Hut 8 zamyka zakład w Albercie ze względu na rosnące koszty energii

Koparka bloków BTC Hut 8 (NASDAQ: HUT) zamyka jedną ze swoich lokalizacji w Kanadzie, powołując się na rosnące koszty energii i „podstawowe problemy z napięciem”.

Górnik, który walczy z zarzutami o zorganizowanie programu pompowania i zrzutu, ogłosił niedawno zamknięcie swojego zakładu w Drumheller, mieście na północny wschód od Calgary w Albercie w Kanadzie.

Hut 8 przeniesie wszystkie swoje nowoczesne platformy wydobywcze do innej lokalizacji w południowo-wschodnim mieście Medicine Hat w Albercie. Wyeliminuje to stare i nieefektywne platformy wiertnicze, których zużycie energii elektrycznej pozostaje stosunkowo wysokie. Według doniesień strona Drumheller pochłania 11% całkowitych kosztów Hut 8, ale generuje jedynie 1,4% swoich BTC.

Firma będzie nadal wynajmować obiekt w Drumheller i może wznowić działalność, „jeśli poprawią się warunki rynkowe”.

Komentując ogłoszenie, dyrektor generalny Asher Genoot za przestój obwinił „podwyższone koszty energii i podstawowe problemy z napięciem”.

Według kanadyjskiej porównywarki energii Energy Rates średnia stawka za energię elektryczną wzrosła z 2,88 centa za kilowatogodzinę (kWh) w 2017 r. do 37,464 centa za kWh w 2022 r. Energy Rates powołało się na ekstremalne zjawiska pogodowe, rosnącą opłatę węglową, oraz zniesienie narzuconego przez rząd górnego limitu cen energii dla podwyżki.

Ponieważ energia stanowi większość kosztów wydobycia, górnicy wydobywający bloki w Albercie odczuwają trudną sytuację.

„Nasz plan restrukturyzacji ma na celu wyciągnięcie maksymalnej wartości z naszych aktywów i zapewnienie firmie rentownego wzrostu. Przy nominalnych kosztach najmu będziemy mieli również tanią opcję ponownego zasilenia obiektu, jeśli stawki za energię w sieci AESO spadną lub wzrosną ceny haszyszu” – powiedział dyrektor generalny Genoot.

Zamykając zakład w Drumheller, górnik ogłosił niedawno, że rozpoczyna się budowa nowego zakładu w hrabstwie Culberson w Teksasie. Oczekuje się, że obiekt o mocy 63 MW rozpocznie działalność w drugim kwartale.

W lutym Hut 8 wydobył 292 BTC, co oznacza spadek w porównaniu z 339 BTC wydobytymi w styczniu, co daje łącznie 9110 BTC utrzymywanych w bilansach.

W miarę jak BTC zbliża się do halvingu, kiedy nagroda spadnie z 6,25 BTC do 3,125 BTC, problemy górników jeszcze się pogłębią. BSV obniży nagrodę za blok tuż przed BTC, ale w przeciwieństwie do tego BSV nie jest całkowicie zależny od nagród za blok. Ogromne skalowanie BSV pozwala górnikom zrekompensować obniżoną nagrodę za blok opłatami transakcyjnymi.

Obejrzyj: Gorilla Pool zapewnia kompleksowe rozwiązania dla górnictwa ASIC

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hut 8 shuts down Alberta site amid surging power costs – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO