Skąd Craig Wright wie, że Satoshi go nie zdemaskuje?

Jeśli jedna rzecz stała się oczywista na przestrzeni lat, jest to fakt, że dr Craig Wright dużo wie o Bitcoinie.

Dzięki ogromnemu portfelowi patentów, niezrównanej wiedzy o systemie Bitcoin i wielokrotnemu udowadnianiu krytykom, że mylą się co do drobnych szczegółów, dr Wright wyłonił się jako ekspert w dziedzinie Bitcoina.

Dla tych, którzy nie wierzą, że dr Wright jest wynalazcą Bitcoina, chciałbym rzucić wyzwanie, abyś odpowiedział na następujące pytania.

Skąd dr Wright wie tak dużo o Bitcoinie?

Satoshi Nakamoto powiedział Mike’owi Hearnowi, że Bitcoin po wydaniu przekracza poziomy Visa (NASDAQ: V) i może obsłużyć ekstremalne rozmiary. To było na długo zanim w dyskusji pojawiły się debaty lub pomysły dotyczące skalowania, takie jak Lightning Network i łańcuchy boczne.

Doktor Wright zawsze zgadzał się w tej kwestii z Satoshim. Jego pomysły i część własności intelektualnej jego poprzednich firm pomogły w skalowaniu Bitcoina do 1,5 miliona transakcji na sekundę dzięki Teranode. Jak wielokrotnie powtarzał, nie są potrzebne żadne rozwiązania skalujące z warstwy drugiej ani łańcuchy boczne.

Dr Wright wcześnie wiedział, że Bitcoin może obsłużyć wszelkiego rodzaju transakcje, mimo że programiści BTC Core usunęli kody operacyjne i zdemolowali oryginalny protokół. W 2014 roku w „Bitcoin Doco” wyjaśnił, w jaki sposób może zrobić wszystko, od śledzenia śmieci po inteligentne kontrakty. Od tego czasu wyjaśnia, w jaki sposób może zrewolucjonizować łańcuchy dostaw, jak można na nim zbudować systemy tożsamości oparte na blockchainie i wiele więcej.

Ci, którzy czytali książkę Satoshi’s Vision: The Art of Bitcoin, wiedzą również, że dr Wright ma niezwykle szczegółową wiedzę na temat działania Bitcoina. Jego zrozumienie protokołu, ekonomii, aspektów prawnych i tego, do czego służy Bitcoin, jest głębsze niż jakikolwiek inny tak zwany ekspert w branży.

Skąd doktor Wright o tym wszystkim wiedział? Czy właśnie zesrał się z Bitcoina i stał się czołowym ekspertem na świecie? A może bardziej prawdopodobne jest, że to on za tym stoi?

Dla tych, którzy twierdzą, że mógł przeczytać o Bitcoinie (w końcu nawet jego krytycy przyznają, że jest inteligentny), następne pytanie powinno zainteresować.

Skąd dr Wright wie o wczesnych lukach w kodzie Bitcoina?

Stefan Matthews poznał doktora Craiga Wrighta, gdy był on dyrektorem ds. informacji w Centrebet w Australii. Doktor Wright pracował jako audytor kryminalistyczny w BDO i przez te lata rozmawiali o wielu tematach związanych z gotówką, księgami cyfrowymi i nie tylko. W wywiadzie dla Kurta Wuckerta Jr. z CoinGeek opowiedział nam, jak dr Wright powiedział mu o Bitcoinie, zanim został on publicznie udostępniony.

W trakcie rozprawy COPA vs. Wright Matthews stanął w roli świadka i podał więcej szczegółów na temat tego okresu i wydarzeń, które po nim nastąpiły, w tym „posiedzeń próbnych”. Wyjaśnia, że dr Wright niechętnie zgodził się na publiczne podpisanie umowy, ale zgodził się pod naciskiem partnerów biznesowych. Potwierdzają to e-maile przedstawiane w trakcie postępowania.

Po podpisaniu kontraktu z Gavinem Andresenem, Jonem Matonisem i kilkoma innymi osobami prywatnie, dr Wright nie dotrzymał porozumienia w sprawie przeniesienia monet z wczesnych bloków Bitcoin.

Dlaczego? Martwił się wczesną luką w kodzie Bitcoina. Matthews opisuje, jak rozmawiał o tym z Andresenem przez przenośny głośnik, a Andresen zapewnił go, że błąd został naprawiony po zakończeniu projektu.

Nie przekonany, że zostało to naprawione, dr Wright nie chciał przenosić monet, ale to rodzi kolejne interesujące pytanie: skąd dr Wright jest tak zaznajomiony ze skomplikowanymi szczegółami wczesnego kodu Bitcoin? Jak mógł wiedzieć o lukach w zabezpieczeniach w epoce Satoshiego i nie wiedzieć, że zostały one naprawione po odejściu Satoshiego? Wydaje się, że dr Wright doskonale zna drobne szczegóły dotyczące działania Bitcoina, a nawet problemy z jego wczesnym kodem.

Skąd dr Wright wie, że Satoshi nigdy nie publikował postów na Bitcoin Talk?

W marcu 2020 r. dr Wright opublikował blog zatytułowany Satoshi Never Posted on Bitcoin Talk.

Pamiętam wtedy reakcję. Max Keizer i Stacey Herbert śmiali się z niego i kpili z niego w The Keizer Report, stwierdzając, że jest to kolejny dowód na to, że dr Wright jest nieświadomym cosplayerem Satoshiego. Oczywiście nigdy nie odnieśli się do jego argumentów ani do zawartych na jego blogu szczegółów dotyczących tego, jak do tego doszło; po prostu go wyśmiewali i trzymali widzów w niewiedzy.

Teraz, podczas procesu COPA przeciwko Wrightowi, mamy absolutny dowód na to, że dr Wright miał co do tego rację. Martti Malmi potwierdził, że faktycznie przeprowadził migrację witryny i forów na inny serwer i że Satoshi rzeczywiście utracił uprawnienia administratora.

Malmi twierdzi, że „szanuje pana Nakamoto” i musiałby jedynie poprosić o przywrócenie go na stanowisko. Niezależnie od tego, nie o to chodzi: skąd dr Wright wiedział, że to wydarzyło się tak dawno temu i że Satoshi został wykluczony?

Po raz kolejny mamy przekonujące dowody na to, że dr Wright i Satoshi to jedna i ta sama osoba. A może to po prostu kolejny szczęśliwy zbieg okoliczności na korzyść doktora Wrighta.

Skąd doktor Wright wie, że Satoshi go nie zdemaskuje?

Jeśli to wszystko nie wystarczy, aby przekonać Cię, że dr Wright jest wynalazcą Bitcoina, pomyśl o następujących kwestiach: ci, którzy uważają go za oszusta, uważają, że przeprowadził trwający dziesięć lat plan obejmujący wiele niezwykle kosztownych batalii prawnych o wysoką stawkę, objechał cały świat, mówiąc o Bitcoinie i pod groźbą kary za krzywoprzysięstwo twierdził, że jest Satoshim, a wszystko to narażając się na ryzyko, że „prawdziwy” Satoshi może go w każdej chwili zdemaskować.

Krytycy doktora Wrighta często mówią, że wystarczy, że poruszy monetą, aby udowodnić swoją tożsamość Satoshiego. Jednakże argument ten działa w obie strony. Jedyne, co Satoshi musi zrobić, to poruszyć monetą, aby go zatopić i wysłać do więzienia na długi czas.

Skąd dr Wright wie, że tak się nie stanie? Czasami jego krytycy mówią, że wie, że Nakamoto nie żyje, ale nigdy nie mówią o tym szerzej. Skąd miałby to wiedzieć? Odpowiedzią jest zwykle cisza. Byle nie przyznać, że Australijczyk, który kocha prawo i chce, żeby Bitcoin był uczciwym pieniądzem, to ich ukochany Satoshi!

Żadna rozsądna, racjonalna osoba nie popełniłaby krzywoprzysięstwa na wielu kontynentach, nie finansowałaby wielomilionowych bitew prawnych, występowała w telewizji, nagrywała niekończące się podcasty i podróżowała po świecie, mówiąc wszystkim, że wynalazł Bitcoina, wiedząc, że w każdej chwili prawdziwy wynalazca Bitcoina może mu przynieść w dół. Ani samolubny oszust; nawet oni mają zmysł samozachowawczy.

Racjonalny wniosek jest taki, że doktor Wright to ponad wszelką wątpliwość Satoshi Nakamoto. Ci, którzy nie chcą tego zaakceptować, muszą się przekręcać, wykrzywiać i wymyślać odpowiedzi na pytania określone powyżej lub je ignorować.

Oto kilka dodatkowych pytań dla tych, którzy pozostają sceptyczni:

Jeśli dr Wright wiedział, że nie może kontynuować przenoszenia monet Satoshi ani składać podpisów publicznie, dlaczego w ogóle się na to zgodził?

Jeśli sam sobie życzył adoracji i uwagi, dlaczego wszystkie e-maile, które widzieliśmy w sądzie, pokazują, że wykazuje skrajny opór wobec tak zwanego „wielkiego ujawnienia”?

Załóżmy, że doktor Wright jest niekompetentny i myli naiwnych ludzi z techno-bełkotem, jak twierdzą niektórzy krytycy. Jak przekonał programistę Bitcoin Gavina Andresena, założyciela Fundacji Bitcoin Jona Matonisa i kryptografa finansowego Iana Grigga, że to Satoshi Nakamoto? Czy ci ludzie mogliby zrozumieć więcej niż przeciętny krytyk doktora Wrighta?

Jeśli dr Wright oszukał australijski urząd skarbowy, jak twierdzi pewien zwolennik teorii spiskowych, dlaczego wygrał przeciwko nim wszystkie swoje sprawy? Dlaczego go nie aresztowali? Co ważniejsze, dlaczego udał się do Anglii, kraju, który ma umowę ekstradycyjną z rodzinną Australią?

Jeśli dr Wright jest nieuczciwym oszustem, dlaczego tak wiele osób w jego życiu zeznaje pod przysięgą, że miał obsesję na punkcie wykrywania i eliminowania oszustw oraz nieautoryzowanego dostępu do sieci? Twierdzą również, że opracował systemy (TimeChain), które działają jako serwer znaczników czasu i wykrywają oba. Czy to przypadek, że Bitcoin jest również rozproszonym serwerem znaczników czasu? Czy jest prawdopodobne, że ci ludzie zaryzykowaliby swoją reputację i okłamali, aby mu pomóc?

Czy to zwykły zbieg okoliczności, że dr Wright pracował nad podobnymi koncepcjami w dekadzie poprzedzającej Bitcoin? Na przykład TimeChain (patrz wyżej) i sieci szyfrowane typu end-to-end (BlackNet), dla których złożył wniosek o ulgi podatkowe.

Czy to kolejny zbieg okoliczności, że dr Wright napisał pracę LLM na Uniwersytecie Northumbria zatytułowaną „Dostawcy płatności i pośrednicy w prawie Internetu”, która poruszała kwestie związane z tym, dlaczego wymiana gotówki nie może odbywać się online, a także inne problemy rozwiązane przez Bitcoin?

Wszystko to są pytania, na które należy odpowiedzieć. Chociaż żadna z odpowiedzi nie stanowi absolutnego dowodu na to, że dr Wright jest wynalazcą Bitcoina, to właśnie te pytania utwierdziły mnie w przekonaniu, że tak jest. Pomyśl o nich.

Obejrzyj: Na samym początku Bitcoina

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How does Craig Wright know Satoshi won’t expose him? – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO