Microsoft inwestuje 2,1 miliarda dolarów w ulepszenie infrastruktury sztucznej inteligencji w Hiszpanii

Microsoft (NASDAQ: MSFT) podjął działania mające na celu wzmocnienie swojej kontroli nad hiszpańskim ekosystemem technologicznym dzięki nowemu zobowiązaniu inwestycyjnemu o wartości 2,1 miliarda dolarów na rozbudowę infrastruktury chmury i sztucznej inteligencji (AI) w tym kraju.

W poście na portalu X (dawniej Twitterze) prezes Microsoftu Brad Smith zauważył, że suma inwestycji jest największa, odkąd firma rozpoczęła działalność w kraju 37 lat temu.

Microsoft planuje udostępniać środki w transzach w ciągu dwóch lat, koncentrując się na tworzeniu nowych centrów danych w celu realizacji swoich ambicji w zakresie sztucznej inteligencji. Część inwestycji Microsoftu zostanie przeznaczona na tworzenie generatywnych produktów AI dla agencji rządowych i sektora prywatnego.

Firma twierdzi, że utworzy centra danych w Madrycie, regionie, który doświadczył znacznych inwestycji technologicznych ze strony innych światowych graczy. Oczekuje się, że podobne centrum danych powstanie w Aragonii, aby świadczyć usługi w chmurze zarówno podmiotom publicznym, jak i firmom prywatnym.

„Z radością ogłaszam, że w ciągu najbliższych dwóch lat rozbudujemy naszą infrastrukturę sztucznej inteligencji i chmury w Hiszpanii o 2,1 miliarda dolarów” – powiedział Smith. „Nasza inwestycja to nie tylko budowa centrów danych, to świadectwo naszego 37-letniego zaangażowania w Hiszpanię, jej bezpieczeństwo oraz rozwój i cyfrową transformację jej rządów, przedsiębiorstw i obywateli”.

Zamiast po prostu wydawać fundusze, Microsoft potwierdził, że inwestycja będzie miała na celu opracowanie ram odpowiedzialnej sztucznej inteligencji w celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania. Celem kraju jest zwiększenie wykorzystania sztucznej inteligencji w kluczowych sektorach gospodarki, wzmocnienie krajowego bezpieczeństwa cybernetycznego i zwiększenie cyberodporności prywatnych przedsiębiorstw.

Prezydent Hiszpanii Pedro Sanchez określił inwestycję Microsoftu jako „[pokaz] zaufania do hiszpańskiej gospodarki i naszego planu działania na rzecz włączającej i bezpiecznej transformacji cyfrowej”.

Koncentrując się mocno na kwestiach regulacyjnych i infrastrukturalnych, Microsoft ogłosił plany przeznaczenia części środków na masowy rozwój kapitału ludzkiego. Technologiczny gigant zauważył, że inwestycja w centra danych stworzy do końca 2030 roku 69 tys. nowych miejsc pracy.

Pasmo partnerstwa za pasem

W ostatnich miesiącach Microsoft nawiązał serię prestiżowych partnerstw. Pod koniec 2023 r. firma przeznaczyła znaczne kwoty na rozbudowę centrów danych dla sztucznej inteligencji w Australii i Wielkiej Brytanii, jednocześnie podpisując wieloletnie umowy z KPMG, aby skupić się na generatywnej sztucznej inteligencji i innych nowych technologiach.

Najnowsze inwestycje Microsoftu w sztuczną inteligencję mają na celu powstrzymanie konkurencji ze strony Google (NASDAQ: GOOGL), Meta (NASDAQ: META) i Anthropic w celu utrzymania swojego udziału w rynku. Firma odnotowała wzrost swojej fortuny i stała się największą firmą pod względem kapitalizacji rynkowej, wycenianą na 2,9 biliona dolarów, wyprzedzając Apple (NASDAQ: AAPL), Saudi Aramco i Alphabet.

Aby sztuczna inteligencja (AI) działała zgodnie z prawem i prosperowała w obliczu rosnących wyzwań, musi zintegrować korporacyjny system blockchain, który zapewni jakość wprowadzanych danych i własność, umożliwiając im bezpieczeństwo danych, a jednocześnie gwarantując niezmienność danych. Sprawdź relacje CoinGeek na temat tej powstającej technologii, aby dowiedzieć się więcej, dlaczego łańcuch bloków korporacyjnych będzie podstawą sztucznej inteligencji.

Obejrzyj: Internet przyszłości: zjednoczenie Blockchain, AI i IPv6

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Microsoft invests $2.1 billion to improve AI infrastructure in Spain – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO