CIO nChain Christine Leong bada rolę blockchain w budowaniu zaufania do udostępniania cyfrowego

Krajowy system identyfikacji filipińskiego urzędu statystycznego (PSA) w tym roku pozostaje na dobrej drodze. ePhilID, czyli elektroniczna wersja filipińskiego krajowego systemu identyfikacji (PhilID), może być używana do wszystkich transakcji w kraju, umożliwiając zarejestrowanym Filipińczykom lepszy dostęp do usług finansowych i społecznych – jednak inicjatywa spotyka się z krytyką opinii publicznej ze względu na obawę przed wycieki danych.

Podczas jej wizyty na Filipinach podczas ostatniego festiwalu Digital Pilipinas 2023 w SMX Aura w Bonifacio Global City w Taguig, tożsamość cyfrowa była głównym tematem CIO nChain Christine Leong i twierdzi, że blockchain może być czynnikiem umożliwiającym teraz, gdy kraj wdraża swój identyfikator system.

„Myślę, że szczególnie w gospodarce wschodzącej, gdy wkraczasz w nowy ekosystem tożsamości cyfrowej, blockchain staje się tego elementem umożliwiającym” – powiedziała. „Korzystanie z technologii blockchain może wykorzystać możliwości udostępniania danych… pomaga uprościć sposób weryfikacji, a także aspekty zaufania”.

Leong podzielił się z CoinGeek Backstage kilkoma rzeczywistymi przypadkami użycia blockchainu i przyszłymi projektami globalnej firmy zajmującej się rozwiązaniami blockchain.

Blockchain można wykorzystać w dobrym celu

Pracując w przestrzeni blockchain od 2017 roku, Leong doświadczyła wielu problemów w ekosystemie – szczególnie w związku z powiązaniem blockchainu z „kryptowalutą” – ale CIO nChain jest pewna, że ekosystem zawsze skupiał się na tym, co technologia blockchain może wnieść do ludzie.

„Myślę, że wszyscy musimy zrozumieć i rozróżnić szaleństwo kryptowalut od natury spekulacji. Zawsze będzie coś nowego do spekulacji, ale to nie znaczy, że podstawowa technologia jest wyłączona lub że nie jest [tym, czym powinna być], czyli umożliwieniem następnej generacji aplikacji, z których będziemy mogli korzystać i czerpać z nich korzyści od – wyjaśniła.

Zagłębiając się w przyszłe i obecne prace nChain, Leong powiedział, że globalna firma zajmująca się rozwiązaniami blockchain wprowadzi na rynek produkt tożsamości cyfrowej. nChain pracuje również nad produktem do podpisu elektronicznego podobnym do DocuSign, w którym użytkownicy mogą podpisywać dokument bezpiecznie zapisany na blockchainie.

„Jest już w fazie produkcji i można go powszechnie używać… Zostanie dostosowany do standardów UE dotyczących tożsamości lub globalnych standardów, które pojawiają się wokół tożsamości” – powiedział Leong, dodając, że wszystkie ich produkty wykonane przy użyciu technologii blockchain muszą być interoperacyjne i zgodne z międzynarodowe standardy.

nChain ma więcej do zaoferowania, ponieważ firma zajmująca się rozwiązaniami blockchain planuje utworzenie kompleksowego punktu obsługi dla wszystkich zasobów Web3, w tym zasobów cyfrowych, podpisywania tożsamości cyfrowej i wydarzeń w łańcuchu.

„[Będziemy] uruchamiać punkt kompleksowej obsługi, z którego programiści będą mogli korzystać, dzięki czemu nie będą musieli udawać się do sześciu różnych dostawców w celu uzyskania wszystkich ciekawych funkcji, które umożliwią korzystanie z Web3” – powiedziała.

Aby dowiedzieć się więcej o tożsamości cyfrowej i jej znaczeniu dla świata Web3, zapoznaj się z przemówieniem programowym wygłoszonym przez Christine Leong podczas drugiego dnia festiwalu Digital Pilipinas Festival 2023.

Obejrzyj: Web3 zmieni nasze życie, CIO nChain Christine Leong wyjaśnia, jak to zrobić

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : nChain CIO Christine Leong explores blockchain’s role in building trust for digital sharing – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO