Liquid Noble oferuje tokeny ze złota i metali szlachetnych, handlujące na blockchainie

Od dawna istnieje zapotrzebowanie na tokeny metali szlachetnych w łańcuchu, a Liquid Noble jest zdeterminowany, aby być projektem, który w końcu go zaspokoi. Spółka, której uruchomienie zaplanowano na pierwszą połowę 2024 r., będzie oferować pełne i podlegające kontroli rezerwy kruszcu, przelewy fiducjarne przy wsparciu bankowym, szybki handel na platformie wymiany oraz fizyczną dostawę na żądanie.

Australijska firma nawiązała współpracę z firmą Custodian Vaults Pty Ltd. z Sydney w zakresie rezerw metali szlachetnych, firmą Australian Bullion Company (NSW) jako dostawcą kruszcu oraz firmą Tokenized w celu obsługi jej portfeli, platformy transakcyjnej i tokenizowanych aktywów. W dalszej części ścieżki pojawią się oferty bardziej przyjazne dla konsumentów, w ramach których klienci będą mogli używać cyfrowych tokenów zabezpieczonych złotem jako sposobu na wydawanie pieniędzy. Podczas gdy Australia oferuje solidne środowisko prawne i regulacyjne dla różnych elementów projektu, Liquid Noble ma również bardziej międzynarodowe ambicje.

Metale szlachetne na blockchainie – czy nie słyszeliśmy tego już wcześniej?

Cyfrowe złoto i inne metale szlachetne to jeden ze świętych Graali blockchaina, a koncepcja ta jest nawet wcześniejsza niż blockchain (eGold, Liberty Reserve). Graalem nie jest tak bardzo tworzenie tokenów z zasobów metalowych – to „łatwa” część – ale stworzenie systemu, który działa, jest godny zaufania i spełnia istniejące przepisy. Częścią tego jest nieoficjalna rywalizacja o miano najczęściej używanego, najbardziej zaufanego i najbezpieczniejszego. Nagroda trafi następnie do projektu, który stanie się powszechnie znany, używany i cieszący się zaufaniem mas.

Z drugiej strony osoby korzystające ze zdigitalizowanej sieci złota mogą być mniej zainteresowane masową atrakcyjnością. Dopóki mogą kupować, przechowywać i sprzedawać metale szlachetne na zaufanej platformie wymiany z odpowiednią szybkością i płynnością, są zadowoleni.

Liquid Noble zaczyna z potencjałem osiągnięcia obu celów. Ma tę dodatkową zaletę, że działa na łańcuchu bloków BSV, jedynym łańcuchu bloków, który można skalować do nieograniczonej liczby transakcji przy wystarczającej szybkości i efektywności kosztowej. Może obsługiwać inteligentne kontrakty potrzebne do tokenizacji aktywów fizycznych. Jego transakcje są zabezpieczone przez solidniejszy algorytm przetwarzania dowodu pracy (PoW), a nie dowód stawki (PoS).

Jakiego rodzaju sieć stworzyła Liquid Noble? W tym przypadku ważne są osoby trzecie i inni partnerzy. Istnieje struktura kontraktu/tokenizacji obsługująca stronę oprogramowania: wymiany, wpłaty/wypłaty i portfele tokenów. Następnie istnieją skarbce depozytowe zabezpieczające fizyczne rezerwy metali szlachetnych, banki zapewniające niezawodne i szybkie przelewy fiducjarne oraz kontakty z odpowiednimi organami regulacyjnymi, aby zapewnić, że wszystko jest legalne.

Prezes Liquid Noble: Będziemy mieć własne rezerwy metali szlachetnych

CoinGeek rozmawiał z założycielem i dyrektorem generalnym Liquid Noble, Danem Dragonem, o projekcie i tym, co dotychczas podjęto, aby połączyć wszystko w jedną całość.

Jedną z kluczowych różnic pomiędzy Liquid Noble a podobnymi projektami, które go poprzedzały, jest to, że Liquid Noble utrzymuje własne rezerwy metali szlachetnych. Eliminuje to potrzebę korzystania z zewnętrznego brokera i umożliwia firmie budowanie bezpośrednich relacji z lokalnymi dostawcami.

„Inwestujemy w złoto, zanim jeszcze poprosimy naszych klientów, aby zrobili to samo” – powiedział Dragon. „Dzieje się tak, ponieważ zależy nam na budowaniu zaufania i przejrzystości wśród ciężko pracujących ludzi powierzających nam swoje inwestycje”.

Liquid Noble na bieżąco pozyskuje metale od australijskich dostawców, w zależności od zapotrzebowania. Posiadanie własnych rezerw przynosi także korzyści w postaci ominięcia ograniczeń godzin handlu na rynku złota, umożliwiając klientom kupno i sprzedaż 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz w święta. Jeśli popyt nagle wzrośnie, może zażądać od swoich dostawców dodatkowych metali z dostawą w ciągu 24 godzin.

Może także oferować klientom własne nagrody za lojalność i wcześniejsze przyjęcie, a także okazjonalne promocje w oparciu o zdolność do uzyskiwania cen lepszych niż spotowe. Realizacja zamówienia jest zautomatyzowana i niemal natychmiastowa, a pomiędzy transakcją a pojawieniem się złotych tokenów na koncie klienta zajmuje mniej niż 10 sekund. Oprócz zapisów w sieci klienci otrzymują także faktury e-mailem i wyciągi z salda do pobrania.

Dragon powiedział, że Liquid Noble optymistycznie patrzy na publiczną premierę w maju 2024 r. Postęp prac przebiega zgodnie z harmonogramem i faktycznie będzie gotowy do wprowadzenia na rynek w marcu, ale firma nie idzie na żadne skróty w ramach zgodności z prawem i wystartuje tak szybko (i tylko po) otrzymuje całą odpowiednią dokumentację i licencje od władz australijskich.

Dragon zauważył, że Liquid Noble nie ma wpływu na czas realizacji wymagań dotyczących zgodności, a dokładniejszy szacunkowy harmonogram firma przedstawi w marcu. Klienci mogą śledzić projekt na X/Twitterze, Facebooku i Instagramie, aby uzyskać aktualizacje. Jest wstępna rejestracja
lista oczekujących na stronie Liquid Noble.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące Liquid Noble i doświadczenia użytkowników, zapoznaj się z poniższymi pytaniami i odpowiedziami:

Jakie metale będą tokenizowane na początek?

Złoto, srebro, platyna i pallad.

Czy możliwe jest przenoszenie tokenów aktywów pomiędzy użytkownikami, tj. wykorzystywanie ich jako transakcji pieniężnych, jeśli jest to akceptowane?

Absolutnie. Nasze tokeny NobleGold, NobleSilver, NoblePlatinum i NoblePalladium działają na inteligentnych kontraktach obsługiwanych przez Tokenized. Dzięki temu można je wysyłać, żądać i handlować nimi w ekosystemie blockchain BSV i we wszystkich aplikacjach obsługujących protokół Tokenizowany.

W kolejnej fazie, zaplanowanej na rok 2025, zamierzamy wprowadzić fizyczne karty debetowe realizujące walutę spot w czasie rzeczywistym dla Twoich tokenizowanych aktywów. Ta metoda płatności sprawdzi się w przypadku zakupów w sklepach i umożliwi sprzedawcom akceptowanie płatności bezpośrednio w metalach szlachetnych. Zmniejsza to opłaty za usługi i pozwala uniknąć strat związanych z walutami.

Kto zajmuje się płynnością/wymianą na zapleczu?

Na pierwszą fazę naszego uruchomienia firma Australian Bullion Company / ABC Bullion dostarczy nasze fizyczne sztabki złota, monety i inne metale szlachetne. Ponadto, ponieważ do zabezpieczenia naszych walut używamy złota z akcji zwykłych, nie ponoszą one żadnych opłat za przechowywanie i są w pełni ubezpieczone, bez dodatkowych kosztów dla naszych klientów.

Użytkownicy mogą również w dowolnym momencie zamienić swoje NobleGold na fizyczne złoto, korzystając z szerokiego wyboru sztabek i monet. Ponieważ wierzymy, że dostarczamy wyłącznie metale najwyższej jakości, wszystkie nasze produkty bulionowe są rafinowane i produkowane w rafinerii ABC akredytowanej przez LBMA, SGE i CME, zlokalizowanej w Sydney w Nowej Południowej Walii. Metale są następnie dostarczane do wybranej przez nich lokalizacji, w pełni ubezpieczonej przez Custodian Vaults.

Należy pamiętać, że zablokowanie i dostawa metali szlachetnych jest w pełni ubezpieczona i podlega opłacie.

W większości przypadków zakup fizycznego złota za pośrednictwem Liquid Noble będzie błyskawiczny, chyba że jesteśmy w trakcie uzupełniania zapasów, co powinno zająć mniej niż 24 godziny.

Sprzedaż fizycznych metali szlachetnych będzie prowadzona za pośrednictwem ABC Bullion, a środki z nią związane powinny być dostępne w ciągu jednego do trzech dni roboczych.

W przyszłości zamierzamy nawiązać współpracę z większą liczbą dostawców płynności. Gdy zdobędziemy odpowiednie licencje w USA, będziemy tam również pozyskiwać lokalnych dostawców usług.

W jakiej jurysdykcji się znajdujesz? (Australia?)

Nasze pierwsze uruchomienie planowane jest z Australii przez naszą spółkę operacyjną Liquid Noble Pty Ltd, która jest w trakcie rejestracji jako cyfrowa giełda walut w AUSTRAC.

Warto również wspomnieć, że ponieważ mamy do czynienia z lokalnymi australijskimi dostawcami, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wprowadzimy stablecoina na dolary australijskie (NobleAUD), który dołączy do listy metod płatności stosowanych przy wszystkich zakupach metali szlachetnych.

Jakie były trudniejsze warunki regulacyjne lub inne wymagania, aby uzyskać zatwierdzenie?

Obecnie naszym głównym wyzwaniem jest czas przetwarzania i odpowiedzi australijskich organizacji rządowych.

Zaangażowanie naszej amerykańskiej spółki-matki jako akcjonariusza znacznie zwiększyło złożoność wszystkich wniosków, a procesy, które zwykle trwają dni, zamieniły się w tygodnie. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce wszystkie zostaną zatwierdzone.

Jak prosty/szybki jest proces wpłaty/wypłaty (wykupu)?

Depozyty Fiata są zamieniane na monety stabilne w mniej niż godzinę od otrzymania, a my zamierzamy zrobić to szybciej. Wszelkie dodatkowe opóźnienia zależą od banku klienta i metody wpłaty (przelew bankowy, ACH itp.)

Wycofanie monet stabilnych z powrotem do fiat zależy od waluty i jurysdykcji banku klienta. Zwykle zajmuje to od jednego do trzech dni roboczych, co jest dość standardem w naszej branży.

Z jakimi stronami trzecimi współpracujesz? (skarbce, finanse itp.)

Tokenizowane — nie moglibyśmy tego zrobić bez Tokenized, naszego zaufanego partnera i dostawcy inteligentnych kontraktów i instrumentów tokenowych.

Custodian Vaults — naszym dostawcą usług przechowywania metali jest Custodian Vaults Pty Limited (ABN 54 159 994 108) z siedzibą pod adresem Lower Ground 74 Castlereagh Street w Sydney.

Australian Bullion Company — Naszym dostawcą metali szlachetnych jest Australian Bullion Company (NSW) Pty Ltd (ABN 82 002 858 602), spółka Pallion, która jest największą grupą świadczącą usługi w zakresie metali szlachetnych w Australazji. Założona w 1951 roku, istnieje od ponad 70 lat i jest niezwykle niezawodna i godna zaufania, jeśli chodzi o złoto, co potwierdzają akredytacje LBMA, SGE i CME.

Uwaga na temat banków — jak możesz sobie wyobrazić, dopóki nie uzyskamy oficjalnej licencji dostawcy usług finansowych, trudno jest sfinalizować wybór banku, ale jesteśmy w trakcie negocjacji z wieloma stronami.

Obejrzyj: Tokenizowanie zasobów na skalowalnym łańcuchu bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Liquid Noble to offer gold and precious metal tokens, trading on the blockchain – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO