Startupy zajmujące się bezpieczeństwem korzystające z blockchain przewyższają konkurentów opierających się na innych pojawiających się technologiach: badanie

Grupa szwajcarskich badaczy opublikowała badanie sprawdzające wpływ finansowy blockchain na firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem w porównaniu z ich odpowiednikami korzystającymi z innych pojawiających się technologii.

W badaniu „Pomiar wydajności inwestycji w start-upy zajmujące się bezpieczeństwem informacji” przypuszczano, że firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem opierające się na blockchainie odnotowały lepsze wyniki finansowe niż inne firmy opierające się na sztucznej inteligencji (AI) i operacjach związanych z bezpieczeństwem w chmurze.

Dane pokazują, że firmy oparte na blockchain odnotowały logiczny zwrot z inwestycji na poziomie prawie 200%, przyćmiewając wyniki innych startupów. Firmy eksplorujące sztuczną inteligencję odnotowały roczny zwrot arytmetyczny na poziomie prawie 70%, podczas gdy start-upy zorientowane na prywatność zajmują najniższy szczebel ze zwrotem na poziomie 9%.

„Uważamy, że sektor blockchain ma najwyższe oczekiwane roczne stopy zwrotu (AAR) i logarytmiczne na poziomie odpowiednio 177,27% i 105,42%, co jest zgodne z wynikami kryptowalut w okresie próbnym” – czytamy w raporcie.

Eksperci zauważyli, że firmy oparte na blockchain zazwyczaj realizują swoje pierwsze oferty publiczne (IPO) w ciągu trzech lat od otrzymania pierwszej transzy finansowania. Firmom korzystającym ze sztucznej inteligencji i innych technologii wejście na giełdę zajmuje zwykle około czterech lat, a firmom zajmującym się podpisem elektronicznym wejście na giełdę zajmuje nawet dziesięć lat.

Chociaż Stany Zjednoczone korzystają z większości inwestycji w technologię blockchain, zajmują drugie miejsce pod względem rozpoznawania twarzy, testów penetracyjnych i kodów QR.

Istnieje kilka wyjaśnień dominacji blockchaina w badaniu nad innymi pojawiającymi się technologiami. Naukowcy oparli się na danych z lat 2010–2022, rejestrując kluczowy okres dla blockchain i walut cyfrowych.

Sztuczna inteligencja zyskała popularność komercyjną w 2023 r. po wydaniu ChatGPT, Bard, LlaMA i fali innych ofert generatywnej sztucznej inteligencji. Być może przedłużenie danych badawczych do 2023 r. może wypaczyć wyniki na korzyść firm wykorzystujących sztuczną inteligencję.

„Mamy świadomość, że analizujemy wyniki finansowe tych sektorów od okresu, w którym niektóre z nich praktycznie nie istniały, a które osiągnęły znaczną wielkość ekonomiczną zarówno w kapitale prywatnym, jak i publicznym.

Sztuczna inteligencja w centrum uwagi

Począwszy od 2023 r. eksperci zauważyli gwałtowny wzrost odpływu kapitału z Web 3 do firm zajmujących się sztuczną inteligencją, biorąc pod uwagę rosnące wskaźniki wdrażania tej technologii na całym świecie. Odpływy kapitału są nierozerwalnie powiązane z długą „kryptozimą” i upadkiem kilku dużych podmiotów Web 3 w 2022 r.

Oferty pracy związane z AI przyćmiły wpisy z Web3, a kilka firm przepychało się, aby wzmocnić swoje szeregi ekspertami AI. Kilka firm zajmujących się walutami cyfrowymi zmieniło swoje formalne nazwy, aby odzwierciedlić swoje zainteresowanie sztuczną inteligencją, gdy eksperci wskazują na gorączkowy wyścig zbrojeń o chipy AI toczący się pomiędzy krajami i dużymi firmami technologicznymi.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Co wspólnego ma blockchain i sztuczna inteligencja? To dane

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Security startups using blockchain outperform peers leaning on other emerging technologies: study – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO