Indie przechowują dokumenty na blockchainie

Indie powtórzyły, że nie są przeciwne technologii blockchain. Teraz kraj umieścił w łańcuchu dokumenty dziewięciu organizacji federalnych i rządów prowincji.

Strona internetowa blockchain.gov.in, obsługiwana przez Narodowe Centrum Informatyki (NIC), ma dostęp do 19 departamentów, w tym Sądu Najwyższego.

Dokumenty pochodzą od władz sześciu prowincji i trzech departamentów rządu federalnego – Centralnej Rady ds. Szkolnictwa Średniego (CBSE), Ministerstwa Spraw Konsumenckich i Ministerstwa Sprawiedliwości.

Na stronie znajdują się dokumenty, takie jak świadectwa edukacyjne, księgi wieczyste i łańcuchy logistyki leków, które zostały umieszczone na blockchainie. Według stanu na 9 marca CBSE umieściła na blockchainie jedną z największych liczby dokumentów – 1 71 24 672 – a według strony internetowej aż 43 dokumenty pochodzą z Sądu Najwyższego.

Kilka rządów prowincji umieściło również zaświadczenia o rejestracji nieruchomości, a nawet skargi policyjne na blockchainie, aby ograniczyć fałszowanie i manipulację dokumentami. Jest to znacząca zmiana w największej demokracji na świecie, która tradycyjnie opiera się na ogromnej liczbie dokumentów związanych z pracą administracyjną i prowadzeniem dokumentacji.

Według raportu Deloitte podejście oparte na blockchainie mogłoby zwiększyć efektywność przetwarzania transakcji i ograniczyć, jeśli nie całkowicie zapobiec oszustwom.

Strategia narodowa

W grudniu 2021 r. Indie opublikowały „Krajową strategię dotyczącą Blockchain”, w której opisują, w jaki sposób planują wykorzystać zalety tej powstającej technologii.

„Cechy blockchain, takie jak wykrywanie manipulacji, weryfikacja transakcji oparta na konsensusie i bezpieczne przechowywanie danych, stanowią kluczowe siły napędowe jego przyjęcia w różnych sektorach” – stwierdzono w dokumencie strategicznym.

Indyjska National Payments Corporation (NPCI), organizacja parasolowa obsługująca systemy płatności i rozliczeń detalicznych, podpisała niedawno pakt z Indyjskim Instytutem Nauki (IISc) w Bangalore w sprawie prowadzenia wspólnych badań nad technologią blockchain i sztuczną inteligencją (AI). .

„W miarę postępów naszego narodu w kierunku zrównoważonego rozwoju cyfrowego, dostrzegamy znaczny potencjał badań nad głębokimi technologiami, takimi jak blockchain i sztuczna inteligencja, w celu dalszego ulepszania krajobrazu płatności” – powiedział dyrektor ds. technologii NPCI Vishal Kanvaty.

Chociaż Indie przyjęły ostrożne podejście do handlu aktywami cyfrowymi, gubernator Banku Rezerw Indii (RBI) Shaktikanta Das powiedział w zeszłym tygodniu, że bank centralny nie ma nic przeciwko blockchainowi.

„Jesteśmy sobą, korzystając z technologii blockchain w odniesieniu do naszej cyfrowej waluty banku centralnego. Zatem podstawowa technologia to zupełnie inna kwestia, która musi się rozwijać” – powiedział Das.

Podobnie minister finansów Nirmala Sitharaman powiedziała, że wykorzystanie technologii blockchain wzrośnie o około 46% w ciągu najbliższych kilku lat.

„[Blockchain] daje nam tak wiele opcji. Można go używać na wiele różnych sposobów. Nie jesteśmy więc przeciwni tej technologii” – powiedział Sitharaman.

Obejrzyj: Indie będą największym krajem opartym na technologii blockchain za 5 lat – Latif Ladid z Forum IPv6

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India hosts documents on blockchain – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO