List roczny Unbounded Capital 2023: Skalowalność, mikropłatności i sztuczna inteligencja na rzecz Internetu przyszłości

Według Unbounded Capital skalowalne łańcuchy bloków i obsługiwana przez nie funkcjonalność mikropłatności były ogromnym obszarem dyskusji przez cały 2023 r. i będą kontynuowane w 2024 r.

Zespół stojący za Unbounded Capital zrozumiał, że blockchainy z pułapami, takimi jak BTC i ETH, pomimo tego, jak popularne są i ile wart jest ich natywny token, nie będą w stanie zapewnić prawdziwej wartości biznesowej w miarę wzrostu zapotrzebowania na możliwości mikropłatności. Podobnie jak Unbounded Capital, coraz więcej interesariuszy w przestrzeni blockchain zdaje sobie sprawę ze znaczenia skalowalności, jeśli chodzi o rozwiązywanie rzeczywistych problemów i zasilanie Internetu przyszłości za pomocą blockchain.

Skalowalny Blockchain już tu jest

Ponieważ zapotrzebowanie na takie rzeczy, jak tokenizacja aktywów w świecie rzeczywistym (RWA), ścieżki audytu sztucznej inteligencji i usługi typu pay-as-you-go stale rośnie, wszystkie one skupiają się w jednym obszarze – mikropłatnościach. Mikropłatności na dużą skalę muszą być obsługiwane przez skalowalny łańcuch bloków.

Dojrzewanie skalowalnej technologii blockchain nastąpiło na przełomie 2023 i 2024 roku; Weźmy na przykład wypuszczenie przez stowarzyszenie BSV „infrastruktury węzłów nowej generacji”
Teranode, sieć wykazująca utrzymującą się liczbę 1 miliona transakcji na sekundę w trybie testowym. Taka sieć z łatwością mogłaby zrealizować wszystkie plany Elona Muska dotyczące funkcji X, takich jak treści płatne zgodnie z rzeczywistym użyciem i wiele więcej.

Postęp jest nadal powolny

Idąc w kierunku przeciwnym do skalowalności blockchain i postępu w zakresie mikropłatności, krajobraz przedsięwzięć w 2023 r. (i począwszy od 2024 r.) był przygnębiony. Pomimo tej tendencji Unbounded Capital wierzy, że jest w stanie się rozwijać i oczekuje możliwości identyfikacji i inwestowania w jednorożce po obniżonych wycenach.

Chociaż rynek rozwija się zgodnie z oczekiwaniami Unbounded Capital, postęp jest nadal powolny, szczególnie w przypadku inwestycji typu venture capital na wczesnym etapie.

Oznacza to, że istnieją firmy oferujące niesamowite produkty zbudowane w oparciu o solidną technologię, takie jak blockchain BSV, które mają trudności ze znalezieniem dopasowania do rynku. Niepopularność BSV oznaczała „niedowartościowanie” w stosunku do Unbounded Capital, ale aby osiągnąć długoterminowy potencjał, potrzeba więcej inwestorów myślących przyszłościowo, którzy mieliby takie same odkrycia.

Nieograniczone aktualizacje kapitału

Oprócz dostarczania aktualnych informacji na temat swoich spółek portfelowych (patrz poniżej) firma Unbounded Capital udostępniła także kilka własnych aktualizacji, takich jak przeprowadzka partnera zarządzającego ze Stanów Zjednoczonych do Portugalii, dodanie kilku nowych członków zespołu i uruchomienie nowy fundusz, który skupi się na infrastrukturze mikropłatności dla Internetu przyszłości.

Unbounded Capital spodziewa się znacznych inwestycji w spółki w tokenizacji RWA,
sztuczna inteligencja (AI), tożsamość zorientowana na prywatność oraz przestrzeń monetyzacji mediów społecznościowych/treści.

„Unbounded nigdy nie polegał na inwestowaniu w to, co jest dziś popularne, ale na tym, co uważamy za niesamowite inwestycje długoterminowe, co zazwyczaj oznacza inwestowanie w coś, co dzisiaj jest sprzeczne z tym, co staje się popularne w ciągu krótkiej liczby lat” – powiedział CoinGeek, partner zarządzający Unbounded Capital Zach Resnik .

„Widzieliśmy już, jak nasza teza przeszła od skrajnie sprzecznej do niemal konsensusu wśród inwestorów blockchain i jesteśmy pewni wartości blockchain dla globalnej gospodarki, niezależnie od tego, jak wyglądają nastroje inwestorów” – powiedział.

„Mikropłatności umożliwiają realizację wszelkiego rodzaju modeli biznesowych, które nie były wcześniej możliwe, poprzez obniżenie minimalnej opłacalnej transakcji z 1–2 dolarów, co jest obecnie możliwe w przypadku kart kredytowych, do drobnych ułamków grosza” – dodał Resnik.

„Zdecydowana większość synergii, które w nadchodzących dziesięcioleciach zaowocują powstaniem dużych firm, to synergie, których nikt nie będzie na tyle mądry, aby przewidzieć z dużym wyprzedzeniem” – powiedział.

Aktualizacje spółki portfelowej

 1. DXS

Ta platforma mikrotransakcyjna dodała podstawowe funkcje w 2023 r., znacznie zwiększając rynek użytkowników.

 1. Masa

Masa to zdecentralizowany Google (NASDAQ: GOOGL) dostosowany do ery AI. W 2023 roku wprowadzili na rynek kilka flagowych produktów, zamknęli rundę zalążkową o wartości 5,4 miliona dolarów i notowali na Coinlist, sprzedając tokeny Masa o wartości 8,75 miliona dolarów.

 1. Handcash

Rok 2023 był rokiem kluczowym dla HandCash. Po nagłym wycofaniu Circle zespół skupił się na nowych funkcjach, takich jak liczby porządkowe i przedmioty kolekcjonerskie w portfelu HandCash.

HandCash odnotował znaczny wzrost przychodów i wzrost kluczowych wskaźników KPI w 2023 r.

 1. UNISOT

UNISOT pozyskał kilku klientów z wysokimi wynikami dzięki koncentracji na sprzedaży w 2023 r. i zadebiutował w ramach rozwiązań HalalOnChain i KosherOnChain na targach GITEX w Dubaju, co stanowi znaczące wejście na rynek Bliskiego Wschodu.

 1. Aldea

To był trudny rok dla Aldei, ale nadal poszukuje zainteresowanych użytkowników i inwestorów w gotowy do użycia, skalowalny i wydajny blockchain warstwy 1.

 1. Pośpiech

To był także trudny rok dla Haste, głównie ze względu na powolne wdrażanie mikropłatności opartych na blockchainie. Aby ich model biznesowy zadziałał, potrzebują więcej użytkowników i mają nadzieję, że „zwyżkowy” początek 2024 r. wywoła podekscytowanie wśród ich bazy użytkowników, którzy w większości znają się na „krypto”.

 1. Xoken

Ta firma zajmująca się infrastrukturą węzłową miała powolny start, ale wraz ze zbliżającym się wprowadzeniem Teranode ma nadzieję, że jej rynek będzie rósł w 2024 r.

 1. Tokenizowane

Był to kamień milowy dla Tokenized wraz z wprowadzeniem na rynek portfela na komputery stacjonarne, który skupiał się na sprzedaży i emocjach związanych z tokenizacją RWA.

 1. Laboratoria RF

Rok 2023 był rokiem szybkiego rozwoju firmy produkującej stoły pokerowe RF Labs, czego dopełnieniem było imponujące zwycięstwo członka zespołu Dana Weinmana w World Series of Poker (WSOP), który miał na sobie przez cały czas markową naszywkę na ramieniu RF Labs.

Nowe inwestycje

 1. Prowokacyjny

Provacative to firma neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, która przekształca kontenery morskie w centra danych AI, zmniejszając koszty środowiskowe i finansowe obliczeń o wysokiej wydajności.

 1. Reaktywuj

Reactiv to platforma oparta na sztucznej inteligencji, która umożliwia przekształcanie sklepów internetowych w natywne aplikacje mobilne.

 1. Płynny szlachetny

Ten wczesny klient Tokenized tokenizuje metale szlachetne, aby uprościć posiadanie i transport złota, srebra itp.

 1. OnePay

OnePay to oparte na WhatsApp rozwiązanie do mikropłatności dla Ameryki Łacińskiej, którego celem jest usprawnienie płatności za towary i usługi codziennego użytku.

Wniosek

Według Unbounded Capital ekosystem mikropłatności jest przygotowany na ekstremalny rozwój dzięki przypadkom użycia na dużą skalę, które są obecnie możliwe dzięki dostępnej technologii. W CoinGeek jesteśmy również podekscytowani nieuchronną eksplozją możliwości mikropłatności, w tym synergii między mikropłatnościami a ekosystemem sztucznej inteligencji.

Aby zrozumieć, co jest możliwe, Resnick podaje dający do myślenia przykład…

„Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji deepfakes stają się coraz większym problemem. Sprawdzanie skrótu znacznika czasu na zdjęciu lub filmie w momencie przeniesienia go do skalowalnego łańcucha bloków za pomocą niewielkiej mikropłatności wkrótce będzie jedynym sposobem, w jaki będziemy mogli zaufać wszystkiemu, co zobaczymy w Internecie!”

Obejrzyj: Unbounded Capital Summit uczy wartości skalowalnego blockchainu

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Unbounded Capital 2023 Annual Letter: Scalability, micropayments, and AI to power Future Internet – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO