Sony Bank przedstawia amerykański zielony token bezpieczeństwa, aplikację CONNECT dla NFT i Web3

Sony Bank, finansowa spółka zależna Sony Group (NASDAQ: SONY), zasugerował przejście na pełną skalę w kierunku Web3 po ujawnieniu swoich krótkoterminowych planów dotyczących rosnącej bazy klientów.

Bank przygotowuje się do uruchomienia aplikacji mobilnej do obsługi tokenów niewymiennych (NFT) i nagród w postaci zasobów cyfrowych dla klientów. Aplikacja CONNECT będzie najpierw dostępna komercyjnie dla użytkowników Androida i będzie opierać się na prywatnym blockchainie Sony.

Sony Bank twierdzi, że poza aplikacją mobilną opartą na NFT w nadchodzących miesiącach wprowadzi token zabezpieczający ekologiczne finanse. Token zabezpieczający, skierowany w szczególności do mieszkańców Japonii, będzie denominowany w dolarach amerykańskich, a zebrane środki będą zarządzane za pośrednictwem funduszu powierniczego Sumitomo Mitsui Trust Bank (SUMI) z siedzibą w Tokio.

Oczekuje się, że tokeny zostaną wyemitowane na prywatnej platformie blockchain Securitize, co podkreśli dążenie Sony do cyfryzacji.

Całkowita wartość emisji tokenów przez Sony Bank jest ustalona na 1 milion dolarów, ale krążą pogłoski o większej emisji, która zależy od sukcesu trustu. Inwestorzy chcący wziąć udział w emisji muszą zainwestować co najmniej 1000 dolarów, przy czym Sony Bank oczekuje udziału zarówno inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych.

Fundusze uzyskane z emisji tokenów będą w całości kontrolowane przez trust i będą poszukiwać możliwości inwestycyjnych w zielone projekty. Trust będzie inwestować w projekty graniczne
zmiany klimatyczne i różnorodność biologiczna, ale nie wiadomo, czy fundusze zostaną przeznaczone wyłącznie na projekty oparte na blockchainie.

Sony Bank twierdzi, że aby zwiększyć poziom uczestnictwa, będzie zachęcał inwestorów do inwestowania w transakcje NFT za pośrednictwem aplikacji mobilnej CONNECT, która ma zostać udostępniona komercyjnie latem. Inwestorzy muszą jedynie wypełnić ankietę dotyczącą nadchodzącej aplikacji Sony CONNECT i emisji tokenów.

Securitize, SUMI Trust i Sony Bank współpracowały już wcześniej przy emisji cyfrowych papierów wartościowych związanych z nieruchomościami w Japonii.

Integracja Blockchain rozprzestrzenia się szeroko

Sony Bank nie jest jedyną spółką zależną badającą przypadki użycia technologii blockchain w Grupie Sony, a kilka podmiotów odnosi sukcesy w swoich eksperymentach z tą technologią.

Dział gier Sony zgłosił kilka patentów związanych z NFT i metaświatem dla przyszłych tytułów do gier. W połowie 2023 r. firma Sony Network Communications wydała 3,5 miliona dolarów na prace nad fundacją mającą promować przyjęcie Web3 w ramach długotrwałej współpracy z Astar Network i Startale Labs.

„Dzięki temu partnerstwu kapitałowemu łączymy wiedzę i możliwości techniczne Startale Labs w zakresie Web3 z doświadczeniem i obszarami biznesowymi wypracowanymi przez Sony Network Communications, aby stworzyć infrastrukturę niezbędną do ułatwienia globalnego przyjęcia Web3” – powiedział Jun Watanabe, dyrektor Sony Network Communications podczas konferencji czas.

Obejrzyj: Dlaczego ESG wymaga technologii blockchain? Aby uzyskać autentyczne dane

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Sony Bank unveils US green security token, CONNECT app for NFTs and Web3 – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO