BSV Stories Odcinek 10: Przyszłość już nadeszła do Nigerii

W Nigerii, najludniejszym kraju i największej gospodarce Afryki, żyje ponad 230 milionów ludzi, a 60% populacji stanowią młodzi ludzie. Młodzież w Nigerii notorycznie jest głodna edukacji i możliwości, tworząc idealne środowisko dla rozwoju technologii cyfrowych, takich jak blockchain.

Będąc w Abudży, stolicy Nigerii, postanowiłem odkryć plany dotyczące blockchainu BSV
edukacji w regionie i odkryj rolę, jaką odegra ona w rewolucji cyfrowej w Nigerii.

Moim pierwszym przystankiem była Digital Nigeria, coroczna konferencja poświęcona tworzeniu miejsc pracy i wzrostowi gospodarczemu poprzez wykorzystanie technologii cyfrowej. Jednym z głównych partnerów wydarzenia jest Nigeryjska Narodowa Agencja Rozwoju Technologii Informatycznych (NITDA), dzięki której miałem okazję porozmawiać z dyrektorem generalnym NITDA Kashifu Inuwą Abdullahi CCIE i dyrektorem dr Usmanem Abdullahi.

„Żyjemy w epoce cyfrowej. Wszystko jest technologią. Ludzie muszą przyjść i zanurzyć się w technologii, aby zdobyć doświadczenie związane z najnowszą technologią, a także rozpocząć rozmowy na temat wykorzystania mocy technologii cyfrowych” – powiedział Abdullahi.

„W szczególności Nigeria i ogólnie Afryka to kontynent o młodej populacji. Staramy się znaleźć sposoby na zwiększenie produktywności młodzieży, a szczególnie młodzież nigeryjska jest bardzo utalentowana” – dodał Abdullahi.

„Uważamy, że ogólnie pojawiające się technologie, w szczególności blockchain, to obszar, który wzbudziłby znacznie większe zainteresowanie. Byłoby to coś atrakcyjnego dla młodych ludzi” – powiedział.

Ściśle współpracując z NITDA, BSV Academy opracowała program mający na celu przeszkolenie 500 000 Nigeryjczyków w zakresie przydatnej technologii blockchain.

„Wierzymy w Nigeryjczyków, ponieważ zasadniczo mają oni moc tworzenia tu przyszłości” – powiedział Evan Freeman, dyrektor ds. edukacji w BSV Blockchain Association.

Freeman ujawnił duże zainteresowanie rządu Nigerii i NITDA blockchainem BSV, szczególnie ze względu na jego skalowalność i możliwość dokonywania mikropłatności.

„Wiedza jest kamieniem węgielnym wszystkiego. Dlatego zaczynamy od szkoleń i naprawdę doceniamy BSV Academy za to wsparcie” – powiedział Abdullahi.

„Ludzie [którzy] dysponują wiedzą, wpadną na wiele innowacyjnych pomysłów. W Nigerii i ogólnie w Afryce możemy z łatwością wykorzystać te nowe technologie, aby osiągnąć postęp. A robiąc postępy, możemy naprawdę wywrzeć wpływ społeczny i gospodarczy” – powiedział.

„Myślę, że już tworzymy przyszłość… Myślę, że przyszłość już tu jest i nadejdzie szybciej, niż się spodziewaliśmy” – dodał Abdullahi.

NITDA po raz pierwszy spotkała się z koncepcją BSV Academy w 2022 roku podczas Global Blockchain Convention (GBC) w Dubaju, dzięki założycielom Domineum. Abdullahi szybko dostrzegł okazję i rozpoczął współpracę z Akademią, aby zapewnić nigeryjskiej młodzieży nie tylko nowe umiejętności, ale także rozwój biznesowy umożliwiający rozwijanie tych umiejętności.

„Patrzymy na kraj z dość młodą, znającą się na technologii populacją, która mówi po angielsku i jest głodna. Chcą budować przyszłość. Mają wiele problemów i wyzwań w swoim społeczeństwie, w swoim kraju, które są gotowe do rozwiązania przy użyciu technologii blockchain BSV” – zauważył Freeman.

Pierwsza kohorta programu BSV Academy wykształciła 12 000 absolwentów, od studentów uniwersytetów po członków agencji rządu Nigerii. Akademia planuje, że w drugiej kohorcie weźmie udział 30 000 studentów.

Freeman wyjaśnił, w jaki sposób treści są dostarczane uczniom za pośrednictwem platformy „zarabiaj i ucz się” opartej na BSV, co oznacza, że za prawidłowe udzielenie odpowiedzi na testy otrzymują oni nagrodę BSV za pośrednictwem Centbee.

„Nie tylko edukujemy pojedyncze osoby, ale także tworzymy więcej użytkowników dla ekosystemu BSV” – wyjaśnił Freeman.

„Tworząc więcej użytkowników, możemy faktycznie pozwolić na rozwój ekosystemu nie tylko z perspektywy indywidualnej, ale także z perspektywy biznesowej. Zatem, że tak powiem, zasiewamy pola” – dodał.

Mieszkający w Nigerii Yusuf Idi Maina, absolwent akademii BSV i mentor NITDA, przyjechał ze swojego rodzinnego stanu do Abudży, aby wziąć udział w Digital Nigeria. Maina po raz pierwszy dowiedziała się o blockchainie w 2022 roku i podczas kursu akademickiego odkryła sCrypt, narzędzie ułatwiające programowanie na blockchainie BSV.

Maina mówiła o prostocie sCrypt i jego możliwościach bezproblemowego wdrażania programistów web2 do web3. Korzystając z narzędzi takich jak sCrypt, Maina i studenci stworzyli zdecentralizowany system głosowania i aplikację do mediów społecznościowych, która motywuje użytkowników za pomocą porządkowych, niewymiennych tokenów (NFT), a wszystko to dzięki unikalnym możliwościom BSV.

„Blockchain BSV jest inny. Kiedy zagłębisz się w świat blockchainów, odkryjesz, że blockchain BSV to blockchain przyszłości ze względu na pewne cechy – opłaty transakcyjne, skalowalność i szybkość, skalowalność i bezpieczeństwo” – ujawniła Maina.

Podkreślanie różnicy między użytecznością blockchainu BSV a „szumem na temat kryptowalut” jest pasją Mainy; nazywa nawet BSV „przyszłością Internetu”.

„Blockchain to znacznie więcej niż [kryptowaluty] i można zbudować niesamowite produkty na jednym łańcuchu bloków, które będą miały wartość milionów dolarów, dlatego pokazujemy [uczniom], jak wykorzystywać blockchain i budować prawdziwe produkty wykraczające poza kryptowaluty” – powiedział.

Prezes nigeryjskiego stowarzyszenia Blockchain Association, Obinna Iwuno, również uczestniczyła w Digital Nigeria. Mówił o swoich interakcjach z Freemanem i zainteresowaniu bliższą współpracą z Akademią BSV, aby pomóc w szerzeniu informacji o unikalnych możliwościach blockchainu BSV.

„Moglibyśmy mieć afrykańską społeczność BSV, która rozumie rozwiązania oferowane przez blockchain BSV… Jestem za wzrostem i postępem” – podkreślił.

Chociaż dopiero zaczynamy edukację w zakresie blockchain BSV w Nigerii, nastąpił już ogromny postęp. Partnerstwa z NITDA, Domineum i podmiotami takimi jak Nigeria Blockchain Association i Digital Nigeria przyspieszą zasięg programu BSV Academy, silnika cyfrowej rewolucji w Nigerii.

Jak powiedział Abdullahi, przyszłość już nadchodzi w Nigerii, a BSV Academy jest gotowa na tę przejażdżkę.

Obejrzyj: Digital Nigeria 2023 podkreśla wysiłki Nigerii, aby wskoczyć do współczesnego świata

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV Stories Episode 10: The future has already arrived in Nigeria – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO