Zgodnie z nową ustawą japońskie VC mogą uzyskać zezwolenie na przechowywanie aktywów cyfrowych

Japonia zbliża się do umożliwienia firmom inwestycyjnym utrzymywania aktywów cyfrowych, otwierając nowe możliwości pozyskiwania funduszy dla lokalnych start-upów Web3.

Ministerstwo Handlu, Gospodarki i Przemysłu (METI) zatwierdziło nowy projekt ustawy, który ma na celu rozszerzenie strategicznych inwestycji krajowych oraz pobudzenie wzrostu i ekspansji start-upów i średnich firm.

Projekt ustawy częściowo zmienia cztery istniejące przepisy w celu rozszerzenia limitów inwestycyjnych w japońskich spółkach. Obejmuje to rewizję ustawy o umowach spółek komandytowych, która teraz „doda aktywa kryptograficzne do listy aktywów, które mogą być nabywane i utrzymywane przez inwestycyjne spółki komandytowe (LP)”.

Spółki LP w Japonii obejmują firmy venture capital, spółki private equity, instytucje zajmujące się inwestycjami w nieruchomości i podmioty powiązane.

Nikkei po raz pierwszy zgłosiła zmiany we wrześniu, a lokalny dziennik ujawnił, że aktywa cyfrowe zostaną uwzględnione w ramach tokenów bezpieczeństwa na potrzeby zbierania funduszy.

Projekt ustawy został skierowany do Zgromadzenia Narodowego, którego obecne posiedzenie trwa do czerwca.

Dzięki poprawkom Japonia spodziewa się zastrzyku finansowania dla swojego sektora technologicznego, który od lat pozostaje w tyle za swoimi konkurentami. W 2022 roku japońskie start-upy przyciągnęły 6,2 miliarda dolarów, czyli połowę kwoty zebranej przez niemieckie start-upy. Wielka Brytania przyciągnęła ponad 30 miliardów dolarów, podczas gdy sąsiednie Chiny zebrały ponad 60 miliardów dolarów.

Japonia zamierza do 2027 r. pozyskać 10 bilionów jenów (72 miliardy dolarów) na finansowanie start-upów. Aktywa cyfrowe będą odgrywać główną rolę, a premier Fumio Kishida określił w zeszłym roku Web3 jako „część nowego kapitalizmu”. Nowy kapitalizm to model gospodarczy opracowany przez administrację Kishidy, skupiający się na inwestowaniu w ludzi, innowacje i nowe technologie, aby ożywić japońską gospodarkę w czasie, gdy Niemcy przyćmiły ją jako trzecią co do wielkości gospodarkę na świecie.

Ponieważ rząd nalega na przyjęcie aktywów cyfrowych, Agencja Usług Finansowych (FSA) dąży do wzmocnienia swoich środków regulacyjnych. Organ nadzorczy ostrzegł niedawno banki, aby zwiększyły swoje środki w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i KYC, ponieważ liczba oszustw związanych z aktywami cyfrowymi pozostaje wysoka.

Obejrzyj: Letnia oferta specjalna Conversations 2022 — Venture Capital

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan VCs may be allowed to hold digital assets under new bill – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO