Jak ważne jest cyberbezpieczeństwo w dzisiejszej erze cyfrowej? Stephanie Tower z nChain wyjaśnia na kulisach CoinGeek

Dane to nowa ropa naftowa i nadal jest to aktualne stwierdzenie, gdy świat odważył się wykorzystać sztuczną inteligencję (AI) lub modele wielkojęzykowe (LLM), które zasilają nasze dane.

Cyberbezpieczeństwo ma ogromne znaczenie w epoce cyfrowej, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę wrażliwych danych i zapobieganie cyberatakom. Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się takich problemów, kluczowe znaczenie ma zbudowanie solidnych podstaw pod cyberbezpieczeństwo. Podczas festiwalu Digital Pilipinas panel ekspertów moderowany przez kierownika ds. rozwoju biznesu nChain na Filipiny:
Stephanie Tower zbadała powszechne cyberprzestępstwa na Filipinach i na świecie oraz sposoby ich łagodzenia.

CoinGeek Backstage spotkała się z Tower, aby omówić wnioski z dyskusji panelowej oraz to, w jaki sposób rozwiązania takie jak blockchain mogą pomóc w tej przestrzeni. Tower widzi, że cyberbezpieczeństwo to nie tylko kwestia techniczna, ale także osobista. Jednak większość podmiotów prywatnych i rządowych traktuje to jako refleksję w swojej działalności biznesowej.

„Panel dotyczący cyberbezpieczeństwa, który moderowałem, był prawdopodobnie jedną z najbardziej wnikliwych dyskusji, w jakich kiedykolwiek brałem udział” – stwierdziła Tower, zauważając, że miała okazję dzielić scenę z Ojcem Chrzestnym cyberbezpieczeństwa na Filipinach, Lito Averią, który miał świetne spostrzeżenia na temat zwiększania cyberbezpieczeństwa w kraju.

Dzieląc się z CoinGeek Backstage, Tower powiedział, że badanie wykazało, że według szacunków cyberprzestępczość będzie kosztować 10,5 biliona dolarów do 2025 r.: „Wyobraźcie sobie więc, że jest to kraj, to jakby najbogatszy kraj pod względem PKB. Dlatego naprawdę powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na cyberbezpieczeństwo”.

Jeśli chodzi o rolę, jaką blockchain odgrywa w cyberbezpieczeństwie, kierownik ds. rozwoju biznesu nChain na Filipinach postrzega go jako skuteczne rozwiązanie umożliwiające skuteczniejsze wykrywanie i eliminowanie cyberataków.

„W tej chwili wykrycie cyberataku zajmuje zwykle średnio 212 dni, a to dużo czasu. To ponad sześć miesięcy. Ale korzystając z rozwiązań blockchain, można to zrobić w czasie rzeczywistym” – powiedziała.

W ekosystemie blockchain BSV Sentinel Node wykonał już swoje sprawiedliwe działania, chroniąc użytkowników i firmy przed cyberatakami. W swoim raporcie z działalności w październiku ubiegłego roku narzędzie wygenerowało 10,9 mln transakcji w samym 2023 r.

Podczas gdy tradycyjne narzędzia cyberbezpieczeństwa wykrycie cyberataku zajmują średnio 212 dni i kolejne 75 dni jego powstrzymanie, Sentinel Node, narzędzie zapewniające wykrywanie cyberbezpieczeństwa oparte na technologii blockchain, zapewnia niemal natychmiastową – dokładnie 4000 razy szybszą – integralność plików i monitoruje wszelkie zmiany w anomaliach i zdarzeniach sieciowych.

„Ważne jest, aby agencje rządowe [i] instytucje prywatne przyjrzały się tym rozwiązaniom” – zauważył Tower. „W miarę zbliżania się do transformacji cyfrowej, która jest główną inicjatywą całej administracji [PBBM], wraz z nią idzie umiejętność korzystania z technologii cyfrowych, a także cyberbezpieczeństwo”.

„[Cyberbezpieczeństwo] nie jest wyłączną odpowiedzialnością rządu za ochronę naszego cyfrowego świata, ale w rzeczywistości jest to kwestia osobista, kwestia ludzka” – zauważyła. „Osoby powinny podejmować wszelkie inicjatywy, aby zapewnić sobie ochronę, ponieważ w cyfrowym świecie mają miejsce różne przestępstwa i różne ataki. Jest to zatem zbiorowe uczestnictwo, abyśmy jako naród mogli przejść do transformacji cyfrowej”.

nChain to globalna firma zajmująca się rozwiązaniami typu blockchain, realizująca projekty na Filipinach, przyczyniająca się do poprawy cyfryzacji w tym kraju. Jednym z ich priorytetów jest wsparcie rządu prowincji Bataan w podnoszeniu stawek w złotej erze cyfrowej. Na początku tego roku w prowincji uruchomiono Block Dojo Philippines, 12-tygodniowy program inkubatorów oparty na technologii nChain.

Obejrzyj: Bataan gov’t & nChain dążą do wprowadzenia Filipin w złotą erę cyfrową

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How important is cybersecurity in today’s digital era? nChain’s Stephanie Tower explains on CoinGeek Backstage – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO