Najnowsze szaleństwo zatrudniania Microsoft zmienia równowagę konsumenckich produktów AI

W miarę jak wyścig generatywnej sztucznej inteligencji (AI) nabiera tempa, w ostatnich tygodniach Microsoft (NASDAQ: MSFT) rozpoczął szaleństwo zatrudniania wschodzących ekspertów technologicznych.

Microsoft zatrudnił Mustafę Suleymana, aby stał na czele działu sztucznej inteligencji dla konsumentów, podczas gdy firma technologiczna przygotowuje się do kolejnego dużego wdrożenia sztucznej inteligencji dla konsumentów. Suleyman był wcześniej współzałożycielem Google DeepMind (NASDAQ: GOOGL) i oczekuje się, że tchnie nowe życie w ambicje Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji.

Rola Sulejmana w Microsoft będzie nadzorować formalną integrację AI Copilot z systemem Windows, elementy konwersacyjne w Bing i potencjalny atak na przestrzeń sprzętową.

Oczekuje się, że Suleyman przekształci wielkie pomysły Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji w produkty komercyjne bez obniżania standardów bezpieczeństwa.

„Chcemy mieć pewność, że następna fala będzie taka, dzięki której Microsoft będzie mógł naprawdę stworzyć niesamowite produkty dla konsumentów” – powiedział Suleyman.

Suleyman założył startup Inflection AI i wcześniej zebrał 1,3 miliarda dolarów finansowania, wyceniając dwuletnią firmę na ponad 4 miliardy dolarów.

Inflection AI, niegdyś główny konkurent OpenAI w przestrzeni chatbotów, widzi, że duża część zespołu dołącza do Suleymana w Microsoft, w tym współzałożycielka startupu Karen Simonyan, która jest obecnie głównym naukowcem działu konsumenckiej sztucznej inteligencji Microsoftu, kończąc rywalizację z OpenAI .

„Gratulujemy Mustafie i Karen nowych ról i nie możemy się doczekać współpracy z nimi” – stwierdził OpenAI w oświadczeniu.

Microsoft pragnie zwiększyć dystans między nimi a innymi twórcami sztucznej inteligencji za pomocą
Google i Meta (NASDAQ: META) wprowadzają nowe i ulepszone modele dużych języków (LLM). Ponieważ Gemini Google’a nabiera rozpędu i zbliża się potencjalne partnerstwo z Apple (NASDAQ: AAPL), Microsoft przygotowuje się na ostrą konkurencję w nadchodzących miesiącach.

Odchodzimy od OpenAI

Pomimo znacznych inwestycji w OpenAI, najnowsze szaleństwo zatrudniania Microsoftu jest postrzegane jako próba wzmocnienia jednostki AI poza twórcą ChatGPT.

Microsoft ma kilka powodów, aby kontynuować swoje wewnętrzne inicjatywy w zakresie sztucznej inteligencji, w tym najnowsze
dochodzenia prowadzone przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) i Federalną Komisję Handlu (FTC) graniczące z obawami dotyczącymi prawa antymonopolowego.

Władze wyraziły obawy, że inwestycja Microsoftu w OpenAI może naruszyć istniejące przepisy antymonopolowe, w związku z czym organy regulacyjne Unii Europejskiej oznaczą partnerstwo zgodnie z przepisami dotyczącymi fuzji.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Blockchain i sztuczna inteligencja — powinna istnieć zbieżność między tymi technologiami

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft latest hiring spree shifts balance of consumer AI products – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO