Krypto umarło, niech żyje blockchain

Czas spalić puste spekulacje na temat kryptowalut i pozwolić, aby z popiołów powstał świat zbudowany na blockchainie, który rozwiązuje problemy prawdziwego świata. To świat aplikacji korporacyjnych on-chain, usług rządowych, sieci Web 3 zorientowanej na użytkownika i sztucznej inteligencji (AI). To świat, w którym zapisy elektroniczne są bezpieczne i trwalsze, tworząc nowe gospodarki, w których użytkownicy odzyskują kontrolę nad własnymi danymi. Konferencja London Blockchain Conference 2024 będzie eksplorować ten świat i zaprasza wszystkich do przyjścia i przyjrzenia się mu bliżej. Bilety na London Blockchain Conference 2024 są już dostępne. Zarezerwuj je już dziś.

Blockchain – technologia potrzebna do rozwiązywania rzeczywistych problemów – przez lata udowodniła swoją niezawodność. Blockchain może powstać z popiołów, ale nie ma potrzeby niczego spalać poza popularnym postrzeganiem tego, czym jest „kryptowaluta” lub „krypto” – często kojarzone z blockchainem.

Czy kryptowaluta i blockchain to to samo?

Terminy „krypto” i „blockchain” są często używane zamiennie, przy czym blockchain jest często używany jako ogólny termin kojarzony z kryptowalutami tworzonymi przy użyciu tej technologii. Używanie słowa „krypto” do opisu blockchain jest jednak niedokładnością wynikającą z wczesnych nieporozumień na temat dwóch wyraźnie różnych systemów.

Mówiąc prościej, blockchain to cyfrowa księga prowadzona i dystrybuowana pomiędzy wieloma połączonymi ze sobą komputerami. „Bloki” w łańcuchu bloków przechowują rozliczenie istotnych informacji o transakcji, takich jak czas transakcji, kwota, a nawet adresy biorące udział w transakcji.

Kryptowaluta, kryptowaluta lub waluta cyfrowa to środek wymiany lub aktywa cyfrowe, które korzystają z rejestrów publicznych, takich jak blockchain, w celu udowodnienia własności. Wbrew powszechnemu przekonaniu kryptowaluty nie są szyfrowane; zachowują jednak prywatność i bezpieczeństwo, mając jednocześnie publiczną, zdecentralizowaną księgę w formie blockchain.

Och, ale słyszałeś o ludziach, którzy zarobili miliony dolarów na handlu kryptowalutami? To prawda, niektórzy tak zrobili, a niektórzy stracili… DUŻO. Czy cały ten handel stworzył jakąkolwiek realną wartość w prawdziwym świecie, czy też była to tylko cyfrowa loteria, w której wygrał niewielki procent ludzi? I pamiętasz, kiedy ludzie zajmujący się kryptowalutami używali słów „uwolnij rynki, uwolnij świat” lub „gospodarki kryptograficznej” jako wymówki, aby obstawiać miliony na cyfrowe bibeloty? Oto kolejny fakt: nieliczni, którzy się wzbogacili, zarobili wszystkie pieniądze na ludziach, którzy je stracili.

Jakie jest możliwe uzasadnienie tego, że monety na CoinMarketCap mają kapitalizację rynkową sięgającą miliardów dolarów? Czy są one tak powszechnie stosowane i akceptowane w realnym świecie? Czy rządy i duże przedsiębiorstwa na całym świecie uruchamiają aplikacje na masową skalę w swoich blockchainach?

Odpowiedź brzmi nie, a wyceny rynkowe opierają się wyłącznie na spekulacjach traderów. Większość transakcji typu blockchain obejmuje wysyłanie aktywów do i z giełd handlowych. Najpopularniejszymi aplikacjami działającymi obecnie w sieci są aplikacje „DeFi”, używane do… handlu aktywami cyfrowymi.

Jak długo to może trwać? Jak długo jakiekolwiek aktywa w łańcuchu mogą uważać się za „pieniądze przyszłości”, zanim ludzie zaczną zdawać sobie sprawę, że spekulują cenowo na temat przyszłości, która powinna już nadejść?

Blockchain tu zostanie

Publiczny blockchain na poziomie przedsiębiorstwa powinien być „uniwersalną księgą prawdy”. Jest to sposób oznaczania czasem i zabezpieczania dowolnego rodzaju danych w sposób rejestrujący, kto faktycznie jest właścicielem tych danych.

W prawdziwym świecie oznacza to media społecznościowe, w których użytkownicy są właścicielami wszystkich tworzonych przez siebie treści (tak jak faktycznie je posiadają, a nie tylko teoretycznie) i mogą na nich zarabiać bez niekończących się reklam. Oznacza to łańcuchy dostaw żywności i produktów, które śledzą składniki od pochodzenia do konsumenta. Oznacza to dane dotyczące umów naukowych, zdrowotnych, rolniczych i biznesowych, które zostaną zauważone, jeśli ulegną zmianie. Oznacza to, że programiści i badacze mogą zarabiać na fragmentach swojej pracy. Oznacza to gry, które są uczciwe i dają dobrą zabawę. Oznacza to, że każdy inny zasób (fizyczny lub cyfrowy) można przekształcić w token cyfrowy znajdujący się w łańcuchu bloków – niezależnie od tego, czy jest to tytuł własności, waluta krajowa, kupon rabatowy czy bilet na koncert.

Dla rządów oznacza to usprawnienie usług publicznych, poprawę wydajności przy jednoczesnej redukcji kosztów. Wykorzystanie blockchain w usługach rządowych zapewnia bardziej sprawiedliwy, przejrzysty i bardziej odpowiedzialny proces dla wszystkich interesariuszy.

Blockchain może pomóc firmom działającym w dużych branżach – od motoryzacyjnej po spożywczą, a nawet farmaceutyczną – rejestrować transakcje i optymalizować procesy księgowe, przy czym wszystkie informacje można łatwo zweryfikować za pomocą jednej, rozproszonej księgi głównej. Blockchain zapewnia również integralność danych w łańcuchach dostaw, ponieważ można go wykorzystać do śledzenia procesu produkcyjnego, a nawet transportu towarów w łańcuchu, przenosząc zapewnianie jakości na zupełnie nowy poziom, a jednocześnie uniemożliwiając każdemu złemu podmiotowi fałszowanie już istniejących danych. zapisane w księdze publicznej.

Zrozumienie, w jaki sposób publicznie dystrybuowana niezmienna księga poprawia model biznesowy lub operację, czyniąc ją bardziej wydajną, ma również ogromne znaczenie dla programistów chcących stworzyć rozwiązanie rozwiązujące rzeczywiste problemy. Wraz z rosnącą popularnością sztucznej inteligencji (AI) w dzisiejszym tak zwanym świecie Web3 jeszcze większa potrzeba, aby programiści nauczyli się, w jaki sposób mogą opierać się na technologii blockchain w zakresie obsługi danych. Sztuczna inteligencja potrzebuje blockchainu, aby zabezpieczyć dane wykorzystywane w szkoleniu swoich modeli, aby zapewnić przejrzystość i niezmienność danych.

Przyjdzie czas, kiedy społeczeństwo przestanie pytać: „ile dzisiaj kosztuje?” i zaczyna poszukiwać nowych sposobów zarabiania na mikropłatnościach i nowych, kreatywnych modelach biznesowych. Blockchain może być nadal używany do przechowywania zasobów cyfrowych i tak, nadal może być nawet pieniędzmi przyszłości. Ale świat blockchain musi dorosnąć i pokazać, jak naprawdę jest przydatny – i to właśnie będzie się działo w Londynie w maju przyszłego roku.

Dowiedz się od ekspertów, w jaki sposób publiczna technologia blockchain na poziomie przedsiębiorstwa zjednoczy rządy, przedsiębiorstwa, sztuczną inteligencję i Web3 — już dziś zapewnij sobie miejsce na London Blockchain Conference 2024.

Obejrzyj: Londyńska konferencja Blockchain 2023 — wprowadzanie innowacji i konkurencyjność dzięki technologii blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Crypto is dead, long live the blockchain – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO