Zetly i Transmira przygotowują się do debiutu podcastu Digital Twin

Wszyscy słyszeliśmy już termin „Metaverse”, ale czym do cholery jest „Cyfrowy bliźniak” i dlaczego powinno nas to obchodzić?

Odpowiedź na te dwa pytania i wiele innych zostanie ujawniona w nowej, ekscytującej serii podcastów poświęconej badaniu technologii Digital Twin, która ma zostać wyemitowana w przyszłym miesiącu.

Gospodarze podcastów Michael Glijer, dyrektor generalny Zetly oraz Robert Rice, dyrektor generalny i założyciel Transmira, ogłosili swoje partnerstwo w sierpniu 2022 r. po spotkaniu na Globalnej Konwencji Blockchain w Dubaju. Od tego czasu para pracowała nad przeniesieniem zaangażowania fanów na nowy poziom, tworząc cyfrowy wymiar aren sportowych w postaci Digital Twins.

Próbując przełamać mgłę modnych słów i przejść do dobrych rzeczy, para stwierdziła potrzebę edukacji na temat cyfrowych bliźniaków i ich dopasowania do metaświata.

„Naszym celem w tej serii podcastów jest wszechstronne omówienie różnych aspektów Digital Twin, od jego zawiłości technicznych po implikacje dla strategii marketingowych, monetyzacji i zwiększania zaangażowania odbiorców. Każdy odcinek podcastu będzie oferował unikalny wgląd w tę rewolucyjną technologię” – Glijer podzielił się z CoinGeek.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, czego możesz się spodziewać po tej serii podcastów i dlaczego powinno Cię to zainteresować, odbyłem krótką rozmowę z Glijerem, którego podekscytowanie tym projektem jest zaraźliwe jak zawsze.

Becky Liggero: Dziękuję bardzo, że do mnie dołączyłeś, Michael. To zawsze przyjemność. Zacznijmy od tego, jak Ty i Robert wpadliście na pomysł tej serii podcastów.

Michael Glijer: Pomysł zorganizowania takiego cyklu zrodził się podczas Światowego Szczytu Piłki Nożnej, podczas którego nasze firmy zyskały znaczącą ekspozycję jako partnerzy konferencji. Zarówno Robert, jak i ja braliśmy udział w dyskusji panelowej poświęconej technologii Digital Twin. Temat i technologia reprezentują coś zupełnie nowego w świecie sportu, jeśli chodzi o potencjał nowego wymiaru zaangażowania fanów, przy jednoczesnym generowaniu strumieni przychodów dla klubów i aren sportowych. Nadal obserwujemy brak zrozumienia, dlatego doszliśmy do wniosku, że nagranie serii odcinków, w których po kolei omawiamy wszystkie powiązane ze sobą aspekty, dodałoby znaczną wartość. W ten sposób chcemy przedstawić światu sportu, zarządcom obiektów i administratorom klubów jasne i przystępne zrozumienie idei, koncepcji i wszystkich korzyści z nią związanych.

Becky Liggero: To brzmi jak niesamowita okazja do nauki. Kiedy i gdzie możemy spodziewać się pierwszego odcinka i jak regularnie będą się pojawiać?

Michael Glijer: Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania scenariuszy i materiałów, które będą omawiane w każdym odcinku podcastu. Planujemy rozpocząć nagrania w lutym i zakładając, że nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody, przewidujemy publikowanie jednego odcinka mniej więcej co trzy tygodnie. Wszystkie odcinki będą dodatkowo udostępniane za pośrednictwem partnerów całej serii, czyli Johan Cruyff Institute, FBIN oraz za pośrednictwem platform blockchain BSV. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma podmiotami i mamy nadzieję, że dołączą one do nas jako Patroni Medialni. Po każdym odcinku opublikujemy artykuł opisujący konkretny odcinek i udostępnimy szersze treści edukacyjne na Medium.

Becky Liggero: Uwielbiam to. My w CoinGeek z pewnością nie możemy się doczekać bycia jednym z Waszych partnerów medialnych w tej serii. Jakich „gości specjalnych” przygotowałeś do tej pory i co jest w nich specjalnego?

Michael Glijer: Choć znaczna część odcinków będzie prowadzona i nagrywana przez Rice’a i mnie, naszym celem jest zaproszenie kilku gości specjalnych, którzy – mam nadzieję – podzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami na temat Digital Twins w kontekście sportu, skupiając się szczególnie na na arenach sportowych.

Otrzymaliśmy już wstępne potwierdzenia od kilku gości, którzy aktywnie angażują się w codzienną działalność największych klubów sportowych lub kształcą w zakresie zarządzania sportem i marketingu sportowego. Ci specjalni goście wniosą do naszych dyskusji bogactwo praktycznego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej. Ich perspektywy dostarczą naszym odbiorcom cennych spostrzeżeń, rzucając światło na praktyczne zastosowania i korzyści cyfrowych bliźniaków w obszarze aren sportowych.

Becky Liggero: To wspaniale, Michael, nie mogę się doczekać. Muszę więc zapytać: część „szumu” dotyczącego metaświata została zastąpiona przez sztuczną inteligencję i inne modne słowa… dlaczego technologia cyfrowych bliźniaków i metaświat nadal zasługują na uwagę ludzi?

Michael Glijer: W świecie technologii nowe rzeczy pojawiają się i znikają szybko, jak trendy i popularne słowa. Na początku metaświat był wielkim wydarzeniem, ale teraz ludzie coraz częściej mówią o innych nowych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja. Jednak technologia Digital Twin i metaświat są nadal ważne.

Cyfrowe Bliźniaki są jak specjalne narzędzie, które pomaga nam widzieć jednocześnie świat realny i wirtualny. Są naprawdę dobrzy w pokazywaniu nam nowych i fajnych rzeczy. Cyfrowe bliźniaki bardzo pomagają w branżach takich jak sport, zapewniając natychmiastowe informacje, poprawiając wyniki sportowców i zwiększając zaangażowanie fanów. To tak, jakby kopiowali informacje ze świata rzeczywistego do świata wirtualnego, co pomaga nam robić bardziej kreatywne rzeczy.

Warto więc zwrócić uwagę na Digital Twins i metaverse, ponieważ w fajny sposób łączą różne rzeczy. To nie tylko szybki trend; są ważne dla tego, jak będziemy doświadczać technologii w przyszłości.

Becky Liggero: Piękny Michael, dziękuję bardzo za to. Powodzenia w przygotowaniach do podcastu i do zobaczenia przy odcinku 1!

Obejrzyj: Odkrywanie Metaverse na targach CES Tech Las Vegas 2022

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Zetly and Transmira gear up for Digital Twin podcast debut – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO