje nad przygotowaniem komercyjnego wydania modelu dużego języka opartego na zdrowiu (LLM), specjalnie dostosowanego do aplikacji Fitbit.

Szczegóły dotyczące tej wersji są obecnie skąpe, ale kilka źródeł wskazuje na szereg funkcjonalności modelu. Google wyjaśniło, że LLM będzie w stanie zbierać i interpretować dane z aplikacji Fitbit, zamiast stawiać diagnozę lub oferować użytkownikom leczenie.

„Fitbit syntetyzuje Twoje osobiste dane dotyczące zdrowia i kondycji, dzięki czemu możesz je śledzić w aplikacji Fitbit” – czytamy w oświadczeniu Google. „Nasz zespół tworzy obecnie osobiste funkcje sztucznej inteligencji, aby zapewnić jeszcze bardziej dostosowane, spersonalizowane informacje, które możesz eksplorować w oparciu o swoje unikalne potrzeby i preferencje”.

Chociaż wyjaśnienia ograniczają możliwości LLM, znawcy posiadający wiedzę na temat rozwoju twierdzą, że oferta będzie w stanie zaoferować dostosowane do potrzeb sugestie dotyczące wzorców snu i rutynowych ćwiczeń.

Inne funkcje obejmują wprowadzanie danych w języku naturalnym w celu uzyskania informacji na temat konkretnych pytań zdrowotnych dotyczących minut w strefie aktywnej (AZM) podczas ćwiczeń lub jakości snu. Co więcej, LLM będzie w stanie prezentować dane za pomocą wykresów i cech punktowych, a eksperci przewidują wykorzystanie histogramów i map cieplnych do przekazywania informacji.

Google twierdzi, że LLM oparte na zdrowiu osobistym jest szkolony na podstawie sygnałów zdrowotnych pochodzących z litanii badań, potwierdzonych listą certyfikowanych trenerów i ekspertów od dobrego samopoczucia. Gigant technologiczny ujawnił, że LLM będzie stanowić podstawę jego przyszłych produktów zdrowotnych opartych na sztucznej inteligencji, ale ofertę nadal nęka niepewność.

Google pozostaje milczący w kwestii tego, czy model będzie działał na urządzeniu, czy będzie działał przez połączenie internetowe. Jednocześnie model na urządzeniu zapewni użytkownikom zaawansowaną ochronę, a system internetowy zapewni większą interoperacyjność na wielu urządzeniach i integrację z innymi pojawiającymi się technologiami.

Garść aktualizacji związanych ze zdrowiem

Podczas gdy Google drażnił użytkowników nadchodzącą ofertą LLM związaną ze zdrowiem, firma zaprezentowała kilka aktualizacji mających na celu ulepszenie oferty w zakresie opieki zdrowotnej, w tym ulepszenia wyszukiwania. Gigant technologiczny zauważył, że użytkownicy mogą używać Obiektywu Google do wyszukiwania zdjęć problemów zdrowotnych na ciele, od łagodnej wysypki na dłoni po złożone problemy.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma zaktualizowała wizualne wyniki wyszukiwań zdrowotnych pochodzących ze źródeł wysokiej jakości, aby „ułatwić zrozumienie objawów”.

Z drugiej strony funkcja dubbingu AI w serwisie YouTube, Aloud, odnotowała działania wspierające kopiowanie filmów z zakresu pierwszej pomocy z języka angielskiego na inne języki. Usługa transmisji strumieniowej wideo potwierdzi, że w nadchodzących tygodniach rozszerzy dubbing o filmy dotyczące nowotworów i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Blockchain i sztuczna inteligencja — powinna istnieć zbieżność między tymi technologiami

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Need AI personal coach? Google fuels health and wellness with Fitbit updates – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO