Planowana platforma Deutsche Börse ma na celu uczynienie stokenizowanych aktywów wymiennymi

Po wdrożeniu platformy handlu aktywami cyfrowymi niemiecka giełda Deutsche Börse zasygnalizowała zamiar kontynuacji rozwiązania skierowanego do instytucji.

Propozycja, nazwana Platformą Biznesową Aktywów Cyfrowych, będzie próbą wymiany walut cyfrowych dla klientów instytucjonalnych, poszerzając zakres zbywalnych aktywów.

Plany rozwiązania zostały zawarte w opublikowanym w połowie marca raporcie rocznym Deutsche Börse, choć nie zawierały one szczegółów oferty. Rzecznik firmy ujawnił jednak, że platforma będzie oferować klientom usługi brokerskie i powiernicze w zakresie walut cyfrowych.

Deutsche Börse stwierdziła, że usługa oparta na chmurze będzie ściśle zgodna z tradycyjnymi finansami
standardy, aby zachęcić instytucjonalne przyjęcie rozwiązania. Ponadto planuje się włączenie do oferty wielostronnej platformy handlowej, ale raport pozostaje powściągliwy w kwestii tokenizacji akcji.

„Planujemy zbudować ekosystem zasobów cyfrowych, który będzie obsługiwany w oparciu o instytucjonalny łańcuch wartości, wykorzystując natywne komponenty infrastruktury cyfrowej w chmurze” – czytamy w raporcie.

„Platforma byłaby zgodna z uznanymi standardami w branży finansowej i obsługiwałaby różne klasy aktywów oraz przypadki użycia w blockchainie i poza nim” – dodał Deutsche Börse.

Deutsche Börse zwiększa swój zasięg w zakresie aktywów cyfrowych, co zostało podkreślone przez niedawne uruchomienie wirtualnej platformy handlu walutami o nazwie DBDX. Platforma handlu spot, podobnie jak proponowana Platforma Biznesowa Aktywów Cyfrowych, działa jako regulowana oferta instytucjonalna, w której postępowanie giełdowe odbywa się na zasadzie zapytania ofertowego.

Deutsche Börse słynnie wdrożyło D7, aby działać jako oferta tokenizacji i depozytu papierów wartościowych, próbując objąć wszystkie bazy. Eksperci twierdzą, że D7 będzie się wyróżniać na tle nadchodzącej oferty aktywów cyfrowych na kilka sposobów, w tym skupiając się na ogólnej tokenizacji, a nie na rodzimej emisji cyfrowych papierów wartościowych D7.

Rozwiązanie problemów związanych z branżą

W 2023 r. firma Deutsche Börse uzasadniła swoje wejście do Web3 próbą przyjęcia proaktywnego podejścia
stanowisko na rzecz „nowego, ewoluującego ekosystemu”. Giełdowy gigant ujawnił, że oferty na poziomie instytucjonalnym zawsze odgrywały rolę drugorzędną w stosunku do usług detalicznych w branży wartej 3 biliony dolarów, co doprowadziło do wprowadzenia szeregu rozwiązań.

Oprócz nowej platformy transakcyjnej i D7, spółka zależna Deutsche Börse wprowadziła ofertę handlową obsługującą cyfrowe kontrakty terminowe z dostawą na aktywa (NFD).

„Nasze nowe rozwiązanie zmienia zasady gry w ekosystemach cyfrowych” – powiedział Carlo Kölzer, dyrektor ds. zasobów cyfrowych w Deutsche Borse. „Naszym celem jest zapewnienie zaufanych operacji rynkowych dla aktywów kryptograficznych, zapewniając przejrzystość, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami klientom instytucjonalnym w Europie.”

Obejrzyj: Centi — połączenie cyfrowego pieniądza z tradycyjną bankowością

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Deutsche Börse planned platform seeks to make tokenized assets fungible – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO