Richard Heart twierdzi teraz, że wersja HEX-a nie jest już prawdziwym HEX-em…

SEC oskarża założyciela Hex, Richarda Hearta, o sprzeniewierzenie milionów dolarów funduszy inwestorów z niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych aktywów kryptograficznych, które zebrały ponad 1 miliard dolarów

Komunikat prasowy
SEC oskarża założyciela Hex, Richarda Hearta, o sprzeniewierzenie milionów dolarów funduszy inwestorów z niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych aktywów kryptograficznych, które zebrały ponad 1 miliard dolarów
DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI
2023-143

Waszyngton, 31 lipca 2023 r. —
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła dziś Richarda Hearta (znanego również jako Richard Schueler) i trzy kontrolowane przez niego podmioty nieposiadające osobowości prawnej, Hex, PulseChain i PulseX, o przeprowadzenie niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych aktywów kryptograficznych, które zebrały od inwestorów ponad 1 miliard dolarów w aktywach kryptograficznych. SEC oskarżyła także Heart i PulseChain o oszustwo polegające na sprzeniewierzeniu co najmniej 12 milionów dolarów wpływów z ofert na zakup dóbr luksusowych, w tym samochodów sportowych, zegarków i 555-karatowego czarnego diamentu znanego jako „Enigma” – podobno największego czarnego diamentu na świecie .

Zgodnie ze skargą SEC firma Heart rozpoczęła sprzedaż Hex w 2018 r., twierdząc, że jest to pierwszy wysokodochodowy „certyfikat depozytowy blockchain” i zaczęła promować tokeny Hex jako inwestycję mającą na celu uczynienie ludzi „bogatymi”. Co najmniej od grudnia 2019 r. do listopada 2020 r. firmy Heart i Hex rzekomo oferowały i sprzedawały tokeny Hex w ramach oferty niezarejestrowanej, zbierając ponad 2,3 miliona Ethereum (ETH), w tym poprzez tak zwane transakcje „recyklingu”, które umożliwiły firmie Heart potajemne przejęcie kontroli nad więcej żetonów heksów. W skardze zarzuca się również, że co najmniej między lipcem 2021 r. a marcem 2022 r. Heart zorganizował dwie dodatkowe niezarejestrowane oferty zabezpieczeń aktywów kryptograficznych, z których każda zebrała setki milionów dolarów więcej w aktywach kryptograficznych. Jak twierdzono, fundusze te miały na celu wsparcie rozwoju rzekomej sieci aktywów kryptograficznych, PulseChain, oraz rzekomej platformy handlu aktywami kryptograficznymi, PulseX, poprzez ofertę ich natywnych tokenów, odpowiednio, PLS i PLSX. Heart rzekomo zaprojektował i wprowadził na rynek tak zwaną funkcję „stakingu” dla tokenów szesnastkowych, która, jak twierdził, zapewniałaby zwrot aż do 38 procent. W skardze zarzuca się ponadto, że Heart próbowało obejść przepisy dotyczące papierów wartościowych, wzywając inwestorów do „poświęcenia” (zamiast „inwestowania”) swoich aktywów kryptograficznych w zamian za tokeny PLS i PLSX.

„Heart wezwał inwestorów do kupowania kryptowalutowych papierów wartościowych w ramach ofert, których nie zarejestrował. Następnie oszukał tych inwestorów, wydając część ich aktywów kryptograficznych na wygórowane towary luksusowe” – powiedział Eric Werner, dyrektor biura regionalnego Fort Worth. „Ta akcja ma na celu ochronę inwestorów i pociągnięcie Heart do odpowiedzialności za swoje działania”.

Skarga SEC, złożona w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku, zarzuca, że Heart, Hex, PulseChain i PulseX naruszyły postanowienia rejestracyjne zawarte w sekcji 5 Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. W skardze zarzuca się również, że Heart i PulseChain naruszyły przepisy federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych dotyczące zwalczania nadużyć finansowych. Skarga dotyczy zadośćuczynienia w postaci nakazu sądowego, zwrotu nieuczciwie uzyskanych zysków oraz odsetek za zasądzone orzeczenie, kar i innego godziwego zadośćuczynienia.

Ciągłe dochodzenie SEC prowadzą Jaime Marinaro i Derek Kleinmann z biura regionalnego Fort Worth, przy wsparciu Jamiego Hausseckera. Dochodzenie nadzorują Sarah S. Mallett i Eric Werner z biura regionalnego Fort Worth oraz Jorge G. Tenreiro i David Hirsch z jednostki Crypto Assets and Cyber Unit. Postępowanie będzie prowadzone przez Matthew J. Gulde, a nadzorowane przez B. Davida Frasera.

Jeśli jesteś inwestorem w Hex, PulseChain lub PulseX lub jeśli posiadasz informacje związane z tym dochodzeniem i chcesz skontaktować się z personelem SEC, prosimy o przesłanie wskazówki na stronie SEC.gov | Zgłoś podejrzenie oszustwa lub niewłaściwego postępowania związanego z papierami wartościowymi.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.sec.gov/news/press-release/2023-143

Author: BitcoinSV.pl
CEO