Meta przedstawia prognozy dotyczące aplikacji korporacyjnych dla metaverse i sztucznej inteligencji w roku 2024

Technologiczny gigant Meta (NASDAQ: META) przedstawił serię prognoz dotyczących przyszłości pojawiających się technologii, przede wszystkim sztucznej inteligencji i metaświata.

W poście na blogu firma przewiduje, że metaświat przejdzie ogromne zmiany ze względu na wzrost zainteresowania konsumentów w ostatnich latach. Meta przygląda się przypadkom użycia metaverse i sztucznej inteligencji w fitness i dobrym samopoczuciu, jednocześnie obserwując przypadki użycia w przedsiębiorstwach w „szkoleniach i edukacji”.

Jeden z najbardziej obiecujących projektów Meta w Metaverse otwiera przed kolegami możliwość zdalnej współpracy nad modelami wspomaganymi komputerowo (CAD) za pośrednictwem oferty demonstracyjnej Caddy.

„Od szkoleń zawodowych, przez nabywanie umiejętności chirurgów i sportowców pozostających na szczycie swoich umiejętności, po edukację, przedsiębiorczość i nie tylko – ludzie czerpią z mocy rzeczywistości wirtualnej i mieszanej, aby wywrzeć znaczący wpływ na dzisiejsze wyniki uczenia się, – powiedziała Meta.

Meta ogłosiła również, że jej aplikacja Meta Quest była w grudniu najbardziej dochodową aplikacją w App Store. Ponadto przychody Reality Labs przekroczyły 1 miliard dolarów. Jednak niedawne zainteresowanie Meta sztuczną inteligencją rzuciło cień wątpliwości na jej ambicje w metaverse, ale firma twierdzi, że pozostaje „zaangażowana w jedno i drugie”.

Dzięki sztucznej inteligencji Meta przewiduje wzrost liczby przenośnych modeli wielkojęzycznych (LLM) bez opierania się na technologii chmury. Zgodnie z postem na blogu Meta, LLM będą lokalizowane na urządzeniach mobilnych, aby zmniejszyć opóźnienia, a jednocześnie zapewnić konsumentom większą personalizację.

Chociaż przejście z chmury na urządzenia jest ogromnym skokiem, Meta twierdzi, że najbardziej prawdopodobną drogą będą modele hybrydowe, w których niektóre zadania będą opierać się na technologiach chmurowych, a inne będą wykorzystywać moc obliczeniową telefonów komórkowych.

Firma wskazuje inteligentne okulary Ray-Ban Meta jako dowód na to, że wkrótce nastąpią zmiany w sztucznej inteligencji.

Hipoteza Meta rozciąga się na funkcje przesyłania wiadomości biznesowych na platformach mediów społecznościowych. Firma jest zdania, że w najbliższej przyszłości połączenie narzędzi AI ułatwi małym firmom i dużym przedsiębiorstwom nawiązywanie kontaktu z odbiorcami w innowacyjny sposób, w tym poprzez wdrażanie w przyszłości modeli AI innych firm.

Obejmując innowację

Meta ma długą i bogatą historię wdrażania innowacji, począwszy od nieudanego walca z cyfrowymi walutami, a następnie eksperymentów ze światami wirtualnymi.

Gdy szał na sztuczną inteligencję nabrał rozpędu, Meta skupiła się na LLM, słynąc z wprowadzenia Llamy 2 do zastosowań komercyjnych. Instagram, Whatsapp i Facebook uruchomiły pakiet narzędzi AI, które usprawniają przesyłanie wiadomości, reklamy i edycję obrazów dla klientów, korzystając z tej technologii.

Świadoma zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją Meta twierdzi, że przeznaczy część zasobów na opracowanie wewnętrznych standardów bezpieczeństwa, w tym jasnego oznakowania treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Sztuczna inteligencja potrzebuje blockchainu

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Meta lays out predictions on enterprise applications for metaverse and AI in 2024 – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO