Apple szuka strategicznego partnerstwa z modelem sztucznej inteligencji Google

Kilka miesięcy temu firma Apple (NASDAQ: AAPL) zasugerowała, że jej oprogramowanie na iOS 18 będzie miało kilka funkcji sztucznej inteligencji (AI). Niedawno ujawniono, że Apple przejął kanadyjską firmę DarwinAI zajmującą się sztuczną inteligencją, a teraz Apple rzekomo prowadzi rozmowy z Google (NASDAQ: GOOGL) w sprawie wdrożenia silnika Gemini AI w iPhonie, aby zapewnić obsługę niektórych funkcji sztucznej inteligencji, które Apple planuje uwzględnić w swoim następna aktualizacja oprogramowania.

Aktualizacja Apple iOS 18: ulepszenia AI

Mówi się, że funkcje sztucznej inteligencji, które zadebiutują w iOS 18, obejmują ulepszenia Apple Siri, które wykorzystują duży model językowy, aby zapewnić użytkownikom bardziej konwersacyjną obsługę, podobną do platform takich jak ChatGPT. Aktualizacja Apple Music, która personalizuje sposób odkrywania muzyki i umożliwia użytkownikom automatyczne generowanie list odtwarzania. Oczekuje się, że kilka narzędzi opartych na sztucznej inteligencji do aplikacji zwiększających produktywność firmy Apple, takich jak Pages, Keynote i Numbers, usprawni tworzenie treści, podsumowywanie i nie tylko.

Inne krążące plotki funkcje obejmują aktualizację usługi Spotlight Search firmy Apple, trenera odnowy biologicznej opartego na sztucznej inteligencji integrującego się z usługą Apple Health oraz funkcje sztucznej inteligencji w aplikacji do przesyłania wiadomości firmy Apple, które automatycznie uzupełniają wiadomości, odpowiadają na zapytania i podsumowują przychodzące SMS-y.

Oprócz aktualizacji iOS 18 niedawno ujawniono, że Apple na początku tego roku przejął kanadyjską firmę DarwinAI zajmującą się sztuczną inteligencją. DarwinAI specjalizuje się w tworzeniu technologii AI mającej na celu usprawnienie procesów kontroli wizualnej w produkcji w różnych branżach. Firma koncentruje się również na optymalizacji systemów AI, aby były bardziej kompaktowe i wydajne. Skupienie się na tym jest zgodne z rosnącą tendencją wśród producentów elektroniki, w tym Apple, do integrowania wyspecjalizowanych chipów AI, zwanych NPU, w urządzeniach w celu lokalnego wykonywania funkcji AI i zmniejszania ich zależności od przetwarzania w chmurze.

Nadrabiamy zaległości w wyścigu AI

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się plotki o funkcjach sztucznej inteligencji Apple, sądzono, że firma opracowuje własne modele sztucznej inteligencji. Jednak po niedawnych wiadomościach, że Apple rozmawia z Google w sprawie wykorzystania Gemini do zasilania funkcji sztucznej inteligencji, a także wiadomości, że Apple prowadził już rozmowy z OpenAI, stało się jasne, że wewnętrzne modele sztucznej inteligencji Apple najprawdopodobniej nie są tak zaawansowane lub konkurencyjne w stosunku do wiodących modeli na rynku.

W porównaniu z innymi producentami komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych Apple pozostaje w tyle, jeśli chodzi o wprowadzanie funkcji sztucznej inteligencji do swoich produktów. Konkurenci, tacy jak Microsoft (NASDAQ: MSFT) i Samsung, wdrożyli już innowacje w zakresie sztucznej inteligencji; Microsoft wykorzystał swoje partnerstwo w ramach OpenAI, aby osadzić sztuczną inteligencję w przepływach pracy użytkowników, podczas gdy Samsung zintegrował w swoich urządzeniach chipy specyficzne dla sztucznej inteligencji w celu lokalnego przetwarzania sztucznej inteligencji. Obydwa czerpią korzyści z obecnego trendu „urządzenia AI”, promując swoje produkty jako ulepszone przez sztuczną inteligencję i korzystając z uwagi mediów, jaką cieszy się wszystko, co AI. Choć Apple pozostaje nieco w tyle, wygląda na to, że Apple wkrótce dołączy do takich firm jak Microsoft i Samsung, gdy zostanie wydana ich aktualizacja do iOS 18.

Strategiczna zmiana Apple w zakresie sztucznej inteligencji

Nic dziwnego, że Apple chce wykorzystać model(-y) sztucznej inteligencji jednej z firm, która jest dalej niż samo Apple w zakresie rozwoju modelu sztucznej inteligencji. Aby zachować konkurencyjność w przestrzeni sztucznej inteligencji, model sztucznej inteligencji wybrany przez Apple będzie musiał mieć możliwości na tyle, aby był konkurencyjny w stosunku do najlepszych modeli dostępnych na rynku i wygląda na to, że Apple rozpoznał modele sztucznej inteligencji które wewnętrznie opracował, nie są jeszcze do zera.

Jeśli Apple zdecyduje się na rozwiązanie Google Gemini, model sztucznej inteligencji może znacząco zwiększyć łączną liczbę użytkowników, przy czym szacunkowo 1,46 miliarda użytkowników iPhone’a na całym świecie ma i korzysta z funkcji w swoich telefonach domyślnie obsługiwanych przez Gemini firmy Google.

Nie jest jasne, kiedy Apple oficjalnie ogłosi funkcje sztucznej inteligencji zaplanowane dla swoich urządzeń, ale wielu uważa, że firma udostępni więcej informacji na czerwcowej konferencji Worldwide Developers Conference.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Co wspólnego ma blockchain i sztuczna inteligencja? To dane

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Apple looks for strategic partnership with Google’s AI model – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO