Chiny budują platformę sztucznej inteligencji „Supermind” do śledzenia badaczy na całym świecie

Władze chińskie utworzyły platformę do monitorowania przełomowych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI), traktując globalną dominację jako ostateczny cel przedsięwzięcia.

Platforma Supermind została zaprojektowana tak, aby uważnie śledzić działania badaczy i instytutów zajmujących się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym na całym świecie. Oczekuje się, że Supermind, wspierany przez chińskie miasto Shenzen, będzie polegać na sztucznej inteligencji w celu automatycznego zestawiania dużych zbiorów danych z każdego zakątka globu. Nowa platforma, opracowana przez chińskich naukowców z wiodących uniwersytetów, może pochwalić się imponującymi możliwościami, w tym możliwością przechowywania dużego repozytorium dokumentów rządowych.

Bliższe spojrzenie na wewnętrzne działanie Supermind ujawnia, że opiera się on na 300 milionach artykułów naukowych i 120 milionach patentów. Chociaż informacje na temat nowej platformy są skąpe, wydaje się, że jest ona zdecentralizowana, umożliwiając użytkownikom dostęp do większego repozytorium dokumentów i patentów.

Analitycy przyglądają się już kilku przypadkom użycia platformy, począwszy od dostarczania chińskim przedsiębiorstwom szczegółowych informacji na temat ostatnich przełomów w sztucznej inteligencji po oferowanie organom regulacyjnym innowacji w zakresie sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym w celu kierowania działaniami w zakresie stanowienia przepisów.

Oczekuje się, że platforma śledzenia sztucznej inteligencji będzie wspierać dążenia chińskiego rządu do bycia wiodącym centrum sztucznej inteligencji i innych pojawiających się technologii na całym świecie.

Urzędnicy twierdzą, że nowa platforma może służyć jako potok talentów dla lokalnych firm technologicznych poszukujących ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Obecnie Supermind posiada w swoim repozytorium szczegółowe dane milionów badaczy sztucznej inteligencji, co ma pogłębić pulę talentów w zakresie innowacji w zakresie sztucznej inteligencji.

Pomimo pozornie otwartego charakteru Supermind istnieją obawy, że użytkownicy i podmioty z innych krajów będą mieli ograniczenia geograficzne w korzystaniu z platformy. Chiny i Stany Zjednoczone są obecnie uwikłane w zimną wojnę z udziałem chipów AI, a władze USA zakazują producentom sprzętu sprzedaży zaawansowanych chipsetów do Chin.

Rozwijający się ekosystem sztucznej inteligencji

Odkąd władze chińskie ujawniły przepisy dotyczące sztucznej inteligencji, kilka firm technologicznych udostępniło społeczeństwu produkty generatywnej sztucznej inteligencji. Przepisy, koncentrujące się na bezpieczeństwie danych, prawach autorskich i bezpieczeństwie użytkowników, spowodowały, że w niecały miesiąc na rynek zalało ponad 80 produktów AI od gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Baidu.

Aby zapewnić bezpieczne użytkowanie, chińskie władze zobowiązały się do „mocnego uderzenia” w przestępstwa związane ze sztuczną inteligencją i technologią blockchain, dbając jednocześnie o jednolitość ze światowymi standardami.

„Monitorujemy wykorzystanie ChatGPT, przetwarzania w chmurze, blockchain, głębokiej fałszywej sztucznej inteligencji i innych nowych, pojawiających się technologii, nowych aplikacji i nowych organizacji w tych incydentach” – powiedział w 2023 r. Jingeng Sun, dyrektor chińskiego Biura Bezpieczeństwa Sieci. .

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Co wspólnego ma blockchain i sztuczna inteligencja? To dane

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China builds AI platform ‘Supermind’ to track researchers worldwide – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO