Hongkong uruchomi piaskownicę stablecoin w trybie push Web3

Hongkong zobowiązał się do dalszego wspierania aktywów cyfrowych, a najnowszy budżet ujawnia plany uruchomienia piaskownicy typu stablecoin w celu wspierania emitentów.

Prezentując budżet, sekretarz finansów Paul Chan zagłębił się w monety typu stablecoin, planuje rozwój cyfrowego dolara miasta, inicjatywy Web3, tokenizowane obligacje i rozszerzenie chińskiego testowania cyfrowego juana.

Jeśli chodzi o monety typu stablecoin, Chan ujawnił, że pod koniec ubiegłego roku miasto przeprowadziło konsultacje społeczne w sprawie wniosków legislacyjnych mających na celu opracowanie systemu regulacyjnego dla sektora. Celem jest ochrona stabilności finansowej i ochrona inwestorów bez uszczerbku dla innowacyjności, powiedział.

„HKMA wkrótce uruchomi „piaskownicę” dla podmiotów zainteresowanych emisją monet typu stablecoin, aby w możliwych do zarządzania warunkach przeprowadzić testy dotyczące procesu emisji, modeli biznesowych, ochrony inwestorów i systemu zarządzania ryzykiem” – powiedział.

W ostatnich miesiącach Hongkong zintensyfikował wysiłki regulacyjne dotyczące monet stabilnych, starając się stać się globalnym centrum aktywów cyfrowych. CoinGeek poinformował niedawno, że Biuro Skarbu i bank centralny rozpoczęły w grudniu konsultacje społeczne. Wśród propozycji jest uzyskanie licencji od HKMA przez wszystkich emitentów monet stabilnych.

Budżet ujawnił również, że wysiłki banku centralnego w zakresie cyfrowej waluty (CBDC) nabierają tempa. Na froncie krajowym HKMA zakończyła w październiku zeszłego roku pierwszą fazę programu pilotażowego e-HKD, podczas którego zbadała wykonalność CBDC w zakresie depozytów tokenizowanych, płatności offline i płatności programowalnych. Druga faza pilotażu „wkrótce się rozpocznie” w celu zbadania innych przypadków użycia.

Na froncie regionalnym HKMA była ważnym członkiem transgranicznego pilotażu CBDC mBridge obok banków centralnych w Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Tajlandii. Cztery banki centralne współpracujące z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) rozpoczną w tym roku pierwszą fazę projektu.

Hongkong zobowiązał się również do rozszerzenia zakresu testowania chińskiego juana cyfrowego. Mieszkańcy mogą teraz doładowywać swoje portfele e-CNY za pośrednictwem Faster Payment System, systemu działającego w czasie rzeczywistym, który umożliwia użytkownikom przesyłanie pieniędzy do różnych banków i portfeli cyfrowych.

Chan ponownie podkreśliła zaangażowanie miasta w ochronę inwestorów w obliczu szybkiego rozwoju gospodarki cyfrowej. W odniesieniu do walut cyfrowych stwierdził, że Hongkong w dalszym ciągu kieruje się podejściem „tej samej działalności, tego samego ryzyka i tych samych przepisów”, które poddaje VASP surowym politykom branży finansowej.

Ponadto Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) uruchomiła system licencjonowania, który zapewni dalszą ochronę użytkowników. Termin składania wniosków o licencję upłynął 29 lutego, po czym nakazano zamknięcie operatorów nielicencjonowanych. Według strony internetowej SFC o licencję ubiegały się 24 VASP, w tym OKX, Crypto.com i Bybit.

Aby dowiedzieć się więcej o walutach cyfrowych banku centralnego i niektórych decyzjach projektowych, które należy wziąć pod uwagę podczas ich tworzenia i uruchamiania, przeczytaj podręcznik CBDC nChain.

Obejrzyj: Centi wypuszcza pierwszą monetę stablecoin na BSV, wspieraną przez szwajcarski bank

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hong Kong to launch stablecoin sandbox in Web3 push – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO