Japońska firma leasingowa testuje tokenizację nieruchomości

Ponieważ tokenizacja jest nadal stosowana w kilku sektorach, japońska firma finansowa Sumitomo Mitsui Finance and Leasing Company, Limited (SMFL), spółka zależna Sumitomo Mitsui Financial Group, Inc. (NASDAQ: SMFNF), wyraziła duże zainteresowanie eksperymentowaniem z ofertą nieruchomości.

Firma oświadczyła, że będzie kontynuować pilotażową inicjatywę za pośrednictwem amerykańskiej platformy tokenizacyjnej Vertalo, aby zrewolucjonizować lokalną branżę nieruchomości. Najnowsza współpraca SMFL zintegruje platformę tokenów Vertalo z istniejącą platformą śledzenia aktywów, AssetForce.

Chociaż AssetForce koncentruje się głównie na aktywach fizycznych, SMFL argumentuje, że ofertę można rozszerzyć na aktywa cyfrowe, wykorzystując technologię blockchain do śledzenia aktywów. Wczesne szczegóły koncepcji (PoC) wskazują, że integracja umożliwi SMFL dostarczenie firmom z branży nieruchomości skarbnicy danych dotyczących tokenizowanych aktywów, w tym tokenów niewymiennych (NFT).

Oprócz tokenizowanych transakcji na rynku nieruchomości, SMFL ma na celu zastosowanie cyfrowego rozwiązania do śledzenia aktywów w przypadku mebli w wynajmowanych nieruchomościach. SMFL stwierdziło, że rozwiązanie można również zastosować w cyfrowych paszportach produktów (DPP), wykorzystując niezmienność i przejrzystość blockchainu.

SMFL przekonuje się, że jego innowacyjne rozwiązanie rozwiąże kilka problemów na rynku nieruchomości, w tym płynny transfer danych pomiędzy uczestnikami transakcji. Japońska firma zauważa, że oferta, jeśli zostanie wdrożona komercyjnie, rozwiąże problemy dotyczące
bezpieczeństwo i dokładność danych.

„Dzięki połączeniu technologii zapisywania i przechowywania danych o zasobach za pomocą łańcucha uzyskuje się informacje między wieloma stronami zaangażowanymi w tworzenie ST” – czytamy w oświadczeniu firmy. „Opracowaliśmy system, który może centralnie zarządzać wymianą informacji i przeprowadziliśmy weryfikację koncepcji”.

Tokenizacja nieruchomości

Firmy z branży nieruchomości zwracają się w stronę tokenizacji, próbując wyprzedzić konkurencję, a japońskie firmy wprowadzają oferty i powołując się na zalety otwarcia sektora na szerszą klasę inwestorów i budowanie zaufania.

Inni wskazują na „frakcjonowanie” jako narzędzie poprawy wskaźników płynności branży, przy czym indyjskie GIFT City i Izrael rzucają kapelusz na ring.

„Na początek zostanie uruchomiona tokenizacja aktywów dla nieruchomości, a w przyszłości zostaną uwzględnione inne klasy aktywów, takie jak między innymi dzieła sztuki, statki i samoloty”
– powiedział jeden z urzędników państwowych. „Dzięki temu większa liczba inwestorów zagranicznych będzie mogła finansować rozwój i inne projekty tutaj”.

Obejrzyj: Obóz szkoleniowy Block Dojo Philippines — upraszczanie transakcji na rynku nieruchomości dzięki SwiftClose

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japanese leasing firm trials real estate tokenization – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO