93% firm w Arabii ma zaawansowane strategie integracji sztucznej inteligencji: Cisco

Nowe badanie przeprowadzone przez Cisco ujawniło rosnące wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) przez prywatne firmy w Arabii Saudyjskiej, spowodowane potrzebą poprawy produktywności i wydajności w miejscu pracy.

W raporcie zatytułowanym „Indeks gotowości AI w Arabii Saudyjskiej” przeprowadzono ankietę wśród ponad 8000 firm w 30 krajach, aby poznać ich plany dotyczące integracji sztucznej inteligencji z ich procesami. Raport Cisco poprzedza konferencję LEAP 2024 w stolicy Arabii Saudyjskiej, Riyadzie, która w trzeciej edycji została nazwana „najczęściej uczęszczanym wydarzeniem technologicznym na świecie”.

Dogłębna analiza ankiety pokazuje, że chociaż 93% firm w Arabii Saudyjskiej ma zaawansowane strategie integracji sztucznej inteligencji, tylko 8% firm jest gotowych do pełnego wdrożenia tej technologii w swoich systemach.

Znaczna część firm jako powód wstrzymywania się z wprowadzeniem sztucznej inteligencji wskazuje na brak solidnej infrastruktury do obsługi złożonych procesów związanych ze sztuczną inteligencją, natomiast niewielka grupa demograficzna wskazuje na niejasne ramy regulacyjne.

31% ankietowanych firm przypuszcza, że płytka pula talentów jest istotnym powodem wahań przed pójściem na całość w zakresie sztucznej inteligencji, a 82% deklaruje zwiększenie inwestycji w wyposażanie pracowników w nowe umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji.

Pomimo czynników stojących na drodze firm z Arabii Saudyjskiej, prawie wszystkie ankietowane przedsiębiorstwa dostrzegają wzrost produktywności w miejscu pracy poprzez wykorzystanie generatywnych modeli AI przez pracowników. 30% firm rozważa perspektywy nowych kanałów przychodów dzięki sztucznej inteligencji, podczas gdy inne zwracają uwagę na zalety spersonalizowanych usług dla klientów.

Indeks Cisco wskazuje, że tylko kilka firm w kraju jest w stanie zapobiec atakom cybernetycznym przeprowadzanym przez złe podmioty na systemy sztucznej inteligencji. W raporcie wskazano jednak, że oczekuje się, że połączenie sektora prywatnego i ambicji rządu Arabii Saudyjskiej, aby wdrożyć sztuczną inteligencję, zapełni wszelkie luki sprzeciwiające się przyjęciu sztucznej inteligencji.

„Ponieważ Saudyjski Urząd ds. Danych i Sztucznej Inteligencji pracuje nad wdrożeniem Narodowej Strategii na rzecz Danych i Sztucznej Inteligencji, wnioski z indeksu mogą pomóc w ustaleniu priorytetów w obrębie ważnych filarów, w tym strategii, infrastruktury, danych, zarządzania, talentu i kultury” – powiedział Salman Faqeeh, dyrektor zarządzający Cisco Arabia Saudyjska.

Odważny krok w stronę sztucznej inteligencji

Arabia Saudyjska podejmuje wspólne wysiłki, aby przekształcić swoją gospodarkę cyfrową za pomocą sztucznej inteligencji. Wysiłki kraju zaowocowały wydatkami na nowe chipy Nvidia (NASDAQ: NV) i wdrożeniem krajowej inicjatywy edukacyjnej w zakresie sztucznej inteligencji, aby pogłębić pulę talentów dla globalnych firm zajmujących się sztuczną inteligencją. Aby zdystansować się od dominacji Stanów Zjednoczonych i Chin, Arabia Saudyjska zaprezentowała AceGPT, natywny model wielkojęzykowy (LLM), który ma uchwycić niuanse kultury arabskiej.

„Arabia Saudyjska poczyniła w ostatnich latach znaczące postępy, aby zyskać pozycję wiodącego gracza w dziedzinie sztucznej inteligencji” – powiedział Faqeeh. „Królestwo uznaje transformacyjny potencjał sztucznej inteligencji i umieściło go w centrum swojej Wizji 2030”.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Wyścig Blockchain na Bliskim Wschodzie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 93% of firms in Saudi have advanced strategies for AI integration: Cisco – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO