HSBC HK celuje w oferty tokenizacji w ramach nowego dążenia do dywersyfikacji

Hongkońskie ramię globalnego giganta finansowego HSBC (NASDAQ: HSBC) ogłosiło plany wprowadzenia tokenizowanych aktywów szerszej klasie inwestorów, skierowanych do klientów zarządzających majątkiem.

Po początkowych sukcesach z technologią blockchain HSBC Hongkong stara się przesuwać granice swojego dążenia do cyfryzacji, aby włączyć swoich klientów zamożnych.

Sami Abouzahr, dyrektor ds. rozwiązań Wealth Solutions w HSBC w Hongkongu, zauważył, że instytucja finansowa przeprowadziła wystarczające eksperymenty, aby rozszerzyć swoją ofertę opartą na blockchain. Chociaż Abouzahr nie wspomniał konkretnie o zasobach cyfrowych, eksperci branżowi na początek przewidują ofertę tokenizowanego złota.

Pod koniec 2023 r. HSBC oficjalnie ogłosił tokenizację sztabek złota przy użyciu technologii blockchain do tworzenia cyfrowych bliźniaków złota przechowywanych w londyńskim skarbcu, osiągając imponujące wskaźniki adopcji w niecałe trzy miesiące.

Zamiast odważnych działań, firma wydaje się skłonna przyjąć wyważone podejście, wypychając oferty tokenizowane dla swoich klientów zajmujących się zarządzaniem majątkiem. W przypadku banku na szczycie piramidy znajdują się kwestie regulacyjne, a tuż za nimi znajduje się przydatność inwestycji tokenizowanych dla klientów.

Abouzahr ujawnił, że inwestorzy wykazują większy apetyt na nowatorskie i bardziej ryzykowne klasy aktywów, co uzasadnia decyzję banku o poszerzeniu horyzontów. Innym powodem ekspansji jest pozytywne nastawienie Hongkongu do zasobów cyfrowych, podkreślone przez szereg wspieranych przez państwo inicjatyw Web3 i solidne ustawodawstwo.

W przyszłości HSBC Hong Kong zapewni swoim klientom zamożnym platformę cyfrową umożliwiającą płynne zarządzanie ich aktywami cyfrowymi zgodnie z obowiązującymi przepisami.

„Ponadto HSBC będzie w dalszym ciągu optymalizować usługi kanału cyfrowego, aby pomóc klientom w wygodniejszym zarządzaniu własnymi finansami za pomocą telefonów komórkowych i innych metod” – czytamy w lokalnym raporcie.

W ramach strategii rozwoju na rok 2024 HSBC stawia na świadczenie ulepszonych usług personalizacji dla zamożnych klientów bankowości prywatnej, parających się rynkiem akcji.

Długa historia z blockchainem

HSBC zmierza w kierunku pełnego wykorzystania cyfryzacji tradycyjnej bankowości, pobudzona szeregiem inicjatyw wspieranych przez blockchain. Globalny gigant bankowy uruchomił HSBC Orion dla klientów instytucjonalnych z zastosowaniem w najnowszej emisji obligacji Hongkongu i emisji Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) 2023.

„To także pierwsza publiczna emisja na naszej platformie tokenizacji” – oznajmił HSBC o emisji EBI. „HSBC Orion, który otworzył możliwości szybszego przetwarzania i poprawy wydajności operacyjnej w przypadku emisji instrumentów o stałym dochodzie.”

Bank zaczął korzystać z produktów strukturyzowanych, dołączając do singapurskiego Project Guardian, aby działać jako emitent na białej liście, współpracując jednocześnie z Marketnode i UOB.

Obejrzyj: Tim Draper rozmawia o tokenizacji z Kurtem Wuckertem Jr.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : HSBC HK targets tokenization offerings in new diversification drive – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO